• Świąteczna ozdoba

      29.03.2023

      ,, Świąteczna ozdoba" to kolejne zadanie wykonane przez dzieci świetlicowe w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Zabawa sztuką". Uczniowie malując wielkanocne pisanki inspirowali się dziełami Picassa, Miró, Klee, Boccioniego, Dali. Oto powstałe świąteczne dekoracje .

     • Świąteczne zajęcia

      29.03.2023

      Starsi koledzy z klasy 6A i 6B z wielką przyjemnością tworzyli z włóczki kurczaczki wielkanocne, które wsparły kiermasz świąteczny organizowany przez młodszych uczniów ze świetlicy szkolnej. Kurczaczki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oby więcej takich wspaniałych inicjatyw!

      Starsi koledzy z klasy 6A i 6B z wielką przyjemnością tworzyli z włóczki kurczaczki wielkanocne, które wsparły kiermasz świąteczny organizowany przez młodszych uczniów ze świetlicy szkolnej. Kurczaczki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Oby więcej takich wspaniałych inicjatyw!

     • Twórcze spotkanie

      28.03.2023

      Dnia 28.03.2023 r. uczniowie klasy 3C mieli okazję do  spotkania online z panem Marcinem Koziołem, autorem wielu książek dla dzieci, między innymi "Wombat Maksymilian i Królestwo Grzmiącego Smoka". Wszystko rozgrywało się NA ŻYWO. Dzieci miały autentyczny kontakt z autorem, który opowiadał im o przygodach Wombata, bohatera jednej z powieści pana Marcina. Było dużo radości, pytań i zachwytów nad poznawanym zwierzakiem. Po spotkaniu  uczniowie z niecierpliwością czekają  kiedy książka o przygodach Maksymiliana trafi w ich ręce. Kiedy to będzie? Myślę, że już w niedługim czasie... ;)

     • Empiriusz na lekcji matematyki

      27.03.2023

      Na lekcjach matematyki uczniowie klasy 8a i 8b korzystali z możliwości jakie daje Empiriusz. Była to okazja, by obracając lub przesuwając obraz, zobaczyć  graniastosłupy i ostrosłupy od różnych stron, a nawet rozłożyć te bryły, tak aby otrzymać siatkę. Mogliśmy też wyróżnić i policzyć ich wierzchołki, krawędzie i ściany a także wyświetlić przekątne i wysokość. Zajęcia te pozwoliły nam w ciekawej formie utrwalić wiadomości i poćwiczyć umiejętności potrzebne w geometrii przestrzennej.

     • Smart Kids Planet

      27.03.2023

      W dniu 24.03.23r. grupy 0 i kasa 1a wybrały się do Smart Kids Planet w Fabryce Norblina. Dzieci miały szansę poprzez zabawę rozbudzić swój potencjał kreatywny, rozwinąć kompetencje przyszłości i wspólnie zintegrować się poprzez rozwijanie współpracy.

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      22.03.2023

      Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do udziału w cyklu biegów, które odbywają się na terenie naszego miasta. Wolontariusze naszej szkoły wspomagają organizację tej sportowej imprezy a nauczyciele i uczniowie aktywnie biorą udział w biegach. 

      Więcej informacji na stonie internetowej mosir.piastow.pl

      Terminarz biegów:

      1. Bieg Polskiego Państwa Podziemnego (1945 m) 26 marca

      2. Bieg Katyński (1940 m) 16 kwietnia

      3. Bieg Chrztu Polski (966 m) 30 kwietnia

      4. Bieg Konstytucji 3 Maja (1791 m) 7 maja

      5. Bieg Monte Cassino (1944 m) 21 maja

      6. Bieg Mazurka Dąbrowskiego (1797 m) 16 lipca

      7. Bieg Bitwy Warszawskiej (1920 m) 13 sierpnia

      8. Bieg Solidarności (1980 m) 27 sierpnia

      9. Bieg Obrońców Ojczyzny (1939 m) 17 września

      10. Bieg Pamięci Powstańczej Warszawy (10 km) – 8 października

      11. Bieg Niepodległości (5 km) – 5 listopada

       

     • Paczka na Kresy

      22.03.2023

       

      Dziękujemy Wam za pomoc! Dzisiaj kończyliśmy pakować dary. Łącznie mamy około 1223  paczek, które pojadą na Łotwę i Litwę , natomiast reszta produktów, czyli około 250  paczek zbiorczych trafi do potrzebujących na Ukrainę Dziękujemy Wam z całego serca, że byliście z nami i wsparliście akcję. Takie gesty mają duże znaczenie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach We wtorek przyjedzie transport, który zawiezie dary na Kresy Zachęcamy do przyjścia i pomocy przy załadowywaniu! A już 23 marca ruszamy z wolontariuszami na Łotwę, żeby osobiście wręczyć rodakom dary.

     • Zaczarowana zagroda

      17.03.2023

      Uczniowie z klasy Ia omawiali lekturę ,, Zaczarowana zagroda”. Lektura zainspirowała uczniów do wykonania makiety przedstawiającej Antarktydę. Na początku każdy wykonał pingwina z rolek po papierze toaletowym, a inne zwierzątka i również małe pingwiny z plasteliny. Potem wspólnie przystąpili do tworzenia makiety. Uczniowie z wielkim zaangażowanie i radością wykonywali pracę, a pomysłom nie było końca. Na załączonych zdjęciach efekty wspólnej pracy uczniów. Z radością mogę powiedzieć, że ,, wspólna praca się opłaca’’

                                                                       Wychowawczyni B. Przybylska

     • SPORTOWE TROFEA CZWARTOKLASISTÓW

      17.03.2023

       

       

      15 marca uczennice klas czwartych wzieły udziął w zawodach "dwóch ogni". Sportowe zmagania odbywały się w SP 1 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej. Po emocjonującej walce, zwłaszcza w ostatnim secie z zawodniczkami z SP1, reprezentantki naszej szkoły zajęły 1 miejsce. Wszystkim "złotkom" serdecznie gratulujemy. W kolejnym dniu - 16 marca drużyna chłopców w tej samej dyscyplinie zajęła również najwyższe miejsce na podium. 

      Gratulejmy i życzymy Wam dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej. 

     • Zmiany klimatu

      17.03.2023

      Uczennice i  uczniowie klas 8 mieli wspaniałą możliwość rozwijać swoje zainteresowania  ekologiczne biorąc udział  w spotkaniu pt. „ Zmiany klimatu. Co zrobić, aby je powstrzymać?” organizowanym  przez LO im. A. Mickiewicza w Piastowie.

     • "Bezpieczny Przejazd"

      16.03.2023

      Warsztaty ‘ Dnia 14 marca uczniowie klas 0-3 brali udział w spotkaniu edukacyjnym " Bezpieczny Przejazd". Podczas zorganizowanej prelekcji Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanii i funkcjonariusze SOK przypomnieli jak poprawnie przechodzić przez przejścia na torach i przejeżdżać przez przejazdy. Uczniowie poznali najważniejsze znaki oraz nabyli wiedzę o tym, czego nie wolno robić w pobliżu torów. Multimedialne materiały były atrakcyjną formą przekazu. Dodatkowo dzieciom udostępnione zostały materiały edukacyjne, gry interaktywne, ciekawostki i aplikacje mobilne, dzięki którym także z rodzicami mogą pogłębiać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

     • Paczka na Kresy

      16.03.2023

      Nasza szkoła włączyła się w akcję Paczka na Kresy. Organizatorką akcji jest p. Dorota Kowalska-Paszko. Wszystkie zebrane dary pojadą do Polaków na Litwie i Łotwie.

      Zachęcamy do wspracia akcji.