• „W DRODZE DO JEZUSA” - JASEŁKA (15.12.2022R)

      24.12.2022

       

       

      W czwartek, 15 grudnia, uczniowie klasa: 4b, 7a i 8a przedstawili nowoczesną adaptację jasełek pod tytułem „W drodze do Jezusa”. W obecności dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów klas starszych zaprezentowali swoje umiejętności teatralne i muzyczno – wokalne. Występy został uświetniony muzyką na żywo. Dziękujemy Bartkowi (4b) - skrzypce, Wiktorii (4a) - keyboard oraz Ryszardowi (8a) - keyboard za piękną oprawę muzyczną kolęd wykorzystanych w przedstawieniu.

      Bożonarodzeniowa tradycja jasełek głównie kojarzy nam się z przedstawieniami, gdzie odgrywane są scenki z dnia narodzin Jezusa Chrystusa. Tym razem uczniowie pokazali drogę poszukiwania Jezusa, która nie jest łatwa, gdyż do odnalezienia Go nie wystarczy szkolna wiedza, ale potrzebne jest też czyste, otwarte serce, co ujęte było w haśle przewodnim jasełek „Niech ten czas rozpali nasze serca”.

      Mamy nadzieję, że radość z czasu Świąt Bożego Narodzenia faktycznie rozpali serca wszystkich Uczniów, ich Rodzin, Grona Pedagogicznego oraz wszystkich Pracowników szkoły i stanie się czasem wzajemnej miłości, serdeczności, tolerancji i pojednania.

      Nad całością przestawienia czuwały nauczycielki: Oksana Bruch, Magdalena Kulik, Agnieszka Orozco – Kołodyńska i Dorota Kowalska – Paszko oraz Arkadiusz Pajdosz (kamera), Wojciech Grzesik (zdjęcia).

     • Warsztaty - Chemia Czarodziejka

      14.12.2022

      6 grudnia uczniowie z klas 1b i 3a wzięli udział w naukowych warsztatach - Chemia czarodziejka. Zajęcia przeprowadziła firma edukacyjna Junior odkrywca, która specjalizuje się w budowaniu wysokich standardów nauczania przy użyciu szczególnych metod dydaktycznych. W czasie warsztatów dzieci dowiedziały się, że chemia to nie tylko wzory i trudne zadania, ale przede wszystkim zaskakujące i efektowne reakcje chemiczne. Dzieci odkryły czym zajmuje się chemia, co to są pierwiastki, roztwory, mieszaniny i reakcje chemiczne. Wykonały proste i zarazem efektowne doświadczenia. Każde dziecko dysponowało osobistym zestawem szkła laboratoryjnego, statywami, pipetami i roztworami chemicznymi, które wcześniej przygotowały. Dzięki nim wykonały kilka kameleonów chemicznych - doświadczeń polegających na przeprowadzeniu reakcji chemicznych, które zaskutkowały nieoczekiwaną zmianą barwy, po zmieszaniu ze sobą odpowiednich odczynników. Nauka ta dostarczyła dzieciom mnóstwo zabawy oraz solidną dawkę wiedzy.

     • Ania z Zielonego Wzgórza w Kamienicy

      14.12.2022

      13 XII klasy czwarte a i c oraz ich niewiele starsi koledzy pojechali do Teatru Kamienica w Warszawie na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza".Dla niektórych była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze, tym bardziej liczy się chęć wzięcia udziału w niezwykłym wydarzeniu i należytym przygotowaniu się.Nasi uczniowie zdali egzamin na szóstkę. Wyróżnili się wzorowym zachowaniem wśród publiczności, ich strój spowodował, że wszyscy czuliśmy się właściwie w miejscu kultury.Ania Shirley, która została nauczycielką, byłaby dumna z takich uczniów, gdyby miała przyjemność z nimi pracować.

       

      https://teatrkamienica.pl/pl/spektakle/26/ania-z-zielonego-wzgorza

     • Warsztaty finansowe

      14.12.2022

      8 grudnia klasy 5b i 7a uczestniczyły w warsztatach z zakresu edukacji finansowej organizowanych w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.  Celem warsztatów bylo wyrobienie u nastolatków nawyku oszczędzania i świadomego zarządzania budżetem.

     • Mikołajki zerówek w teatrze Capitol

      07.12.2022

      6 grudnia dwie grupy 0a i 0b były w teatrze Capitol .Dzieci obejrzały wspaniały spektakl pt:,,Królowa Śniegu " .Patrząc na ich skupienie i wzorowe zachowanie możemy sądzić, że przedstawienie bardzo się podobało. Po obejrzeniu spektaklu na scenie pojawił się św.Mikołaj aby poczęstować dzieci słodyczami i drobnymi upominkami. Dzieci były bardzo zadowolone.

     • Andrzejki w 0A

      05.12.2022

      30 listopada tradycyjnie odbyły się w grupie 0A Andrzejki klasowke.Dzieci mogły popisać się umiejętnościami tanecznymi.Po wyczerpującej zabawie odpoczywały przy wspólnym stole zastawionym  smakołykami.Najwazniejsze ,że na twarzach dzieci gościł uśmiech.

     • Spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka

      05.12.2022

      W dn. 15.11.22r naszą Szkołę odwiedził Rzecznik Praw Dziecka Pan Mikołaj Pawlak.Wizyta odbyła się w związku z obchodzonym 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka i miała na celu przybliżenie Uczniom ich praw oraz miejsc, do których mogą zgłaszać się po pomoc w ważnych dla nich sprawach. Rzecznik Praw Dziecka przypomniał Uczniom numer Dziecięcego Telefonu Zaufania i odpowiedział na każde zadane przez Uczniów pytanie. Uczniowie młodszych klas wysłuchali wiersza o prawach dziecka a starsi- wzięli udział w konkursie wiedzy.Rzecznik Praw Dziecka nie odmówił nikomu zrobienia sobie wspólnego zdjęcia, zatem to wyjątkowe spotkanie na długo zostanie nie tylko w pamięci Uczniów i Kadry Pedagogicznej, ale również na fotografiach- zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.