• Dzień Rodziny gr. 0a

      28.05.2023

      "Mama i tata to świat nasz cały...",to cytat z wiersza, który recytowały dzieci z grupy 0a dedykowany rodzicom na uroczystość " Święta Rodziny", która odbyła się w naszej szkole dnia 27.05.23. Ten fragment wiersza doskonale ukazuje jak ważni są rodzice w życiu dziecka . Za ich miłość, poświęcenie, zaangażowanie, mali artyści podziękowali piosenką, wierszem i tańcem. Uroczystość była pełna emocji i wzruszeń zarówno po stronie rodziców jak i dzieci.

     • Dzień Rodziny gr. 0b

      28.05.2023

      W dniu 27.05.23r. w naszej szkole klasy 0-3 obchodziły Dzień Rodziny. Każda klasa przygotowała tańce, wiersze, a na koniec wspólnie zaśpiewali piosenki. Po udanym występie dzieci z gr. 0b zaprosiły wszystkich aktorów na orzeźwiającą lemoniadę.

     • Dzieci z grupy 0b na łące

      28.05.2023

      Na podsumowanie projektu ,,W świecie motyli" dzieci z gr. 0b wybrały się na łąkę. Dzieci przeszły się ścieżką dydaktyczno-turystyczną wzdłuż rzeki Raszynki w gminie Michałowice. Podczas spaceru obserwowały owady, motyle, roślinność, słuchały odgłosów ptaków i żab, przez lornetki wypatrywały bociana. Po obserwacji przyszedł czas na zasłużony piknik.

     • Zerówki w Dyniolad

      28.05.2023

      W dniu 24.05.23r. dzieci z zerówek pojechały na wycieczkę do Dyniolandu. Podczas pobytu dzieci wzięły udział w warsztatach z zielarzem, których celem było zwiększanie wiedzy z zakresu roślin zarówno dzikorosnących jak i uprawowych. W trakcie spotkania poznaliśmy także ich zastosowanie w kuchni i lecznictwie oraz omówiliśmy zasady zbioru i suszenia. Podczas warsztatów dzieci tworzyły swoje herbaty, pudełeczka, woreczki z lawendą i siały bazylię, pietruszkę. Po owocnych zajęciach przyszedł czas na zabawy m.in. w Indian, z bańkami mydlanymi, w piasku. Dzieci wróciły zadowolone i zmęczone.

     • Moja bezpieczna droga do szkoły - konkurs

      24.05.2023

      W dniu 19.05.2023r. nastąpiło podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do szkoły.

      W zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-IV. Prace plastyczne wykonane zostały różnymi technikami, w większości z nich zastosowano technikę łączoną. Przedstawiając swoją bezpieczną drogę do szkoły, dzieci uwzględniły znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, odblaskowe ubranie oraz prawidłowe przejście przez ulicę a także pojawiło się mnóstwo zagadek sprawdzających umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      Kategoria wiekowa klasy 0-2 (plakat):

      I miejsce Wojciech Jasiński klasa 0B

      II miejsce August Mission klasa 2B   

      III miejsce Aleksandra Kopcińska klasa 0A oraz Antoni Skraba klasa 0B

      Kategoria wiekowa klasy 3-4 (gra planszowa):

      I miejsce Antonina Majek klasa 3A

      II miejsce Agata Żółtowska klasa 4A

      III miejsce Paulina Wiertel klasa 3C oraz Wiktoria Pokropek klasa 4A

      Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

      Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która w całości ufundowała wszystkie nagrody.

       

       DZIĘKUJEMY!!!

      Katarzyna Bedyńska

      Magdalena Mazurczak

      Agnieszka Mazurek                                                                                                                 

      Olga Pytel

     • Praca metodą projektu w grupie 0b

      21.05.2023

      Dzieci z grupy 0b poznawały świat motyli metodą projektu. Celem projektu było budzenie zainteresowań przyrodniczych poporzez poznanie najczęściej występujących motyli, zapoznanie z wyglądem, budową i stadiami rozwoju motyli oraz znaczeniem motyli w przyrodzie. Dzieci zdobywały wiedzę poprzez oglądanie i czytanie książek, albumów, słuchanie wierszy i opowiadań, filmów przyrodniczych, rozwiązywanie zadań edukacyjnych, quiz, wykonywały pracę plastyczne, prezentowały w formie teatrzyku utwór pt. ,,Cztery motylki" W. Badalskiej.

     • Akcja #ZDROWOROSNA 2023

      21.05.2023

      W tym roku dzieci z grupy 0b wzięły udział w akcji adukacyjnej #ZDROWOROSNA. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Popularyzacja wiedzy prowadzona jest poprzez zabawę i w założenia ma pokazywać co można uprawiać w domowych warunkach. Dzieci świetnie bawiły się przy robieniu własnego komiksu o warzywach i oczywiście przy sianiu kopru.

     • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      21.05.2023

       W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpieczeństwa. W ramach przypomnienia sobie zasad postępowania, uczniowie klas młodszych malowali znaki drogowe i uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem multimediów- prezentacja. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją i przypomnienia sobie najważniejszych informacji o bezpieczeństwie na drodze, w domu, szkole, Internecie.

     • Podróże kształcą młode pokolenie

      21.05.2023

      W ramach programu  Poznaj Polskę 2023 w dniach 9-10 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa, Bochni i Ojcowa. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią i zabytkami Krakowa i okolic, kształtowanie wrażliwości uczniów na dziedzictwo kulturowe i narodowe oraz integracja.Pierwszego dnia zwiedziliśmy zabytki Krakowa na trasie: Katedra-Brama Floriańska - Wieża Ratuszowa - Kościół Mariacki- Sukiennice-Rynek Główny - Planty- Zabytkowe Kamienice. Wieczorem czekał na nas pełen wrażeń nocleg w kopalni w Bochni.Drugiego dnia udaliśmy się do malowniczego Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy  z przewodnikiem Źródełko Miłości, Ruiny Zamku, odpoczęliśmy przy Bramie Krakowskiej, a następnie ruszyliśmy do Jaskini Nietoperzowej. W drodze powrotnej zachwyciła nas kaplica na wodzie, Zamek w Pieskowej Skale i ogrom Maczugi Herkulesa.Pełni nowych wrażeń i informacji na temat zwiedzanych miejsc, zdrowo i szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.

     • Program "Młodzi w akcji"

      18.05.2023

      Nasza szkoła bierze udział w programie "Młodzi w akcji". W ramach programu została przeszkolnona rada pedagogiczna aby jeszcze lepiej realizować edukację właczającą. Dla uczniów zostaną stowrzone jeszcze bardziej  bezpieczne warunki do bycia w grupie oraz zaciekawienie uczniów nowymi formamai zajęć, którę będą włączały wszystkie dzieci do aktywności. Dzięki projektowi udało się zakupić materiały, które będą wykorzystane w szkolnym wydarzeniu sportowym. Z części materiałów uczniowie już korzystają podczas lekcji wf. 

     • 12 maja w Światowy Dzień Pielęgniarek

      18.05.2023

      12 maja w Światowy Dzień Pielęgniarek w świetlicy odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką p. Katarzyną Szadkowską. Dzieci poznały na czym polega praca pielęgniarki m.in., jak udzielać pierwszej pomocy, jak zmierzyć poziom cukru we krwi, jak należy bandażować złamaną rękę i nogę, co zrobić jak ktoś zemdleje oraz słuchały bicia swojego serca przez stetoskop. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

     • Finał projektu badawczego Wielkie” Żarcie” w CN Kopernik

      16.05.2023

      Na początku miała miejsce dwugodzinna sesja posterowa , podczas której klubowicze z 16 szkół województwa mazowieckiego opowiadali o swoich badaniach: postawionych pytaniach badawczych, obserwacjach i wnioskach. Mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych  prac, zdjęć korozji, wziąć udział w pokazach i doświadczeniach.

      Wysłuchaliśmy też naukowego wykładu dr Magdaleny Osial- specjalistki od korozji a następnie udaliśmy się na wspólne zwiedzanie wystaw.

      Był to wspaniały dzień, duża dawka wiedzy i wiele pozytywnej energii.

      Fot. W. Kompała CN Kopernik

     • Bajki o skarpetkach

      10.05.2023

      Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Bajka o dziesięciu skarpetkach Justyny Bednarek odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.

       

       

       

       

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      Uczniowie klasy 3c zafascynowani lekturą postanowili sami stworzyć historię swojej jedenastej skarpetki. Oto kilka z nich:

       

       

     • Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE, HISTORIA I TRADYCJA”

      09.05.2023

       

      WYNIKI

      Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE W OBRAZACH”

      Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE, HISTORIA I TRADYCJA”

      I grupa - uczniowie klas 1-3 SP

      I miejsce – JULIA SOSNOWSKA kl. IIIA

      II miejsce – TAMARA ZHURUN kl. IIIB

      III miejsce – LEON MĄCZYŃSKI kl. IA

      Wyróżnienie – MICHALINA MIERZYŃSKA kl. IA; ROZALIA PAWLAK kl. IIA

      II grupa - uczniowie klas 4-5 SP

      I miejsce – WIKTORIA POKROPEK kl. IVA

      II miejsce – AGATA ŻÓŁTOWSKA kl. IVA

      III miejsce – KLARA KRUK kl. IVA

      III miejsce – ERYK SZATKOWSKI kl. VA

      Wyróżnienie – POLA PAWLAK kl. VA; JAN WODZYŃSKI kl. IVA

      WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: MARCEL SKORUPKA kl. VIIIB

      III grupa – uczniowie klas 6-8 SP

      I miejsce – MARCEL JASZCZYCHA kl. VIIIB

      II miejsce – ALEKSANDRA BRYSIAK kl. VIIIC

      III miejsce – KAMIL BOROWSKI kl. VIIIB

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za wsparcie konkursu: Dyrekcji Szkoły, Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Piastowie, Radzie Rodziców.

      Za przygotowanie wystawy pokonkursowej uczniom: Łukaszowi Szuplewskiemu (kl. 7a), Erykowi Szatkowskiemu (kl. 5a) oraz Dawidowi Wieczorek (kl. 5a).