• Informacje ogólne

Świetlica szkolna to miejsce, spotkań, odpoczynku, zabawy, nauki oraz rozwoju zainteresowań dzieci.

• Świetlica czynna jest w godzinach od 7.00 – 17.00
            • Do świetlicy uczęszczają dzieci z klas I - IV, które zostały zapisane przez rodziców oraz  w wyjątkowych sytuacjach uczniowie klas starszych.
            • Warunkiem przyjęcia dziecka do świetlicy jest złożenie przez rodziców/opiekunów wypełnionej KARTY ZGŁOSZENIA UCZNIA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ.
            • Dzieci wychodzą ze świetlicy zgodnie z oświadczeniami rodziców.
            • Szczegółową organizację form pracy świetlicy zawiera regulamin, który znajduje się na stronie szkoły w zakładce dokumenty świetlicy.

Głównym celem działalności świetlicy jest zapewnienie dzieciom opieki w czasie wolnym        od zajęć dydaktycznych i rozwijanie ich zainteresowań. Poprzez swoją funkcję opiekuńczo - wychowawczą, rozwija umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwala ekspresję twórczą i kształtuje sprawność ruchową. Nasze zajęcia uczą współdziałania w grupie i kształtowania umiejętności komunikowania się. Tworzymy warunki do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia dodatkowych prac domowych.

Dzieciom przebywającym w świetlicy oferuje się uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć, organizowane są między innymi:

• zajęcia plastyczno-techniczne: rysowanie kredkami, malowanie farbami, wycinanki itp.
            • zajęcia czytelnicze: czytanie, scenki teatralne, recytacja
            • zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania
            • zajęcia muzyczne: słuchanie muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy rytmiczne, taniec
            • zajęcia rekreacyjno-ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, ćwiczenia
            • zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy.