• Realnie odpowiedzialni

    • Drodzy Rodzice,

     Zachęcamy do wysłuchania webinaru "Co o Youtubie, Tik Toku i Instagramie powinni wiedzieć Rodzice i Nauczyciele"

      

     https://www.youtube.com/watch?v=yi-SPuVdNWg&t=1596s

      

     Materiał stanowi skondensowaną podstawową wiedzę dot. mediów społecznościowych i platform, z których korzystają dzieci i młodzież. Przytoczone są fakty, wyniki najnowszych badań oraz przybliżone wskazówki na co zwracać uwagę w zakresie korzystania dzieci z internetu.

      

     Przyjemnego słuchania!

      

      

      

     Miło nam poinformować, że nasza Szkoła ponownie dołączyła do kampanii Realnie odpowiedzialni. Jest to program profilaktyczny uświadamiający szkodliwość nadmiernego korzystania z ekranów. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia- organizacja pozarządowa wspierająca rodziców i nauczycieli. SSW od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

      

     Drodzy Uczniowie,

     W wolnej chwili, korzystając z internetu i szperając po czeluściach różnych aplikacji i platform internetowych, serdecznie Was zachęcamy do zajrzenia na stronę:

      

     https://pistacja.tv/

      

     Znajdziecie tam przydatne do nauki filmiki z zakresu matematyki, chemii, fizyki, biologii i przyrody. Ósmoklasiści mogą przeglądać sobie materiały utrwalające wiedzę niezbędną do egzaminu. Wszystko podane w dobrze przyswajalnej formie. 

     Znajdziecie tam nawet zadania z Minecrafta! :)

      

     Pan Krzysztof Chojecki- w internecie znany właśnie jako Pan Pistacja jest człowiekiem o wielkiej pasji i zaangażowaniu. Jego marzeniem było "robienie matematyki". I robi ją w bardzo fajny sposób- zajrzyjcie i sami sprawdźcie.

      

     Drodzy Rodzice,

     Zachęcamy do zapoznania się z E-bookiem będącym skondensowanym vademecum na temat tego, co rodzice i nauczyciele powinni wiedzieć o korzystaniu z technologii przez dzieci.

      

     https://odlaczsie-polaczsie.pl/wp-content/uploads/2023/03/E-book-4-2.pdf?fbclid=IwAR2a-TYPKI3UGPmwPcCW3F_Snam1agMKeRUYHV7x6zUFAqCcs9q_SHgymBs