• Zabawy na śniegu

      26.01.2022

      Zima, zima, zima, pada,pada śnieg ...Mamy zimę,ale obserwujemy już od kilku lat, że nie zawsze obfituje ona w śnieg, nie możemy cieszyć się ,,białym puchem przez wszystkie zimowe miesiące. Właściwie ,,puchowa pierzynka pojawia się i szybko znika. Dlatego też jak tylko się pojawi, korzystamy z wesołej zabawy na śniegu.Przed nami ferie zimowe, życzylibyśmy sobie, by były one pełne śniegu, aby dzieci mogły uprawiać zimowe sporty.Dzieci z klasy 0a otrzymają ,, przestrogi na ferie żeby całe i zdrowe wróciły do szkoły.Życzymy wszystkim udanych ferii!!!

     • Występ dla babci i dziadka 0A

      26.01.2022

       Z wiadomych przyczyn i w tym roku, dzieci nie mogły zaprosić swoich babć i dziadków do szkoły, by zaprezentować im występ z okazji ich święta. Dlatego też 24 I 2022. nauczycielki z grupy 0A nagrały program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka w którym dzieci piosenką, tańcem i wierszem złożyły moc życzeń ukochanym babciom i dziadkom. Zapewne to nagranie sprawi wielką przyjemność babci i dziadkowi.Całą oprawę muzyczną występu przygotował pan W.Ptaszek, prowadzący w zerówkach rytmikę. Nauczycielki wybrały odpowiednie wiersze, a rodzice dopilnowali żeby dzieci je przyswoiły.Ta współpraca zakończyła się udanym występem. Brawo !!!

     • Konkurs plastyczny

      20.01.2022

      Konkurs plastyczny w kl. 0A Ozdoba choinkowa.Przed Świętami Bożego Narodzenia w klasie został ogłoszony konkurs na ozdobę choinkową. Dzieci z pomocą bliskich wykonały atrakcyjne ozdoby. Jak wynika z relacji rodziców, którzy pomagali swoim pociechom wytwarzać te cudeńka, dzieci wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem.Nie sposób było wyłonić jednego zwycięzcę, wszystkie ozdoby były przepiękne !!! Dlatego też każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę.Gratulujemy !!!

     • "Razem na Święta"

      04.01.2022


      Szanowni Państwo ,

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

      Z wyrazami szacunku

      Biuro Ministra
      Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • Warsztaty w 3C

      03.01.2022

      16 grudnia w klasie 3c odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych  W czasie warsztatów dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły świąteczne choinki. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i  przyjazna atmosfera, którą umiliły piosenki w klimacie świątecznym. Dzięki warsztatom uczniowie mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się nią z rówieśnikami.

     • Thanksgiving

      13.01.2022

      Koniec listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem dwóch wydarzeń z kręgu kultury krajów anglojęzycznych. Pierwsze z nich to Thanksgiving (25 XI), obchodzone przez Amerykanów zawsze w czwarty czwartek przedostatniego miesiąca roku. Uczniowie, którym spodobała się idea okazywania wdzięczności, własnoręcznie przygotowali karty, będące formą podziękowania za te osoby, sytuacje, rzeczy, bez których ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej … Wykazali się przy tym nie tylko talentem plastycznym i sprawnością językową, lecz przede wszystkim wrażliwością i dojrzałym podejściem do życia. Połączone ze sobą karty utworzyły ”łańcuch wdzięczności” i dopełniły dekorację na Thanksgiving, nawiązującą do plonów zebranych przez pierwszych osadników amerykańskich.

      Drugie z wydarzeń to Dzień Szkocki, zorganizowany  przy dużym zaangażowaniu grupy uczniów z klasy 7b w dniu 30 XI, kiedy to Szkoci celebrują dzień swojego patrona – St. Andrew’s Day. W nawiązaniu do tych obchodów siódmoklasiści przygotowali nie tylko stoisko szkockie, ale również konkurs dla klas IV-VIII nt. Szkocji, będący pierwszą częścią większej całości pod nazwą ‘UK in QR Codes’. Pytania konkursowe zostały ułożone w dwóch wariantach językowych, po polsku dla klas IV i V oraz po angielsku dla klas starszych, a następnie zakodowane. Do atrakcyjności zabawy przyczynił się fakt, że jej uczestnicy musieli odnaleźć na terenie szkoły wszystkie karty z kodami QR,  rozszyfrowując treść pytań za pomocą telefonów komórkowych. Do wyszukiwania odpowiedzi służyły materiały zamieszczone na przygotowanych do tego celu tablicach. Wygrywali Ci, którzy najszybciej odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania. Na zwycięzców czekały paczuszki z kruchymi ciasteczkami  
      o nazwie Shortbread, które zostały upieczone przez organizatorów wg oryginalnej receptury szkockiej. Te pyszne słodycze, jak również wytrawne przekąski dostępne były dla wszystkich pozostałych za drobną opłatą. Choć wydarzenie miało na celu głównie popularyzację kultury krajów anglojęzycznych, stało się też okazją do integracji społeczności szkolnej, a zebrane przy tej okazji środki na prośbę uczniów z kl. 7b przekazane zostały na cel charytatywny. Dziękujemy serdecznie za Waszą pracę i szlachetne serca, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!