• Rekrutacja

      10.03.2023

      Szanowni Państwo,

       

      Informujemy, że na dzień 10.03.2023r. nie jest możliwe podpisanie zgłoszenia do klasy pierwszej profilem zaufanym. Cały czas pracujemy nad usunięciem problemu.

       

      Kandydaci z orzeczeniem do klasy pierwszej integracyjnej biorą udział w rekrutacji w terminie od 20 do 30.03.2023r.

     • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

      09.03.2023

      W dniach 01-03.03.2023r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje szkolne, które poprowadził
      ks. Wojciech Czarnota. Uczniowie chętnie wzięli udział w tych duchowych ćwiczeniach,
      podczas których wysłuchali pouczających nauk rekolekcyjnych. Ponadto, mieli okazję
      skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

     • Bezpieczny internet

      06.03.2023

      W dniach 27-28 lutego w świetlicy odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci, prowadzone przez Oksanę Bruch. Nie ma nic złego w korzystaniu z internetu, jeśli jest się świadomym jego zagrożeń i podchodzi się do niego z ostrożnością i nieufnością. Mimo to, trzeba też pamiętać, że internet może uzależnić i stać się nałogiem!

     • Piłka siatkowa klas VI

      05.03.2023

      W mionym tygodniu dziewczęta i chłopcy pod opieką p. Pastusiaka i p. Pajdosza wzieli udział w gminnych rozgrywkach mini piłki siatkowej. Obie ekipy były bardzo zangażowane i zmotywowane podczas wszystkich spotkań. Chłopcy po bardzo wyrównanych meczach zajeli 3 miejsce, natomiast drużyna dziewcząt zajeła pierwsze miejsce. Dziewczetą awanswoały na zawody powiatowe, które odbedą się w najbliższy wtorek (07.03.2023r.) w Szkole Podstawowej nr 1 w Nadarzynie. 

      Trenerom i zawodnikom gratulujemy zajęcia wysokich miesjc.

     • Realnie odpowiedzialni

      02.03.2023

      Miło nam poinformować, że nasza Szkoła ponownie dołączyła do kampanii Realnie odpowiedzialni. Jest to program profilaktyczny uświadamiający szkodliwość nadmiernego korzystania z ekranów. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia- organizacja pozarządowa wspierająca rodziców i nauczycieli. SSW od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

     • Aktywna tablica

      28.02.2023

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zyskali dostęp do platformy  mTalent. Jest to seria programów efektywnie wspierająca proces terapii oraz rozwój uczniów. Zestawy interaktywnych ćwiczeń wspomagają  rozwój dzieci .Praca z tym programem to świetny bodziec do stymulacji  wielozadaniowej terapii dziecka.  Dzieci poprzez zabawę mogą doskonalić wiedzę i podnosić poziom swoich umiejętności.

     • Głosowanie - You Can Dance

      28.02.2023

      Szanowni Państwo ,
      uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji konkursu You Can Dance. Zachęcam do oddania głosu każdego dnia na naszą szkołę co zwiększy szanse na wygraną. W konkursie zwycięży 10 szkół, które do 5 marca zdobędą najwięcej głosów.
      Każdy z nas może głosować raz dziennie.
      Wybieramy województwo mazowieckie i wskazujemy naszą szkołę (oraz dwie inne), w kolejnym kroku wskazujemy naszą szkołę. Nie trzeba się logować ani podawać żadnych danych osobowych.
      Poniżej link do głosowania :
      https://liblink.pl/cUDwuhCkBr

     • Spotkanie z dietetykiem w świetlicy

      07.02.2023

      Zasady zdrowego odżywiania były tematem przewodnim spotkania dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej z dietetyczką- panią Kamilą Szczepaniak, które odbyło się w dniu 6 lutego. Nasi uczniowie dowiedzieli się, na czym polega praca dietetyka, zapoznali się z piramidą żywieniową oraz wymienili się spostrzeżeniami dotyczącymi ich sposobów odżywiania, w tym dobrych i złych nawyków. To była pouczająca lekcja i dobry początek pozytywnych zmian w udoskonalaniu swego zdrowego sposobu odżywiania. Ponieważ wszyscy mamy apetyt na zdrowie, to będziemy kontynuować omawianie tej tematyki. Nauczyciele świetlicy

     • Bezpieczni w Internecie

      03.02.2023

      W ubiegłym tygodniu uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej oraz grupy 0B uczestniczyli w zajęciach komputerowych poświęconych bezpieczeństwu dzieci w sieci. Zajęcia poprowadziła Pani mgr Magdalena Kulik, nauczyciel uczący informatyki w naszej szkole. Głównym celem zajęć prowadzonych przez Panią Magdalenę było uświadomienie dzieciom, że Internet może być miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Nasi uczniowie poznali strony internetowe, które warto odwiedzić w sytuacjach zagrożenia w sieci: Sieciaki.pl oraz helpline.org.pl. Nauczyciele świetlicy

     • IV Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy

      31.01.2023

      Tegoroczny Bal Karnawałowy już za nami. Do organizacji imprezy włączyło się Stowarzyszenie Nasz Piastów oraz wolontariusze piastowskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego i Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza.

      Patronat honorowy nad IV Piastowskim Integracyjnym Balem Karnawałowym objęli Pan Krzysztof Rymuza - Starosta Powiatu Pruszkowskiego oraz Pan Grzegorz Szuplewski - Burmistrz Piastowa.

      Patronat medialny sprawowali: Telewizja kablowa Tel - Kab, Mocne Strony oraz Czas Piastowa.

      Partnerami, którzy również nie zawiedli organizatora w działaniach byli Grupa Creative, JB Design i Miejski Ośrodek Kultury.

      Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy w Trójce to tradycja przerwana przez pandemię. Integracja mieszkańców Piastowa była, jest i będzie zawsze ważna dla środowiska podejmującego się tego trudnego zadania. „Dlatego Bal ten będzie się zawsze odbywał w tym miejscu, bo tutaj się narodził”- powiedziała jedna z inicjatorek zabawy.

      Do udziału w imprezie zostali zaproszeni podopieczni Stowarzyszenia Sprawni Razem i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pruszkowie, a zarazem mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy bawili się wyśmienicie, chwaląc swoje towarzystwo i atrakcje. Wolontariusze spełnili swoje powołanie, sprawdzili się w działaniu i wykazali zainteresowanie przyszłoroczną inicjatywą. Niektórzy zaangażowali się już podczas Piastowskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych we wrześniu, inni dopiero stawiali swoje pierwsze kroki w integracji.

      Zabawę poprowadził DJ Łukasz (Jakubiak- Event z Piastowa), rozpoczynając Bal polonezem. Wszyscy goście i opiekunowie mogli zrobić sobie zdjęcia w foto-budce Kreofotce (firmy KREOMAG Mikołaja Krzemienia). Catering Pana Tadeusza Marcinka nie pozwolił, by bawiący się nie mieli siły na taniec.

      IV Piastowski Integracyjny Bal Karnawałowy zakończył się radośnie. Wszyscy już czekają na przyszłoroczny- V.