• Światowy Dzień Jabłka-1B

      29.09.2023

      Ach! Cóż to był za wspaniały dzień...

      Dnia 28.09 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Jabłka . Uczniowie z klasy 1B przygotowali dla całej społeczności szkolnej pyszne, soczyste jabłka. W tym dniu odwiedzili na lekcjach starszych i młodszych kolegów, rozdając wszystkim zdrową przekąskę. 

      Jabłka rozeszły się w ekspresowym tempie(a nie było ich wcale mało, bo ponad 150kg!), każdy uczeń czy pracownik szkoły gdy tylko spróbował słodkiego smaku, od razu sięgał po następne :)

      Na zdrowie!

      Klasa 1B

     • Konkurs wiedzy o piłce nożnej

      27.09.2023

      Zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie wiedzy o piłce nożnej. 

      W konkursie wiedzy w roku 2023 udział biorą uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-2015. Uczniowie zostaną podzielni na dwie kategorie wiekowe:

      Kategoria I: uczniowie urodzeni w latach 2013-2015
      Kategoria II: uczniowie urodzeni w latach 2009-2012
      Chłopcy i dziewczynki rywalizują w osobnych grupach.

      Zgłoszenia przyjmuję do 2 października (poniedziałek). Proszę przynieść uzupełnione kartę zgłoszeniowa:
      https://pzpn.pl/public/system/files/site_content/1020/5568-KARTA%20UCZESTNIKA%20KONKURSU%20WIEDZY%20O%20PI%C5%81CE%20NO%C5%BBNEJ.pdf

      Więcej informacji na stronie:

      https://pzpn.pl/federacja/poznaj-polske-na-sportowo/konkurs-wiedzy-o-pilce-noznej

      Zakres pytań: https://www.laczynaspilka.pl/biblioteka
      Zapraszam do uczestnictwa Arkadiusz Pajdosz 

     • Narodowy Test Wiedzy o Sporcie

      26.09.2023

      Szanowni Państwojuż po raz kolejny Fundacja Druga Droga Mistrza organizuje III Narodowy KonkursWiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem MinistertwaEdukacji i Nauki.

      III Narodowy Konkurs Wiedzy o Sporcie to test o największych sukcesachw historii polskiego sportu, ale także o różnych aspektach związanych z polskimsportem.

      Test zawiera łącznie 800 pytań, przygotowanych we współpracy z Katedrą NaukHumanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. JózefaPiłsudskiego w Warszawie.

      Partnerami testu są: Polski Komitet Olimpijski i Muzeum Sportu.Test składa się z dwóch etapów i przeprowadzony zostanie według następującegoharmonogramu:

      1) Etap I - od 15 września do 31 października 2023 r.- na stronie: www.drugadrogamistrza.pl w linku: https://drugadrogamistrza.pl/i-narodowy-test-wiedzy-o-sporcie należy wypełnić formularz i rozpocząć właściwy test:

      a) dla młodzieży w wieku 7-12 lat test składa się z 30 pytań,

      b) dla młodzieży w wieku 13-17 lat test składa się z 50 pytań.

      W każdej grupie wiekowej zostanie wyłonionych 30 finalistów, którzy przejdą do II etapu konkursu.

      Ranking będzie można śledzić na stronie Fundacji Druga Droga Mistrza.

      2) Etap II - 17 listopada 2023 r.- w drugim etapie konkursu każdy finalista:

      a) w wieku 7-12 lat odpowiada na 30 pytań,

      b) w wieku 13-17 lat odpowiada na 50 pytań.

      Na zwycięzców czekają nie tylko atrakcyjne nagrody, ale także spotkanie z wybitnymisportowcami, więc nie zabraknie czasu na rozmowy i sportowe opowieśc

     • IV konferencja Re@lnie Odpowiedzialni

      26.09.2023

      W dn. 25.09.2023r odbyła się IV konferencja Re@lnie Odpowiedzialni, na której obecne były nasze Panie Pedagog i Psycholog.

      Konferencja odbywała się w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Odłącz się- Połącz się", w którą zaangażowana jest nasza Szkoła.

      Spotkanie z ekspertami z różnych dziedzin było okazją do poszerzenia perspektywy na trudności, z którymi spotykają się dzieci oraz na możliwe  sposoby reagowania i rozwiązania, jakie dorosły może zaproponować Dziecku, by wesprzeć go w procesie dorastania.

      Rodziców zachęcamy do zaglądania na stronię kampanii https://odlaczsie-polaczsie.pl/ gdzie znaleźć można wiele ciekawych podcastów oraz artykułów dot. zagrożeń związanych z uzależnieniem cyfrowym.

     • Niezwykłe spotkanie z historią: spektakl „Rodzinna fotografia” i orszak wielkich Polaków.

      10.09.2023

      W sobotnie popołudnie 9 września  zgromadzeni na Krakowskim Przedmieściu i Placu Zamkowym widzowie byli świadkami szczególnego widowiska. Ponad sto postaci historycznych przeszło w trzecim już Orszaku Dziejów, by spotkać się z nimi i porozmawiać o naszej Ojczyźnie. Byli wybitni władcy, wielcy wodzowie, wybitni naukowcy i sportowcy, bohaterowie narodowi, a wśród nich także Józef i Wiktoria Ulmowie z dziećmi. Pomysł i organizacja Orszaku Dziejów jest dziełem Fundacji Orszak Dziejów.

      Jak czytamy w komunikacie prasowym Fundacji:
      Orszak Dziejów to wydarzenie kulturalne i edukacyjne, którego celem jest nauka historii Polski przez teatr i zabawę, przybliżenie wybitnych postaci z dziejów naszej Ojczyzny oraz wzbudzenie dumy z osiągnięć naszych przodków. To wielkie święto, na które przybywają całe rodziny, by wspólnie spędzić ten wyjątkowy czas oraz ukazywać piękno polskiej tradycji i historii kolejnym pokoleniom. Pierwszy Orszak Dziejów odbył się w 2021 r. w przeddzień beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego, a Prymas Tysiąclecia był postacią przewodnią wydarzenia.

      W 2022 r. Orszak Dziejów w 200 rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza uczcił pamięć wynalazcy lampy naftowej i wielu innych zasłużonych odkrywców i naukowców.

      Tegoroczny Orszak Dziejów zakończyła  prezentacja każdej postaci na scenie i uroczysty  Polonez.

      O godz. 18:00 odbył się spektakl Teatru Biedronka Parentes pt. „Rodzinna Fotografia” na podstawie scenariusza Anny Murawskiej z muzyką Łukasza Ratajczaka według aranżacji Bartłomieja Krauza. Spektakl dostosowany do najmłodszych widzów w ciepły i przystępny sposób opowiada  o życiu rodzinnym i bohaterstwie Rodziny Ulmów.

     • Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

      10.09.2023

      Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej 

       

      9 września na terenie przy Willi Millera odbyło się Narodowe Czytanie. Już po raz dwunasty wszyscy chętni czytelnicy mogli spotkać się w gronie miłośników sztuki i zagłębić w lekturze. 

      W tegorocznej edycji czytana była powieść Elizy Orzeszkowej pt. „Nad Niemnem”.  

      Prezydent Andrzej Duda tak napisał w liście okolicznościowym, zachęcając do wspólnego czytania: „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem,  a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu (...) 

      Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu.”  

      Dla uczniów szkół podstawowych przeczytanie tej lektury to nie lada wyzwanie. Podołaliśmy.  

      Odtworzyliśmy fragment rozdziału 1. Otworzyliśmy tym tekstem 12. piastowskie spotkanie podczas Narodowego Czytania. Zrobiliśmy to godnie i nad wyraz profesjonalnie 

      Swoim występem być może wpłynęliśmy na przyszłoroczne decyzje o prezentacji innych słuchaczy.  

      Do zobaczenia za rok! 

     • Nowy rok szkolny 2023/23

      10.09.2023

      4 września obyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej. Najpierw przywitani zostali najmłodsi uczniowie, czyli klasy pierwsze, następnie klasy 2-3 i 4-5 a na koniec najstarsi z klas 6-8. Po przywiatniu przez Panią Dyrektor Agnieszkę Leję uczniowie wspólnie z wychowawcami udali się do klas.

      Poniżej kilka zdjęć z uroczystości najstarszych roczników wykonane przez Pana W. Grzesika.

       

       

     • Obiady - zmiana

      02.09.2023

      W związku z prowadzonymi pracami remontowymi na stołówce, obiady będą wydawane od 11 wrzesnia. Oddziały przedszkolne posiłki będą jadły bez zmian w swoich salach od 4 września.