• Konferencja prasowa z bohaterami powieści J. Vernea

      27.10.2022

      25 października odwiedzili naszą Szkołę bohaterowie powieści Juliusza Vernea: Phileas Fogg, Jan Obieżyświat, pani Auda i inspektor Fix.

      Goście zostali mile przyjęci zarówno przez dziennikarzy jak i zebranych czytelników.Konferencję poprowadziła pani Monika Szuplewska.

      Pytania były zadawne przez przedstawicieli Daily Telegraph, Timesa, Standarda, Morning Chronicle, Polsatu, TVN24 3000 i RMF FM.Dotyczyły one podróży, przygód i znajomości.Uczniowie powtórzyli sobie treść lektury W 80 dni dookoła świata, przypomnieli sobie osobliwości odwiedzonych krajów i zwiększyli wiedzę o kulturze, zwyczajach omawianych państw z czasów XIX w.

     • Jesienne sprzątanie Piastowa

      25.10.2022

      Nasza szkoła brała udział w akcji ‘’ Jesienne sprzątanie Piastowa’’. Reprezentowała nas klasa 7a.
      Akcja  wspierana była przez firmy Partner Gospodarka Odpadami oraz Leroy Merlin Połczyńska, które ufundowały worki i gadżety reklamowe dla uczestników.
      Swoim udziałem w akcji chcieliśmy propagować zaangażowanie w sprawy społeczne naszego Miasta i wrażliwość na estetykę otoczenia.

     • „Bitwa warszawska 1920 r. – warsztaty dla szkół”

      23.10.2022

      Klasy 5a,6b,7a, 8a i 8c brały udział w projekcie dofinansowanym z budżetu powiatu pruszkowskiego „Bitwa warszawska 1920 r.

      Uczniowie  pracowali w małych zespołach, gdzie dzięki zaangażowaniu i współpracy wspólnie rozwiązali różnorodne zadania i docelowo przygotowywali plan obrony Warszawy. Drużyny musiały m.in. odczytać zaszyfrowane wiadomości, dopasować zdjęcia postaci do nazwisk, ułożyć chronologicznie ważne wydarzenia związane z historią Polski.

      Poziom trudności zadań był dopasowany do wieku uczestników. Podczas zajęć uczestnicy poznali takie postacie jak: Józef Piłsudski, Józef Haller, gen. Tadeusz Rozwadowski, Wincenty Witos,  Aleksandra Zagórska, gen. Maria Wittek, Wanda Gertz, czy por. Jan Kowalewski, który złamał sowieckie szyfry podczas wojny z bolszewikami i jest głównym bohaterem naszego spotkania.

      Łącząc naukę i zabawę, przybliżyliśmy uczniom wiedzę na temat bitwy uznanej za 18 przełomową bitwę w historii świata. 

       

       

       

     • Wycieczka 0B

      23.10.2022

      Dzieci z grupy 0b uczestniczyły w wycieczce pt. ,,Bajki i legendy warszawskie". W trakcie spaceru po Starym Mieście, dzieci dowiedziały się m.in. skąd wzięła się nazwa miasta Warszawa i dlaczego wizerunek syreny widnieje w jej herbie, czego pilnowała Złota Kaczka i dlaczego Bazyliszek był taki straszny.

     • SP3 w Mandorii

      23.10.2022

      18 października 2023 r klasy trzecie i czwarte uczestniczyły w wycieczce do parku rodzinnej rozrywki Mandoria. Celem wycieczki było upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywności fizyczno-ruchowej. W Mandorii czekały na naszych uczniów wspaniałe karuzele i emocjonujące przejażdżki roller-coasterami, gigantyczna zjeżdżalnia, galeon, strzelnica, szalupy i wiele innych atrakcji. Ten dzień wszyscy będą wspomonać z uśmiechami na twarzy i przeżyciami zachowanymi w pamięci i na zdjęciach.

     • Wolontariat w roku szk. 2022/2023

      14.10.2022

       

       

      Z początkiem września rozpoczęliśmy rekrutację do grupy szkolnego wolontariatu.

      Zebrała się nas grupa licząca 52 uczniów.

      Pierwsze zadanie podjęliśmy 11 września, pomagając w przeprowadzeniu jednego

      z Piastowskich Biegów Historycznych pn. Bieg Obrońców Ojczyzny na dystansie 1939 m.

      W tym dniu w pracę były zaangażowane uczennice klas ósmych : Iga, Amelia Hańczyc, Kinga, Karolina Chałupka, Asia, Magda, Karolina Jędrzejczak oraz Oliwia.

      24 września kolejna grupa wolontariuszy podjęła się wspomagania organizacji

      i przeprowadzenia rywalizacji sportowych na XXI Piastowskiej Olimpiadzie Niepełnosprawnych.

      Na stadionie MOSiR-u pracowali:

      Maciek Chmielewski, Józek Szmit, Ignacy Kazimierski, Iga Chomiak, Amelia Hańczyc, Kinga Kurek oraz Karolina Chałupka.

      2 października pomagaliśmy w przeprowadzeniu kolejnego z Piastowskich Biegów Historycznych tj. Biegu Powstańczej Warszawy. Trasa licząca 10 km wiodła przez ulice Piastowa, Pruszkowa oraz teren Muzeum Dulag.

      Wolontariusze wydawali pakiety startowe, wręczali medale wbiegającym na metę, odpowiedzialni byli za podniesienie flagi na maszt przed rozpoczęciem biegu, rozdawali wodę

      i owoce na trasie biegu, dopingowali zawodników.

      Grupę dwunastu wolontariuszy stanowili: Janek, Igor, Gabrysia Płachecka, Iga, Magda, Basia, Ola Brysiak, Oliwia, Kinga, Łukasz, Sebastian oraz Mikołaj.

       

      Foto www.piastow.pl Krzysztof Selerski

     • Pamiętamy...

      10.10.2022

      PAMIĘTAMY… Ten napis, umieszczony jako element dekoracji, chyba najlepiej oddaje sens naszych corocznych spotkań w dniu Święta Szkoły. Pamiętaliśmy, pamiętamy

      i będziemy pamiętać o patronach naszej Szkoły – Bohaterach Powstania Warszawskiego.

      W tym roku już 78 rocznica wybuchu i tragicznego zakończenia Powstania…Patriotyczna postawa i bohaterstwo uczestników, w tym dzieci, a także ludności cywilnej, okupione śmiercią, kalectwem, wygnaniem ze stolicy, wysłaniem na przymusowe roboty lub do obozów śmierci – dziś to wszystko woła do nas: NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

      Takie było przesłanie naszego tegorocznego apelu. W ciszy i skupieniu obejrzeliśmy montaż wierszy, fragmentów wspomnień i powstańczych piosenek przygotowany przez uczniów – od zerówkowiczów do ósmoklasistów. Dla wielu z nas było to naprawdę głębokie przeżycie. Dziękujemy…

      Dziękujemy też za podzielenie się swoimi refleksjami Pani Burmistrz Marii Makowskiej oraz Pani Dyrektor Agnieszce Lei.

      Do zobaczenia za rok. Pamiętajmy o Powstańcach…

       

     • Dzień Chłopaka i Dziewczynki w 0A

      04.10.2022

      Dzień Chłopaka i Dziewczynki w 0A. W związku z tym, że święta te są w bardzo bliskiej odległości w grupie 0A zostały połączone. Proponowane przez nauczycielki zabawy ze śpiewem takie jak,,Mam chusteczkę haftowaną",,Chodzi lisek ", ,,Pingwin ",,Dwóm tańczyć się zachciało " służyły integracji grupy. Dzieci otrzymały również ciekawe prezenty,które nie tylko służą do zabawy, ale są wspaniałym narzędziem do ćwiczeń logopedycznych. Najważniejsze,że na twarzach dzieci gościł uśmiech.

     • Wycieczka 0a i 0b

      02.10.2022

      Nowy rok szkolny 2022/23 w oddziałach przedszkolnych rozpoczął się na dobre. Trwa proces adaptacji zerówkowiczów do nowego miejsca. Dzieci poznają się wzajemnie, czemu sprzyja przyjazna atmosfera w której odbywa się szereg zajęć i zabaw integracyjnych. Doskonałą formą scalającą zespół klasowy są również wszelkie imprezy, uroczystości i wycieczki klasowe. Dzieci z kl. 0a i 0b odbyły już pierwszą wycieczkę dn. 27.09.22r. do Teatru Guliwer w Warszawie, gdzie obejrzały pełne ciepła i wzruszeń, pouczające przedstawienie pt.: ,,Czy umiesz gwizdać Joanno?''. Spektakl bardzo się dzieciom podobał, czego wyrazem były ich spontaniczne, pełne emocji wypowiedzi.