• Pomagamy

Podczas pikniku szkolnego w dn 15.06 b.r. klasa 5a przeprowadziła zbiórkę charytatywną na rzecz Stasia. Środki ze sprzedaży własnego rękodzieła, samodzielnie wykonanych zwierzątek z balonów oraz z obsługi stoiska z planszówkami dały kwotę niemal 500 zł, przekazana w całości na leczenie chłopca. Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w te akcje.

• Aktywny weekend

Zapraszamy na zajęcia w ramach aktywnej szkoły.

Sobota 22.06.2024r. od godziny 8:00 do 10:00 i w niedzielę 23.06.2024r.:

16:00 - 17:00 - tenis stołowy

17:00 - 18:00 - piłka nożna halowa

18:00 - 19:00 piłka siatkowa

19:00 - 20: 00 - sporty do wyboru.

Wejście od strony hali sportowej, proszę dzwonić domofonem.

• Zakończenie projektu "Karta rowerowa dla Mazowsza. Pruszków"

Projekt "Karta rowerowa dla Mazowsza Pruszków" od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów. Zwieńczeniem złożonego projektu był egzamin praktyczny, który zakładał sprawdzenie wiedzy dzieci w terenie. Czwartoklasiści mieli możliwość poruszać się po prawdziwych drogach. Nad ich bezpieczeństwem czuwała policja, ratownik medyczny a także egzaminator z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz 10 sędziów technicznych.

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się na hali sportowej 21 czerwca w godzinach:

9.30 - klasy 0-3, następnie udajemy się do wyznaczonych sal:

0a sala 16

0b sala 14

1a sala 41

1b sala 13

2a sala 39

2b sala 15

3a sala 43

3b sala 42

11.00 - klasy 4-8 następnie udajemy się do wyznaczonych sal:

• Klasy czwarte na szlaku baśni i legend

Uczniowie klasy 4a,4b i 4c uczestniczyli ostatnio w wycieczce do Warszawy. W ciągu przyjemnego spaceru po Starym Mieście poznawali baśnie, legendy i ciekawostki historyczne związane z naszą stolicą. Miło im było spotkać na ulicy baśniowe postaci. To była ciekawa lekcja języka polskiego w plenerze. Na zakończenie wyprawy uczestnicy doświadczali niezwykłych wrażeń w Muzeum Iluzji, gdzie nasze zmysły potrafią płatać nam różne figle!

Obchody Dnia Ziemi

W naszej szkole to już tradycja. W tym roku szkolnym okazji Dnia Ziemi podjęliśmy działania zaproponowane przez organizatorów. Planeta kontra plastik - to hasło tegorocznej edycji Dnia Ziemi, największego międzynarodowego święta ekologicznego. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypomnieliśmy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę. Uczniowie klas młodszych obejrzeli kilka filmów wyszukanych w Internecie przez ich starszych kolegów. Poniżej załączamy linki i zachęcamy Państwa do obejrzenia.

• Podsumowanie działań w projekcie ESA w roku szkolnym 2023/2024

Za nami kolejny rok szkolny realizacji projektu antysmogowego ESA NASK w naszej szkole. Zanieczyszczenie powietrza to ogromne wyzwanie cywilizacyjne, które mocno wpływa na nasze samopoczucie i jakość życia. Poprawa jego jakości jest naszym priorytetem, dlatego nasze działania skupione są na edukacji młodego pokolenia. Z naszego doświadczenia wiemy, że projekt ESA angażuje całą naszą społeczność szkoły w walkę o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze.

• Projekt dla klas siódmych „Moje miasto- moja duma”.

W tym roku szkolnym w ramach realizacji podstawy programowej uczniowie klas siódmych realizowali zajęcia projektowe z działu „Mój region - moja mała Ojczyzna”. Wykonywaliśmy między innymi:

- krzyżówki, których pytania zawierały informacje dotyczące naszego miasta, jego historii i Honorowych Obywateli Miasta Piastowa

• Projekt „Warszawa znana i nieznana”

Uczniowie klas piątych w ramach realizacji podstawy programowej z geografii w tym roku szkolnym wykonywali projekt wycieczki po naszej Stolicy. Nasi milusińscy zastosowali różne techniki prezentacji graficznej. Zaprezentowano różne pomysły na to, w jaki sposób można wykorzystać potencjał Warszawy. Prace uczniowskie przedstawiały różne trasy i obiekty na trasie wycieczki do Warszawy. Celem projektu było zachęcenie młodzieży do odnalezienia w sobie cech organizatora wycieczek oraz ukazanie możliwości podróżowania po Nizinie Mazowieckiej i odnajdowania pięknych miejsc, wartych zobaczenia.W projekcie wzięło udział 27 osób z różnych klas piątych. Na koniec projektu spotkało się grono nauczycieli, aby obejrzeć złożone prace i zdecydować, które zostaną nagrodzone oraz wezmą udział w wystawie szkolnej. Wyróżniono 10 prac. Serdecznie gratulujemy inwencji twórczej i zachęcamy do udziału w proje

• Realizacja projektu „Ryślenie - myślenie”

Zastosowanie odpowiednich metod dydaktycznych ma ogromy wpływ na efektywność szkolnych procesów nauczania i uczenia się. Jedną z tych metod może być nowy trend w neurodydaktyce, której przykładami użycia mogą być między innymi grafonotki. Wykorzystanie takich pomocy na lekcji pozwala lepiej przekazać informacje. Posługiwanie się obrazami, czyli graficznymi reprezentacjami rzeczywistości, to nic innego jak jej wizualizowanie, dzięki któremu jesteśmy w stanie powiązać ze sobą zdobywane wiadomości. Taki sposób nauczania jest o wiele prostszy dla ucznia niż np. opisy tekstowe (zwłaszcza te rozbudowane). Ponadto umożliwia uczniowi przejrzyste organizowanie złożonych informacji. W odniesieniu do procesów nauki i nauczania w szkole metoda ta wpływa na przyspieszenie procesu przyswajania nowego materiału przez uczniów oraz na pełniejsze jego zrozumienie, co znacząco wzmacnia efektywność. Im więc

• Dzisiaj jest

• Sobota27.07.2024