• IV Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy

      31.01.2023

      Tegoroczny Bal Karnawałowy już za nami. Do organizacji imprezy włączyło się Stowarzyszenie Nasz Piastów oraz wolontariusze piastowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza.

      Patronat honorowy nad IV Piastowskim Integracyjnym Balem Karnawałowym objęli Pan Krzysztof Rymuza - Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Pan Grzegorz Szuplewski - Burmistrz Piastowa.

      Patronat medialny sprawowali: Telewizja kablowa Tel - Kab, Mocne Strony oraz Czas Piastowa.

      Partnerami, którzy również nie zawiedli organizatora w działaniach byli Grupa Creative, JB Design i Miejski Ośrodek Kultury.

      Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy w Trójce to tradycja przerwana przez pandemię. Integracja mieszkańców Piastowa była, jest i będzie zawsze ważna dla środowiska podejmującego się tego trudnego zadania. „Dlatego Bal ten będzie się zawsze odbywał w tym miejscu, bo tutaj się narodził”- powiedziała jedna z inicjatorek zabawy.

      Do udziału w imprezie zostali zaproszeni podopieczni Stowarzyszenia Sprawni Razem i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pruszkowie, a zarazem mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy bawili się wyśmienicie, chwaląc swoje towarzystwo i atrakcje. Wolontariusze spełnili swoje powołanie, sprawdzili się w działaniu i wykazali zainteresowanie przyszłoroczną inicjatywą. Niektórzy zaangażowali się już podczas Piastowskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych we wrześniu, inni dopiero stawiali swoje pierwsze kroki w integracji.

      Zabawę poprowadził DJ Łukasz (Jakubiak- Event z Piastowa), rozpoczynając Bal polonezem. Wszyscy goście i opiekunowie mogli zrobić sobie zdjęcia w foto-budce Kreofotce (firmy KREOMAG Mikołaja Krzemienia). Catering Pana Tadeusza Marcinka nie pozwolił, by bawiący się nie mieli siły na taniec.

      IV Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy zakończył się radośnie. Wszyscy już czekają na przyszłoroczny- V.

     • Ulica Szkolna - projekt

      20.01.2023

      Mamy zaszczyt poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie realizuje projekt edukacyjny Ulica szkolna - czyste powietrze i bezpieczeństwo naszych dzieci. Na terenie szkoły został zainstalowany sprzęt pomiarowy PM10, PM 2,5 i NO2.

     • Dzień Babci i Dziadka

      20.01.2023

      Z okazji ich Święta Naszym kochanym Babciom i Dziadkom przesyłamy zrobione przez nas serduszka i wiele ciepłych słów uznania za Waszą wielką rolę, jaką spełniacie w naszym codziennym życiu. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi.

      Prace wykonane przez uczniów uczęszczająćych do szkolnej świetlicy.

     • Wizyta stomatologa w świetlicy

      18.01.2023

       W ramach programu profilaktyki zdrowia w dniu 17 stycznia odbyło się spotkanie dzieci ze stomatologiem - Panią Agatą Korczak. Nasz Gość przybliżył uczniom podstawowe zasady higieny jamy ustnej oraz uzębienia, aby jak najdłużej im służyły bez potrzeby leczenia. Pani Agata odpowiedziała na wiele pytań i rozwiała wątpliwości uczestników spotkania dotyczące tejże tematyki. To miłe spotkanie z pewnością pomoże młodym pacjentom przełamać obawy przed wizytą u dentysty ( jeśli zajdzie już taka potrzeba).

     • Pierwsza pomoc w 2B

      18.01.2023

      10 stycznia klasę 2B odwiedził ratownik medyczny. Przeprowadził ciekawe zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się zasad udzielania pomocy osobom poszkodowanym w wypadku, ćwiczyły resuscytację krążeniowo- oddechową na specjalnym fantomie oraz uczyły się korzystania z defibrylatora.

      www.Pierwszapomoc-24.pl

      www.facebook.com/DruzynaRatownikaJuniora

       

     • Wsparcie WOŚP

      13.01.2023

      W poniedziałek 9 stycznia pomagaliśmy w przygotowywaniu i szyciu poduszek na licytację i sprzedaż dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace odbywały się w Przedszkolu nr 3 w Piastowie. Dzięki uprzejmości Dyrekcji  mogliśmy pracować w sali gimnastycznej. W wydarzeniu wzięło udział dziesięciu wolontariuszy z klasy 8b oraz grupka uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.Wszystkie dochody z licytacji zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

      Zespół red. wolontariatu

     • Aktywna Tablica i specjalne potrzeby edukacyjne

      11.01.2023

      W ramach dofinansowania Aktywna Tablica nasza szkoła zakupiła pomoce dydaktyczne i narzędzia do terapii. Będą one wykorzystywane podczas pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Program sfinansowany został w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego szkoły. 

       

      Dzięki dofinansowaniu szkoła poszerzyła swoje zasoby o:

      - Laptop, tablet, robot Photon, monitor interaktywny,

      - Czytanie SY-LA-BA-MI - pakiet Ekspert. Zestaw multimedialnych ćwiczeń do nauki czytania, opartych na zbiorze sylab otwartych

      - Ortografia. Seria programów kształcących świadomość ortograficzną i nawyki poprawnej pisowni.

      - Trudności w pisaniu. Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej.

      - Zajęcia logopedyczne – Pakiet Ekspert. Seria programów multimedialnych dla dzieci z wadami wymowy i innymi zaburzeniami sprawności językowej

      - Percepcja słuchowa - Pakiet Ekspert. Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji słuchowej, a także wspierający koncentrację uwagi opartej na analizatorze słuchowym.

      - Percepcja wzrokowa. Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających usprawnianie i rozwój percepcji wzrokowej, a także wspierający koncentrację uwagi opartej na analizatorze wzrokowym

      - Matematyka. Dyskalkulia. Zestaw interaktywnych ćwiczeń wspomagających myślenie i umiejętności matematyczne, przeznaczony dla dzieci przejawiających trudności w tym zakresie.

      - Autyzm. Mowa czynna. Rozumienie i naśladowanie mowy (Mowa bierna) + Autyzm. Mowa w kontekście społecznym. Zestaw interaktywnych ćwiczeń do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu, a także niepełnosprawnością intelektualną i innymi problemami komunikacyjnymi.

      - Zestaw ćwiczeń i materiałów interaktywnych do wykorzystania podczas zajęć wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych z obszaru edukacji polonistycznej dla uczniów klas 4-6.

      - Zestaw ćwiczeń i materiałów interaktywnych do wykorzystania podczas zajęć wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych i rewalidacyjnych z obszaru edukacji matematycznej dla uczniów klas 4-6.

      - Matematyka. To rozumiem! Najnowocześniejszy produkt multimedialny przeznaczony do nauki matematyki (z elementami języka angielskiego) na etapie edukacji wczesnoszkolnej, zgodny z obowiązującą podstawą programową.

      - Koncentracja i pamięć. Zestaw interaktywnych ćwiczeń stymulujących funkcje poznawcze, a także usprawniających spostrzeganie, pamięć i koncentrację uwagi.

      - Zajęcia Logopedyczne dla młodzieży i dorosłych. Zestaw przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych interaktywnych ćwiczeń wspomagających terapię realizacji wybranych głosek, a także ćwiczenia z zakresu prozodii i dykcji.

      - Będzie dobrze - wspieranie kompetencji społeczno-emocjonalnych.

      - Pakiet DOM.

      - Pomysł na lekcję wychowawczą - Prezentacje multimedialne dla klas IV-VIII.

       

     • VI Piastowski Orszak Trzech Króli

      06.01.2023

       

           Po raz szósty ulicami naszego miasta wyruszył Piastowski Orszak Trzech Króli. Przez dwa lata nie mogliśmy nimi podążać ze względu na pandemię coronawirusa, wreszcie udało się. Pomalutku prawdopodobnie wracamy do normalności.

           Organizatorami tegorocznego POTK były: Stowarzyszenie Nasz Piastów i parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata, ponieważ w tym roku wędrowaliśmy do stajenki betlejemskiej w kościele przy ul. M. Ogińskiego. Tradycją jest, że co roku Orszak zmierza do innej piastowskiej parafii, a w mieście mamy je trzy.

      Po drodze spotkaliśmy się z Aniołami i Diabłami, które codziennie spotykamy na swej ziemskiej drodze, zwykłych ludzi- zatroskanych sprawami powszechnie nam znanymi ze szkoły, pracy i mediów, ale też postaci biblijne: Maryję, Józefa, pasterzy i Heroda, który musiał zmierzyć się ze Śmiercią.

      Bohaterowie ci, zostali odegrani w krótkich scenach przez uczniów i wolontariuszy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w towarzystwie dobrze wszystkim znanego pana Tomasza Osińskiego- byłego dyrektora naszej Szkoły.

      Podczas wędrówki mieszkańców Piastowa wraz z Mędrcami był śpiew kolęd i pastorałek przy akompaniamencie gitary.

      Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli ks. Adam Bogusz SAC i dr Igor Werecki ze Lwowa, którzy na zaproszenie Grzegorza Szuplewskiego- Burmistrza Piastowa do nas przyjechali. Podzielili się z nami swoimi doświadczeniami z pracy w Ukrainie. Na co dzień zajmują się bowiem udzielaniem pomocy humanitarnej i medycznej.

      Można było ich pracę wesprzeć finansowo.

      VI POTK zakończył się Mszą Świętą, na której podczas ogłoszeń duszpasterskich ogłoszono werdykt konkursu na plakat pod hasłem "Orszak Trzech Króli w moim mieście".

      Wśród laureatów byli nasi uczniowie: Kacper Szuplewski z klasy 4a, Julia Kosiorek z 5a i Oliwia Gruszecka z 8a. Nagroda główna powędrowała do innej piastowskiej szkoły.

       

            W przyszłym roku odbędzie się VII Piastowski Orszak Trzech Króli. Pójdzie on do stajenki w parafii pw. Św. Michała Archanioła.

      Organizatorzy już teraz zapraszają.

       

      Zdjęcia: Łukasz Szuplewski, Kacper Szuplewski, Robert Madej

     • Zajęcia profilaktyczne z wykorzystaniem VR

      05.01.2023

      W dniu 20 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne z wykorzystaniem Gogli VR. Projekt był realizowany na zlecenie Ministra Edukacji i Nauki. Zakładał przeprowadzenie lekcji VR   z zakresu profilaktyki „cyberzagrożeń” oraz przeciwdziałania uzależnieniom. Poruszał również bardzo ważny temat związany z porwaniami. Nasza szkoła był jedną z dziesięciu na terenie województwa mazowieckiego, w której takie zajęcia się odbyły. Warsztaty prowadzone ta metodą były dla uczniów bardzo ciekawe. Możliwe było dotarcie do młodzieży, poprzez zastosowanie najnowszej technologii VR Virtual Reality i poruszenie tematu profilaktyki w sposób, którego sama forma była bardzo interesująca. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, potrafili rozpoznać zagrożenia, dokonać trafnego wyboru. Dziękujemy bardzo Fundacji Instytut Edukacja PRO FUTURO za przeprowadzenie warsztatów w naszej szkole.

      Poniżej link https://www.youtube.com/watch?v=L-Jttxw2RSE

       

       

     • Spotkanie świąteczne w 0b

      02.01.2023

      W dniu 20.12.2022r. rodzice dzieci z grupy 0b mogli zobaczyć występ swoich dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia. Po udanym występie dzieci wręczyły najbliższym własnoręcznie zrobiony prezent - stroik świąteczny i wspólnie udali się do sali na poczęstunek przygotowany przez rodziców.