29.08.2023

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste przywitanie uczniów klas pierwszych godzina 9.20

Uczniowie spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach, a następnie udają się na salę gimnastyczną.

1a sala 13

1b sala 15

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w sali gimnastycznej.

Po każdej uroczystości spotkania z wychowawcami odbędą się w wyznaczonych klasach.

kl. 2-3 godz. 9.30

• UWAGA

25.08.2023

DLA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Oddział przedszkolny w dniu 1 września pracuje w godz. 7.00-17.00.

Rozpoczęcie roku szkolnego wraz z rodzicami odbędzie się o godz. 10.00.

W tym dniu nie będzie wyżywienia. Jeżeli planują Państwo pozostawić dzieci w szkole, proszę zapewnić picie i wyżywienie we własnym zakresie.

Zebranie z rodzicami odbędzie się 4 września o godz. 17.00

• Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

02.08.2023

Obchody 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Tradycyjnie już co roku w Piastowie organizowane są uroczystości poświęcone bohaterom Powstania Warszawskiego w rocznicę jego wybuchu.

31 lipca br. w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata została odprawiona msza święta w intencji ofiar i uczestników Powstania.

1 sierpnia kontynuowano obchody.

W obecności pocztów sztandarowych, Grzegorza Szuplewskiego- burmistrza Piastowa, radnych z przewodniczącą Rady Miejskiej- Agatą Korczak na czele, Agnieszki Lei- dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego, ks. Dariusza Partyki- proboszcza parafii pw. Św. Michała Archanioła, Ochotniczej Straży Pożarnej, harcerzy, uczniów oraz wszystkićh innych mieszkańców Piastowa oddano hołd poległym powstańcom. Zostały złożone kwiaty i zapalono znicz pamięci, o którego ogień będą dbali przez kolejnych 63 dni najmłodsi piastowianie- uczniowie Trójki.

Głos zabrali gospodarze miejsca: pani Agnieszka Leja i pan Grzegorz Szuplewski. W swoich wystąpieniach odwołali się do historii i problemów współczesnych. Przywołane zostały słowa jednej ze zwrotek Mazurka Dąbrowskiego, która nie obowiązuje w dzisiejszym kanonie hymnu, a mianowicie:

„Niemiec, Moskal nie osiędzie,

Gdy jąwszy pałasza

Hasłem wszystkich zgoda będzie

I ojczyzna nasza”.

Odtworzono również powojenną wypowiedź dla Radia Wolna Europa gen. Tadeusza Bora- Komorowskiego, komendanta głównego Armii Krajowej, w której tłumaczył motywy decyzji o powstaniu. Decyzja ta nie została podjęta odgórnie w 1944 r., tylko już w 1939 r.- przez walczący naród polski- jak powiedział generał.

Na koniec, jak zwykle, po uroczystościach oficjalnych odbył się koncert pieśni powstańczych, w tym roku w wykonaniu Bogumiły Ostrovnoi.

Współorganizatorami obchodów byli:

- Stowarzyszenie Nasz Piastów

- Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego

- Miejski Ośrodek Kultury

- parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata

Uroczystość została objęta patronatem Burmistrza

Piastowa.

Zdjęcia: Karolina Caba, Sylwia Kozłowska i Łukasz Szuplewski.