• Andrzejki w klasie 7A

            30.11.2021

            Klasa 7a w ostatni wtorek poznała swoją przyszłość za pomocą wróżb Andrzejkowych. Według przepowiedni wiele osób odniesie wielki sukces w sferze zawodowej, wiele w miłosnej ;-) 

            Wróżyliśmy sobie ze szpilek, za pomocą wosku, za pomocą karteczek, które wynurzają się z wody oraz za pomocą monety dwuzłotowej. 

            Zabawy było co niemiara. "

          • SZKOŁA DO HYMNU

            29.11.2021

            Nasza szkoła otrzymała podziękowania od MEiN za udział w akcji Szkoła do hymnu. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.

          • Dzień Pluszowego Misia

            29.11.2021

            25 listopada br. dzieci z klasy 1 B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Następnie uczniowie zapoznali się z historią święta, zaśpiewali piosenkę Pokochaj pluszowego misia oraz narysowali jego portret. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

          • Konferencja prasowa z bohaterami W 80 dni dookoła świata Juliusza Vernea

            18.11.2021

             

             

            W dniu 5.11.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Piastowie, na lekcji języka polskiego w klasie 5b odbyła się konferencja prasowa z udziałem Phileasa Fogga i innych bohaterów książki pt: „ W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne. Konferencja ta przebiegała pod okiem nauczyciela języka polskiego Pani Moniki Szuplewskiej.

            Tego dnia część uczniów klasy 5 wcieliło się w rolę bohaterów, a inni odgrywali rolę dziennikarzy. Padło wiele pytań dotyczących powieści, jak również pytań dotyczących bezpośrednio samych bohaterów. Dziennikarze byli bardzo skrupulatni. Phileas Fogg został zapytany m. in. o to w jakim mieście mieszka, co było przyczyną jego wyprawy w tak daleką podróż i kiedy ona się odbyła. Fogg oznajmił, że pochodzi z Londynu, a w dniu 2 paździenika 1872 roku rozpoczął podróż w 80 dni dookoła świata, ponieważ tego dnia założył się z kolegami z klubu „Reforma” o 4 tysiące funtów, że dokona tego w tak krótkim czasie. Inspektor Fix w odpowiedzi na pytania skierowane do siebie opowiedział o przekonaniu, że to Fogg jest sprawcą napadu na bank. Z tego też powodu aresztował go niesłusznie w Liverpoolu. Opowiedział również o tym, jak bardzo zdziwił się, kiedy Pan Phileas Fogg poirytowany jego mylnym osądem, wymierzył mu cios w twarz dwoma pięściami jednocześnie. Ta historia wzbudziła wiele zabawnych emocji, zarówno wśród bohaterów książki, jak i wśród dziennikarzy. Jan Obieżyświat, znany jako Jean Passepartout opowiadał o swojej pracy u Fogga, że nie spodziewał się, iż tyle przygód czeka go u jego boku. Chciał bowiem rozpocząć wreszcie spokojny tryb życia. Jakże mocno się zawiódł już na początku swej pracy. Powiedział również o tym, że cała ta podróż połączyła ich tak silnie, że z czasem stali się przyjaciółmi. Pani Auda opowiedziała, jak wdzięczna jest swojemu mężowi za uratowanie jej życia. Chciano przecież spalić ją na stosie. Podczas podróży u boku Phileasa cały czas martwiła się, że jej przyszły wybranek przegra zakład. Mimo wszystko, pewnie z miłości do niego, gdzieś w głębi serca wierzyła w jego sukces.

            Konferencja trwała 45 minut, a odpowiedzi na zadawane pytania były bardzo wyczerpujące. Przysłuchując się jej można było wyciągnąć wiele wniosków, m. in. takich, że wyprawa Phileasa Fogga miała sens, ponieważ zawarł on nową bardzo ważną w jego życiu przyjaźń z Janem Obieżyświatem. Przeżył wiele przygód, które na pewno dużo go nauczyły, ale najważniejsze jest to, że poznał miłość swojego życia. Zarówno ona, jak i wspomnienia pozostaną z nim do końca.

             

             

            Zuzanna Durmaj

            Klasa 5b

          • Święto Odzyskania Niepodległści

            18.11.2021

            W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Aby uczcić to wielkie wydarzenie dla naszego narodu klasa 3a przygotowała krótki montaż słowno- muzyczny.Uczniowie w strojach galowych z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze i w krótkiej formie przedstawili wydarzenia z tamtego okresu.W związku z panującym reżimem sanitarnym uczniowie nie mogli tego przestawienia zaprezentować dla szkolnej społeczności.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

            Barbara PrzybylskaKarolina Caba

          • Nauczyciel roku

            16.11.2021

            Dzień dobry,

            z przyjemnością informujemy, że Nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez "Polska Times".

            Nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymała pani Agnieszka Orozco-Kołodyńska.

            Poniżej udostępniamy link do głosowania:

            https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1010399/?groupId=96275 

            Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00 i trwa Głosowanie będzie trwało do czwartku, 2 grudnia do godz. 21.00.

             

          • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

            15.11.2021

            W niedzielny listopadowy poranek /08.11./czwórka wolontariuszy z klas ósmych pomagała w przeprowadzeniu Biegu Niepodległości.

            Zaczęło się od zapisywania uczestników, wydawania numerów startowych wcześniej zgłoszonym biegaczom, przygotowaniu pakietów dla startujących w ostatnim w tym roku biegu w ramach Piastowskich Biegów Historycznych.

            Następnie Julia z Kają zadbały o to, by przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego flagi biało-czerwona i piastowska załopotały na szczycie masztu.

            Chłopcy (Maciek W. i Maciek K.) zaangażowali się we wręczanie medali i pakietów pojawiającym się na mecie biegaczom.

            W finale imprezy na podium stanął znany nam wszystkim uczestnik biegów Pan Arkadiusz.

            Zebrał mnóstwo braw i gratulacje, zwłaszcza, że w ogólnej klasyfikacji biegów zajął II miejsce.

            Opiekunami z ramienia wolontariatu były: U. Zaorska i D. Kowalska- Paszko

          • PRACA

            09.11.2021

            Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie zatrudni pracownika obsługi na stanowisko sprzątaczki.

            Więcej infmoracji w sekratariacie szkoły w godzinach 8:00-16:00.

            Prosimy o przekazanie infomrmacji dalej.

          • Biologia z Biocentrum

            09.11.2021

            22.10.2021 od godziny 9 do 11 gościło w naszej szkole Biocentrum Edukacji Naukowej, które przyjechało do nas z Warszawy. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie informacje, które mieliśmy na lekcji np: budowę genu oraz poznaliśmy nowe. Robiliśmy także doświadczenia takie jak: wyizolowanie DNA z pomarańczy oraz oglądnie bakterii E coli pod spektrofotometrem. Według mnie nasza klasa wiele wyniosła z zajęć i zapamięta je na dłuższy czas. Uważam, że takie urozmaicenie zajęć w szkole powinno zdarzać się częściej.
                                                                                                  Patryk Zawiślak kl 8b

          • Lekcja WOS-u klas 8

            08.11.2021

            Lekcja WOS w Urzędzie Miasta   W dniach 2 i 3 listopada klasa 8 b i 8 a gościły w Urzędzie Miasta.  Burmistrz miasta p. Grzegorz Szuplewski, sekretarz miastap. Artur Szlapa oraz pełnomocnik burmistrza do spraw inwestycjip. Konrad Rytel w bardzo ciekawy, przystępny sposób opowiedzieli młodzieży naszej szkoły o zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego, o organach naszej gminy i jej zadaniach, o budżecie Piastowa, o możliwościach wpływania obywateli na życie lokalnego środowiska i o konieczności załatwiania tu konkretnych spraw urzędowych. To spotkanie było także okazją do poznania przez uczniów bieżącej sytuacji w naszym mieście oraz do rozmów na temat dalszych planów rozwoju Piastowa, co pozwoliło im lepiej zrozumieć sukcesy, potrzeby i problemy lokalnej społeczności.   Było to bardzo miłe i merytoryczne spotkanie. Poznanie funkcjonowania Urzędu Gminy oraz osób tam pracujących z pewnościąw przyszłości zaprocentuje umocnieniem i rozwojem obywatelskich postaw naszych uczniów.                              

          • Ślubowanie klas pierwszych

            04.11.2021

            26 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na poczatku dzieci zaprezentowały nam swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie pani dyrektor Agnieszka Leja swoim czarodziejskim ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie. Bardzo się cieszymy, że w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli nam rodzice naszych najmłodszych uczniów.

          • #SZKOŁA PAMIĘTA

            02.11.2021

            # SZKOŁA PAMIĘTA

             

             

                        W związku z polską tradycją świąt zadusznych, uczniowie z SP3 upamiętnili bohaterów naszej wolności, a szczególnie tych, którzy związani są z historią Piastowa.

                        Kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych wolontariat przeprowadził zbiórkę zniczy wśród społeczności szkolnej.

                        Grupa uczniów z wolontariatu szkolnego odwiedziła grób Powstańca Warszawskiego Zbigniewa Jakubiaka ps. „Mazur” na cmentarzu w Ursusie Gołąbkach.

                        Był on mieszkańcem Piastowa, zginął w pierwszych dniach powstania.

            Każdego roku o tej porze uczniowie porządkują grób, składają kwiaty, zapalają znicze....

                        Wolontariusze pojawili się w kilkunastu miejscach pamięci na terenie Piastowa (przy pomnikach, tablicach). Wspominając bohaterów ważnych wydarzeń historycznych, zapalili znicze.

            Miejsca te pozwalają wracać pamięcią do:

            1. Św. Jana Pawła II,
            2. Bł. Jerzego Popiełuszki,
            3. Jana Johne komendanta Policji w Piastowie zamordowanego przez NKWD w 1940 r.

            w Twerze,

            1. Bohaterów Powstania Warszawskiego,
            2. Żołnierzy ruchu oporu z terenu Piastowa walczących z okupantem w latach 1939-45,
            3. Zbigniewa Gęsickiego „Juno”,
            4. Generała Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”,
            5. Harcerzy i członków Szarych Szeregów poległych i pomordowanych w latach 1939-45 oraz Aleksandra Kamińskiego ps. „Kamyk” Patrona Hufca ZHP Piastów,
            6. Poległych Strażaków z OSP Piastów,
            7. Żołnierzy Wojska Polskiego rozstrzelanych przez Niemców 12 września 1939 r.

                       

                        Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Piastowskim Archiwum Miejskim. Klasy IV realizowały temat: Moja mała Ojczyzna, klasy VI a i VII c temat: Niepodległość. Dzięki tej wizycie uczniowie pogłębili wiedzę dotyczącą znaczenia wolności

            i niepodległości.

             

                                                                                              

                                                                                               Wolontariat szkolny

          • Zajęcia kreatywno-twórcze

            02.11.2021

             11 i 12 października w klasie 3A odbywały się zajęcia kreatywno-twórcze, mające na celu rozwijanie wyobraźni,  i logiczne myślenie.

             Pomysłów nie brakowało,co widać na zdjęciach☺ Fachowa nauka Pani Basi, sprzyjała kreatywnym pracom dzieci, a wsparcie Pani Karoliny pozwoliło na odniesienie sukcesów. Dziękujemy Paniom za trud włożony w pomoc naszym skarbom. 

            Oto pracowite pszczółki☺