• Szafowanie w Piastowie

      28.10.2021

      Spolecznosc naszej szkoły włączyła się w akcje Zobaczyć autyzm czyli Szafowanie w Piastowie, organizowaną przez Niepubliczną Szkołę Podstawową  dla dzieci ze spektrum autyzmu Przylądek w Parzniewie.Szafowanie to akcja zbiórki odzieży i tekstyliów używanych prowadzona przez Fundację Po pierwsze, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie osób i instytucji, w tym wypadku dochód z każdego kilograma bedzie przekazany na konto Fundacji Lepszy Start , która wspiera Szkołę Przylądek.Dziękujemy osobom, które zechciały wesprzeć akcję.

     • Piłka nożna klas starszych

      25.10.2021

      W dniach 19 i 20 paźdzernika na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie odbyły się rozgrywki piłkarskiej klas starszych (2007 i młodsi) w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej.

      Pierwszego dnia zawodów dzielnie walczyły nasze dziewczetą, gdzie większą część drużyny stanowiły zawodniczki z klasy 7 i 6. Zajeły 4 miejsce, jeden mecz wygrały a dwa przegrały tylko jedną bramką.

      Kolejnego dnia grali chłopcy, w któych połowę zawodników stanowilły osoby z rocznika 2009. Mimo wszystko chłopcom udał się zajać 2 miejsce, przegrywając tylko w finale z druzyną SP 5.

      Gratulujemy wszytkim zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za dobre przygotowanie do zawodów.

       

     • „Wy nie przestaliście walczyć, My nie przestaniemy pamiętać”

      21.10.2021

      „Wy nie przestaliście walczyć,

      My nie przestaniemy pamiętać”

      Motto to przyświeca uczniom Szkoły Podstawowej nr 3, dla których powstańcy i bohaterska ludność cywilna Warszawy są wzorem patriotyzmu. Co roku 3 października społeczność „Trójki” obchodzi święto patrona – Bohaterów Powstania Warszawskiego.

       Uroczystość odbyła się przed pomnikiem symbolizującym ruiny zniszczonej po powstaniu stolicy. Wokół zgromadzili się zaproszeni goście: p. burmistrz Grzegorz Szuplewski, p. wice burmistrz Maria Makowska, p. dyrektor MOK-u Wanda Przybylak i ks. proboszcz Maciej Chwarścianek oraz nauczyciele wraz z przedstawicielami poszczególnych klas (ograniczenia    z powodu pandemii).

      Wprowadzono  Poczet Sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy.

      Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną upamiętniającą wydarzenia z 1944r.

      Klasa III zaśpiewała „Warszawskie dzieci”. Uczeń klasy VII przedstawił krótki rys o powstaniu. Zwrócił uwagę, że 1 sierpnia 44r. nasi dziadkowie i pradziadkowie upomnieli się o wolność      i godność. Wskazał na bierność wojsk sowieckich oraz krwawy odwet okupanta. Podkreślił,  że nam pozostała pamięć i podziw dla odwagi warszawiaków. Następnie  w nastrój tamtych dni wprowadziła nas piosenka „Chłopcy z AK” w wykonaniu uczennicy klasy V. Kolejnym  ważnym wydarzeniem przygotowanym przez uczniów klasy VIII był apel pamięci. Stanęliśmy do niego, aby oddać hołd tym, dla których wolność Ojczyzny była ważniejsza niż własne życie. Podniosłą atmosferę dopełniły utwory „Dziewczyna z granatem” i „Pałacyk Michla”.

      Po części artystycznej głos zabrali p. dyrektor Agnieszka Leja oraz p. burmistrz Grzegorz Szuplewski.  Uczniowie otrzymali od nich podziękowania za pamięć o naszych patronach.