• Andrzejki w klasie 7A

      30.11.2021

      Klasa 7a w ostatni wtorek poznała swoją przyszłość za pomocą wróżb Andrzejkowych. Według przepowiedni wiele osób odniesie wielki sukces w sferze zawodowej, wiele w miłosnej ;-) 

      Wróżyliśmy sobie ze szpilek, za pomocą wosku, za pomocą karteczek, które wynurzają się z wody oraz za pomocą monety dwuzłotowej. 

      Zabawy było co niemiara. "

     • SZKOŁA DO HYMNU

      29.11.2021

      Nasza szkoła otrzymała podziękowania od MEiN za udział w akcji Szkoła do hymnu. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.

     • Dzień Pluszowego Misia

      29.11.2021

      25 listopada br. dzieci z klasy 1 B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Następnie uczniowie zapoznali się z historią święta, zaśpiewali piosenkę Pokochaj pluszowego misia oraz narysowali jego portret. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

     • Konferencja prasowa z bohaterami W 80 dni dookoła świata Juliusza Vernea

      18.11.2021

       

       

      W dniu 5.11.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Piastowie, na lekcji języka polskiego w klasie 5b odbyła się konferencja prasowa z udziałem Phileasa Fogga i innych bohaterów książki pt: „ W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne. Konferencja ta przebiegała pod okiem nauczyciela języka polskiego Pani Moniki Szuplewskiej.

      Tego dnia część uczniów klasy 5 wcieliło się w rolę bohaterów, a inni odgrywali rolę dziennikarzy. Padło wiele pytań dotyczących powieści, jak również pytań dotyczących bezpośrednio samych bohaterów. Dziennikarze byli bardzo skrupulatni. Phileas Fogg został zapytany m. in. o to w jakim mieście mieszka, co było przyczyną jego wyprawy w tak daleką podróż i kiedy ona się odbyła. Fogg oznajmił, że pochodzi z Londynu, a w dniu 2 paździenika 1872 roku rozpoczął podróż w 80 dni dookoła świata, ponieważ tego dnia założył się z kolegami z klubu „Reforma” o 4 tysiące funtów, że dokona tego w tak krótkim czasie. Inspektor Fix w odpowiedzi na pytania skierowane do siebie opowiedział o przekonaniu, że to Fogg jest sprawcą napadu na bank. Z tego też powodu aresztował go niesłusznie w Liverpoolu. Opowiedział również o tym, jak bardzo zdziwił się, kiedy Pan Phileas Fogg poirytowany jego mylnym osądem, wymierzył mu cios w twarz dwoma pięściami jednocześnie. Ta historia wzbudziła wiele zabawnych emocji, zarówno wśród bohaterów książki, jak i wśród dziennikarzy. Jan Obieżyświat, znany jako Jean Passepartout opowiadał o swojej pracy u Fogga, że nie spodziewał się, iż tyle przygód czeka go u jego boku. Chciał bowiem rozpocząć wreszcie spokojny tryb życia. Jakże mocno się zawiódł już na początku swej pracy. Powiedział również o tym, że cała ta podróż połączyła ich tak silnie, że z czasem stali się przyjaciółmi. Pani Auda opowiedziała, jak wdzięczna jest swojemu mężowi za uratowanie jej życia. Chciano przecież spalić ją na stosie. Podczas podróży u boku Phileasa cały czas martwiła się, że jej przyszły wybranek przegra zakład. Mimo wszystko, pewnie z miłości do niego, gdzieś w głębi serca wierzyła w jego sukces.

      Konferencja trwała 45 minut, a odpowiedzi na zadawane pytania były bardzo wyczerpujące. Przysłuchując się jej można było wyciągnąć wiele wniosków, m. in. takich, że wyprawa Phileasa Fogga miała sens, ponieważ zawarł on nową bardzo ważną w jego życiu przyjaźń z Janem Obieżyświatem. Przeżył wiele przygód, które na pewno dużo go nauczyły, ale najważniejsze jest to, że poznał miłość swojego życia. Zarówno ona, jak i wspomnienia pozostaną z nim do końca.

       

       

      Zuzanna Durmaj

      Klasa 5b

     • Święto Odzyskania Niepodległści

      18.11.2021

      W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Aby uczcić to wielkie wydarzenie dla naszego narodu klasa 3a przygotowała krótki montaż słowno- muzyczny.Uczniowie w strojach galowych z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze i w krótkiej formie przedstawili wydarzenia z tamtego okresu.W związku z panującym reżimem sanitarnym uczniowie nie mogli tego przestawienia zaprezentować dla szkolnej społeczności.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

      Barbara PrzybylskaKarolina Caba

     • Nauczyciel roku

      16.11.2021

      Dzień dobry,

      z przyjemnością informujemy, że Nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez "Polska Times".

      Nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymała pani Agnieszka Orozco-Kołodyńska.

      Poniżej udostępniamy link do głosowania:

      https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1010399/?groupId=96275 

      Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00 i trwa Głosowanie będzie trwało do czwartku, 2 grudnia do godz. 21.00.

       

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      15.11.2021

      W niedzielny listopadowy poranek /08.11./czwórka wolontariuszy z klas ósmych pomagała w przeprowadzeniu Biegu Niepodległości.

      Zaczęło się od zapisywania uczestników, wydawania numerów startowych wcześniej zgłoszonym biegaczom, przygotowaniu pakietów dla startujących w ostatnim w tym roku biegu w ramach Piastowskich Biegów Historycznych.

      Następnie Julia z Kają zadbały o to, by przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego flagi biało-czerwona i piastowska załopotały na szczycie masztu.

      Chłopcy (Maciek W. i Maciek K.) zaangażowali się we wręczanie medali i pakietów pojawiającym się na mecie biegaczom.

      W finale imprezy na podium stanął znany nam wszystkim uczestnik biegów Pan Arkadiusz.

      Zebrał mnóstwo braw i gratulacje, zwłaszcza, że w ogólnej klasyfikacji biegów zajął II miejsce.

      Opiekunami z ramienia wolontariatu były: U. Zaorska i D. Kowalska- Paszko

     • PRACA

      09.11.2021

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie zatrudni pracownika obsługi na stanowisko sprzątaczki.

      Więcej infmoracji w sekratariacie szkoły w godzinach 8:00-16:00.

      Prosimy o przekazanie infomrmacji dalej.

     • Biologia z Biocentrum

      09.11.2021

      22.10.2021 od godziny 9 do 11 gościło w naszej szkole Biocentrum Edukacji Naukowej, które przyjechało do nas z Warszawy. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie informacje, które mieliśmy na lekcji np: budowę genu oraz poznaliśmy nowe. Robiliśmy także doświadczenia takie jak: wyizolowanie DNA z pomarańczy oraz oglądnie bakterii E coli pod spektrofotometrem. Według mnie nasza klasa wiele wyniosła z zajęć i zapamięta je na dłuższy czas. Uważam, że takie urozmaicenie zajęć w szkole powinno zdarzać się częściej.
                                                                                            Patryk Zawiślak kl 8b

     • Lekcja WOS-u klas 8

      08.11.2021

      Lekcja WOS w Urzędzie Miasta   W dniach 2 i 3 listopada klasa 8 b i 8 a gościły w Urzędzie Miasta.  Burmistrz miasta p. Grzegorz Szuplewski, sekretarz miastap. Artur Szlapa oraz pełnomocnik burmistrza do spraw inwestycjip. Konrad Rytel w bardzo ciekawy, przystępny sposób opowiedzieli młodzieży naszej szkoły o zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego, o organach naszej gminy i jej zadaniach, o budżecie Piastowa, o możliwościach wpływania obywateli na życie lokalnego środowiska i o konieczności załatwiania tu konkretnych spraw urzędowych. To spotkanie było także okazją do poznania przez uczniów bieżącej sytuacji w naszym mieście oraz do rozmów na temat dalszych planów rozwoju Piastowa, co pozwoliło im lepiej zrozumieć sukcesy, potrzeby i problemy lokalnej społeczności.   Było to bardzo miłe i merytoryczne spotkanie. Poznanie funkcjonowania Urzędu Gminy oraz osób tam pracujących z pewnościąw przyszłości zaprocentuje umocnieniem i rozwojem obywatelskich postaw naszych uczniów.                              

     • Ślubowanie klas pierwszych

      04.11.2021

      26 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na poczatku dzieci zaprezentowały nam swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie pani dyrektor Agnieszka Leja swoim czarodziejskim ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie. Bardzo się cieszymy, że w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli nam rodzice naszych najmłodszych uczniów.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

      02.11.2021

      # SZKOŁA PAMIĘTA

       

       

                  W związku z polską tradycją świąt zadusznych, uczniowie z SP3 upamiętnili bohaterów naszej wolności, a szczególnie tych, którzy związani są z historią Piastowa.

                  Kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych wolontariat przeprowadził zbiórkę zniczy wśród społeczności szkolnej.

                  Grupa uczniów z wolontariatu szkolnego odwiedziła grób Powstańca Warszawskiego Zbigniewa Jakubiaka ps. „Mazur” na cmentarzu w Ursusie Gołąbkach.

                  Był on mieszkańcem Piastowa, zginął w pierwszych dniach powstania.

      Każdego roku o tej porze uczniowie porządkują grób, składają kwiaty, zapalają znicze....

                  Wolontariusze pojawili się w kilkunastu miejscach pamięci na terenie Piastowa (przy pomnikach, tablicach). Wspominając bohaterów ważnych wydarzeń historycznych, zapalili znicze.

      Miejsca te pozwalają wracać pamięcią do:

      1. Św. Jana Pawła II,
      2. Bł. Jerzego Popiełuszki,
      3. Jana Johne komendanta Policji w Piastowie zamordowanego przez NKWD w 1940 r.

      w Twerze,

      1. Bohaterów Powstania Warszawskiego,
      2. Żołnierzy ruchu oporu z terenu Piastowa walczących z okupantem w latach 1939-45,
      3. Zbigniewa Gęsickiego „Juno”,
      4. Generała Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”,
      5. Harcerzy i członków Szarych Szeregów poległych i pomordowanych w latach 1939-45 oraz Aleksandra Kamińskiego ps. „Kamyk” Patrona Hufca ZHP Piastów,
      6. Poległych Strażaków z OSP Piastów,
      7. Żołnierzy Wojska Polskiego rozstrzelanych przez Niemców 12 września 1939 r.

                 

                  Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Piastowskim Archiwum Miejskim. Klasy IV realizowały temat: Moja mała Ojczyzna, klasy VI a i VII c temat: Niepodległość. Dzięki tej wizycie uczniowie pogłębili wiedzę dotyczącą znaczenia wolności

      i niepodległości.

       

                                                                                        

                                                                                         Wolontariat szkolny

     • Zajęcia kreatywno-twórcze

      02.11.2021

       11 i 12 października w klasie 3A odbywały się zajęcia kreatywno-twórcze, mające na celu rozwijanie wyobraźni,  i logiczne myślenie.

       Pomysłów nie brakowało,co widać na zdjęciach☺ Fachowa nauka Pani Basi, sprzyjała kreatywnym pracom dzieci, a wsparcie Pani Karoliny pozwoliło na odniesienie sukcesów. Dziękujemy Paniom za trud włożony w pomoc naszym skarbom. 

      Oto pracowite pszczółki☺