• Dzień Chłopaka i Dziewczynki w 0A

Dzień Chłopaka i Dziewczynki w 0A. W związku z tym, że święta te są w bardzo bliskiej odległości w grupie 0A zostały połączone. Proponowane przez nauczycielki zabawy ze śpiewem takie jak,,Mam chusteczkę haftowaną",,Chodzi lisek ", ,,Pingwin ",,Dwóm tańczyć się zachciało " służyły integracji grupy. Dzieci otrzymały również ciekawe prezenty,które nie tylko służą do zabawy, ale są wspaniałym narzędziem do ćwiczeń logopedycznych. Najważniejsze,że na twarzach dzieci gościł uśmiech.

• Wycieczka 0a i 0b

Nowy rok szkolny 2022/23 w oddziałach przedszkolnych rozpoczął się na dobre. Trwa proces adaptacji zerówkowiczów do nowego miejsca. Dzieci poznają się wzajemnie, czemu sprzyja przyjazna atmosfera w której odbywa się szereg zajęć i zabaw integracyjnych. Doskonałą formą scalającą zespół klasowy są również wszelkie imprezy, uroczystości i wycieczki klasowe. Dzieci z kl. 0a i 0b odbyły już pierwszą wycieczkę dn. 27.09.22r. do Teatru Guliwer w Warszawie, gdzie obejrzały pełne ciepła i wzruszeń, pouczające przedstawienie pt.: ,,Czy umiesz gwizdać Joanno?''. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, czego wyrazem były ich spontaniczne, pełne emocji wypowiedzi.

• Dzień Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc

W ubiegłą sobotę, 24 września odbyły się coroczne obchody Dnia Pamięci Więźniów Obozu Dulag 121 i Niosących Im Pomoc organizowane przez Powiat Pruszkowski, Miasto Pruszków, Instytut Pamięci Narodowej, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Muzeum Dulag 121.

W tegorocznych obchodach, jak co roku, wzięliśmy udział również my, społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego.

• Fantazja polska - Polskie tańce narodowe

28 września uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjnym pn. Fantazja polska - Polskie tańce narodowe w Mateczniku Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze w Otrębusach.

Tytuł widowiska edukacyjnego nawiązywał do młodzieńczej kompozycji osiemnastoletniego Fryderyka Chopina – Fantazja na tematy polskie- A-Dur op. 13 na orkiestrę i fortepian.

• Badacze Powietrza z SP3

W ubiegłym roku szkolnym monitorowaliśmy stan zapylenia powietrza przy pomocy samodzielnie skonstruowanych czujników. Był to projekt pod patronatem CN Kopernik.

W roku szkolnym 2022/23 bierzemy udział w projekcie Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. Mamy już zamontowane profesjonalne urządzenie pomiarowe- czujnik powietrza. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do podniesienia świadomości lokalnej społeczności Piastowa i w konsekwencji poprawy jakości powietrza i klimatu.

• Akcja szczepienia lisów

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

RZECZNIK PRASOWY

WOJEWODY MAZOWIECKIEGO

tel.: 22 695 60 63 fax: 22 695 62 50

e-mail: rzecznik@mazowieckie.pl

KOMUNIKAT PRASOWY, 5 września 2022 r.

Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego

• XI edycja Narodowego Czytania

XI edycja Narodowego Czytania za nami. W Piastowie zorganizowano jednak tę imprezę po raz dziesiąty. W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Nasi uczniowie obok innych reprezentacji piastowskich szkół: SP1, ZS im. F. Na sena i LO im. A. Mickiewicza z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz innych zgłoszonych uczestników zaprezentowali się bez zastrzeżeń. Już po raz kolejny rozpoczęli uroczystość z racji współorganizacji przedsięwzięcia zainicjowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Miejski Ośrodek Kultury.Wypadliśmy jak zwykle rewelacyjnie. Nie mogło być inaczej. Jakość wypracowana przez lata przecież zobowiązuje.W przyszłym roku ma być czytane "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Damy radę!

• 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W tym roku 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego zbiegła się z 80. rocznicą utworzenia Armii Krajowej.Obchody, tych tak bardzo ważnych wydarzeń dla Polaków, rozpoczęliśmy 31 lipca Mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata odprawionej w intencji powstańców i ludności cywilnej walczącej Warszawy.1 sierpnia kontynuowaliśmy uroczystości. Tuż przed Godziną W wprowadzono licznie przybyłe Poczty Sztandarowe. Zawyły syreny, rozbrzmiały dzwony kościelne, zaśpiewano Hymn Narodowy.Głos zabrały panie: Agnieszka Leja dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego oraz Maria Makowska zastępca burmistrza Piastowa. Złożone zostały kwiaty.Uczniowie Trójki zapalili Znicz Pamięci, którego ogień będzie podtrzymywany przez 63 dni, czyli tak długo jak trwało powstanie.Jest to już wieloletnią tradycją, którą pielęgnuje społeczność szkolna.Zaraz po części oficjaln

• Poszukujemy pracownika

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 3 w Piastowie zatrudni od 1 września 2022 r. kierownika administracji w pełnym wymiaarze godzin. CV prosimy składać w sekretariacie szkoły lub wysłać na adres: sp3@piastow.pl.

• Partnerzy

• {#1508} 1