• Aktualności

     • Tydzień Promocji Zdrowia w świetlicy

      W ramach promowania aktywnego stylu życia oraz potrzeby troski o własne zdrowie i życie w świetlicy odbywał się tydzień promocji zdrowia pod hasłem „Zdrowe odżywianie, to dla człowieka ważne zadanie”. Nauczyciele świetlicy chcieli zwrócić uwagę dzieciom na to, jak ważne jest spożywanie zdrowych i wartościowych pokarmów, pełnych witamin owoców i warzyw, picie wody oraz soków owocowo-warzywnych. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie zdrowego stylu życia wśród uczniów poprzez trwałą zmianę nawyków żywieniowych oraz zachęcanie do aktywności fizycznej. Podczas zajęć edukacyjnych w świetlicy uczniowie zdobywali teoretyczną i praktyczną wiedzę o zdrowiu, oraz sposobach jego ochrony, kształtowali nawyki racjonalnego żywienia, a także byli zachęcani do dbałości o sprawność fizyczną i kondycję swojego ciała.

     • „Czym jest złość?” – zajęcia w świetlicy

      W czwartek 22 lutego odbyły się kolejne zajęcia w świetlicy z cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”, które poprowadziła p. Katarzyna Latek - Olaszek tym razem na temat „Czym jest złość?”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego złość - jak każda z emocji podstawowych - nie jest ani dobra, ani zła, ale jest bardzo ważnym sygnałem zarówno dla nas, jak i otoczenia. Na podstawie przeczytanego opowiadania przez Panią Katarzynę, dzieci poznały różnice między złością a agresją oraz sposoby na poradzenie sobie z tą emocją społecznie akceptowalne. W grupach wykonały pracę plastyczną - plakaty pod tytułem “Co nas złości?”, dzięki którym przyjrzały się z bliska sytuacjom jakie je dotykają kiedy odczuwają złość. Podsumowaniem zajęć był krótki swobodny ruch w rytmie muzyki oraz drobne upominki, które znacząco wpłynęły na poprawę nastroju wszystkich biorących udział w zajęciach. Dziękuje

     • Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

      23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.

      Na depresję choruje na świecie około 350 mln ludzi. W Polsce stanowi 3-4 proc. wszystkich występujących zaburzeń psychicznych, a cierpi na nią prawdopodobnie około 1,5 mln osób.

      Depresja to zaburzenie afektywne, cechuje się znacznie obniżonym nastrojem, utrzymującym się codziennie względnie na stałym poziomie przez okres minimum 2 tygodni. WHO podaje, że depresja jest wynikiem złożonej interakcji czynników społecznych, psychologicznych i biologicznych. Osoby, które przeżyły niekorzystne zdarzenia życiowe są bardziej na nią narażone.

     • Dzień Kota w świetlicy 

      W dniu 17 lutego 2024r. obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. Również w świetlicy szkolnej świętowaliśmy Dzień Kota. W ramach zajęć świetlicowych wykonaliśmy gazetkę tematyczną o kotach, oglądaliśmy bajkę animowaną pt. "Kot w Butach" oraz uczennice klasy 5b napisały samodzielnie wiersze o kotach.

      Celem zajęć było zwrócenie uwagi na konieczność opieki nad tymi zwierzętami, rozwijanie empatii na potrzeby zwierząt, wyrabianie szacunku do zwierząt oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci. Zachęcamy do obejrzenia prac naszych dzieci.

     • Zapraszamy!

      Więcej informacji w zakładce Rodzice - rekrutacja do klasy dwujęzycznej

      https://www.sp3piastow.pl/a/rekrutacja-do-klasy-dwujezycznej

     • Uroczyste otwarcie hali sportowej w SP3 w Piastowie

      We wtorek 13 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej. Nowoczesny obiekt z szatniami, łazienkami, prysznicami, magazynami sprzętu sportowego, pokojem trenerów oraz toaletą dla niepełnosprawnych będzie służył nie tylko uczniom naszej szkoły, ale również mieszkańcom miasta. Uroczystość ta zbiegła się z jubileuszem 65-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie.

     • Tradycyjnie 14-go lutego obchodziliśmy święto zakochanych...

      Tradycyjnie 14-go lutego obchodziliśmy święto zakochanych... do walentynkowych skrzynek trafiło ponad 200 kartek, w których opisywaliście swoje uczucia ...Samorząd Uczniowski miał sporo pracy by każda wiadomość trafiła w ręce adresata ;-)Jeśli macie ochotę, chcielibyśmy przedstawić Wam krótki zarys historyczny.

     • "Poznajemy emocje i uczucia”

      W czwartek 15 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem” z panią Katarzyną Olaszek. Podczas zajęć nasze dzieci uczyły się rozpoznawać i nazywać emocje oraz uczucia, a także jak sobie z nimi radzić. Bardzo chętnie brały udział we wszystkich zadaniach przygotowanych przez panią Katarzynę. Często zgłaszały się do odpowiedzi, a w razie potrzeby zadawały pytania. Efekty wspólnej i niezwykle ekspresyjnej pracy dotyczącej szczęścia, radości i uczucia Miłości, dzieci przedstawiły na plakatach. Dziękujemy pani Kasi i naszym dzieciom za udział we wspólnych zajęciach. Zapraszamy na kolejne spotkanie oraz do obejrzenia galerii zdjęć. Nauczyciele świetlicy

     • Bal karnawałowy

      Dnia 05.02.24 w S.P 3 odbył się bal karnawałowy. Dzieci z kl.0 a w przepięknych kostiumach świetnie się bawiły. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy, muzyka porywała do tańca. Dzieci uczestniczyły w licznych konkursach,pozowały do zdjęć, skosztowały słodkości w przerwie balu. Dzień był pełen pozytywnych emocji i radości ze wspólnej zabawy.

     • „Gramy zmysłami„

      W ramach projektu „Gramy zmysłami„ uczniowie grupy 0a i 0b w miesiącu styczniu przygotowali wspólnie z koordynatorem pyszny i zdrowy sok warzywno-owocowy.

     • Gratulacje

      Gratulacje dla Franciszka Żaka z klasy vii b. Franciszek zajął ii miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym na prezentację multimedialną “Chrzest Polski". Nadmienić należy, że na konkurs nadesłano 243 prace z całej Polski. Wielkie brawa dla Franciszka Żaka ,wysiłek został doceniony

     • WYNIKI KONKURSU NA FILM UKAZUJĄCY WSPOMNIENIA CYWILI Z CZASÓW II WOJNY ŚWIATOWEJ PT. „NIEOPOWIEDZIANE HISTORIE CYWILI”

      Głównym celem konkursu było zarejestrowanie i zachowanie wspomnień polskich świadków historii II wojny światowej - cywili, którzy doświadczyli trudów życia codziennego podczas niemieckiej okupacji w czasie wojny. Uczestnikami konkursu były osoby w wieku od 7 lat do 26 lat. Kapituła Konkursu ogłasza, że: W I grupie wiekowej (7-12 lat): I miejsce uzyskała Maja Pawilonis II miejsce uzyskała Paulina Maścianica III miejsce uzyskał Kacper Szuplewski W II grupie wiekowej (13-18 lat): I miejsce uzyskała Salma Cano Dominguez II miejsce uzyskał Franciszek Nowotnik III miejsce uzyskał Łukasz Szuplewski

     • „Sport to zdrowie”

      Szkolny konkurs plastyczny „Sport to zdrowie”

      Komisja szkolnego konkursu plastycznego „Sport to zdrowie” w składzie : Urszula Jackowska (przewodnicząca), Monika Polesiak, Urszula Zaorska, Arkadiusz Pajdosz, Ewa Wilowska (członkowie) nagrodziła i wyróżniła najlepsze prace uczniów.

      Oto oni:

     • Zimowy las w ramce

      Dnia 2 lutego w klasie 1B odbyły się niezwykłe warsztaty. Dzieci mogły wcielić się w rolę florysty i samodzielnie przygotować zimowy las w ramce. Trzeba przyznać, że pierwszaki spisały się na medal i stworzyły małe arcydzieła!

  • Partnerzy

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  • Dzisiaj jest

   • Sobota02.03.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia