• Wycieczka w lubelskie

Dwudniowy wyjazd w lubelskie....

Wczesnym rankiem 11 maja udaliśmy się w zaplanowaną podróż do Lublina - jednego

z najstarszych miast w Polsce. Pani Julia, prowadząca nasz autokar, zapewniła nam bezpieczny

i komfortowy dojazd - w pierwszej kolejności do Wzgórza Zamkowego. Następnie dotarliśmy

Obudź wyobraźnię

Wyobraźnia to wielki zasób – ułatwia rozwiązywanie problemów, analizowanie, szukanie przyczyn i przewidywanie skutków działań. Pozwala oderwać się od rzeczywistości w trudnych chwilach, pomaga w byciu twórczym i kreatywnym. A to są niezwykle ważne kompetencje dla dzieci.

Ale czym tak właściwie jest wyobraźnia?

• „Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym”

II edycja Gry Miejskiej

„Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym”

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego tradycyjnie już, bo od kilku lat jest organizatorem gier miejskich w Piastowie.

Kolejny raz podczas Dni Piastowa zabawa „Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym” cieszyła się zainteresowaniem młodych ludzi- uczniów piastowskich szkół- z Trójki i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza oraz społeczności blisko związanych z w/w instytucjami.

• Terapia uzależnień

Miasto Piastów

na bezpłatne konsultacje

ze specjalistą psychoterapii uzależnień

Od kiedy? Gdzie?

Od 05 maja 2022 r. w Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej

w każdy czwartek, „Dom Jana Pawła II,

• Bezpłatne konsultacje ze specjalistą psychoterapii uzależnień

Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Piastowiezaprasza na bezpłatne konsultacje ze specjalistą psychoterapii uzależnień.

JAK NADMIERNE PICIE WPŁYWA NA FUNKCJONOWANIE RODZINY

„Życie z osobą, która nadużywa alkoholu, jest bardzo trudne. Czasami zbyt trudne, aby radzić sobie z nim tak, jakbyśmy tego chcieli. W takich sytuacjach nic nie jest oczywiste i nic nie jest proste. Nie jest oczywiste, że np. mąż/żona odbierze po pracy dziecko z przedszkola, chociaż się do tego zobowiązał/a. Nie jest oczywiste, że wróci o zapowiadanej i uzgod­nionej wcześniej porze. Nie jest oczywiste, że na wspólnej uroczysto­ści rodzinnej nie przyniesie rodzinie wstydu swoim zachowaniem itp. A nie jest to proste, ponieważ słychać wokół rady: zostaw go, przestań go kontrolować, wyprowadź się itp. Wszystkie te rozwiązania wydają się odległe, niedorzeczne i jesz

• Gra miejska

ZAPROSZENIE

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego

oraz Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Piastowie zapraszają

do udziału w Grze Miejskiej

POZNAJ GRAJĄC, GRAJ POZNAJĄC!

Historia Piastowa w wydaniu plenerowym

II edycja

Weź udział w przygodzie, sprawdź znajomość Piastowa, wygraj nagrodę!

• Obudź relację

Bliska relacja to klucz do zrozumienia naszego dziecka – to jedyna możliwość do uzyskania zaproszenia do jego świata. Podstawowym celem Kampanii „Odłącz się – Połącz się” jest wskazanie rodzicom drogi, która prowadzi do zbudowania bezpiecznej relacji. Zachęcam Państwa do zapoznania się z poniższym artykułem w ramach Programu Realnie Odpowiedzialni oraz pobrania i korzystania z udostępnionej karty pracy , którą możecie Państwo wykonać wspólnie ze swoimi pociechami. Pedagog szkolny.

• Porozumiewanie bez przemocy

Porozumiewanie bez Przemocy

- warsztaty profilaktyczne dla uczniów

Na przełomie października i grudnia oraz w marcu w roku szkolnym 2021/2022 realizowane były zajęcia profilaktyczne w formie warsztatowej oparte o metodę „Porozumienia bez Przemocy” autorstwa doktora psychologii klinicznej Marshalla B. Rosenberga

• UŚPIJ EKRANY - OBUDŹ ŚWIADOMOŚĆ

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Oglądanie bajek przed snem pomaga dzieciom zasypiać FAŁSZ

Wręcz przeciwnie, dobrze jest zrezygnować z ekranów na 1h przed snem. Oglądanie bajek i granie w gry komputerowe bezpośrednio przed snem pogarsza jego jakość. Światło tabletów, telefonów spowalnia produkcje melatoniny (hormon snu).

• ODŁĄCZ SIĘ  - POŁĄCZ SIĘ

Szanowni Państwo, zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem w ramach kampanii ODŁĄCZ SIĘ - POŁĄCZ SIĘ autorstwa Pani Karoliny Józefowicz prezesa Stowarzyszenia Strefy Wsparcia.

Pedagog szkolny – Katarzyna Dudek

Dlaczego najmłodsi nie mogą korzystać z ekranów bez ograniczeń?

Współczesnym dzieciom od najmłodszych lat towarzyszą urządzenia ekranowe w najróżniejszych postaciach. Używanie tableta czy smartfona przez dzieci w wieku przedszkolnym już nikogo nie dziwi. Bajka włączana w poczekalni u lekarza, ekran w rękach podczas długiej podróży samochodem – to już normalny widok. Bywają jeszcze większe „cuda” – nocnik z wbudowanym miejscem na tablet czy zabawki tak naszpikowane elektroniką, że zajmują całe miejsce dziecięcej kreatywności. O nudzie nie wspominając, bo na nudę przestrzeni już nie ma.

• W Centrum Nauki Kopernik

We wtorek dnia 22.03. klasy 3B i 3C jeździły na wycieczkę do Centrum Kopernik w Warszawie. Dzieci, zwiedzały wystawy,samodzielnie przeprowadzały doświadczenia z różnych dziedzin nauki, oraz brały udział w lekcji dydaktycznej w planetarium. Był to dzień bardzo aktywny jak dla uczniów tak i dla nauczycieli:)

• Partnerzy

• {#1508} 1