• "Mogę więcej"

      27.12.2023

      W dniu 14 grudnia 2023r w ramach projektu "Mogę więcej" Federacji Mazowia i Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Białobrzeska" klasy piąte wzięły udział w warsztatach edukacyjnych poświęconych Świętom Bożego Narodzenia, tradycjom z nim związanych, kolędowaniu. Zajęcia uatrakcyjniło wykonanie tradycyjnych pająków ze słomy, oraz innych ozdób świątecznych.

     • Wigilia w 4b

      27.12.2023

      Zdrowia, szczęścia, rodzinnych Świąt, wymarzonych prezentów...tego i wielu innych rzeczy życzyli dziś sobie uczniowie kl. 4b. Dzień rozpoczęliśmy filmem, następnie ozdabialismy pierniki, by na koniec wspólnie usiąść do stołu. Wszystkiego Najlepszego i do zobaczenia za rok

     • Ulica Szkolna i Akademia Bezpiecznej Jazdy w Szkole Podstawowej nr 3 w Piastowie

      22.12.2023

      14 grudnia w ramach projektu „Ulica Szkolna” Akademia Bezpiecznej Jazdy Polskiego Radia Kierowców, we współpracy z Partnerstwem dla Bezpieczeństwa Drogowego, odwiedziła Szkołę Podstawową nr 3 w Piastowie. Uczniowie poznali podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania na drodze, np. użytkowanie kasków i odblasków. Przypominaliśmy o wpływie spalin samochodowych na zdrowie i wyniki w nauce. Istotnym elementem programu był kurs pierwszej pomocy, w ramach którego dzieci nie tylko zdobyły wiedzę teoretyczną, ale również doskonalone umiejętności praktyczne. 

      – Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza stanowi solidną podstawę dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego, jednocześnie inspirując do dalszej edukacji i pomagając w przygotowaniu do zdobycia karty rowerowej – mówi Barbara Król, koordynatorka projektu “Ulica szkolna”.

      Po więcej informacji zapraszamy na stronę projektu. Link na końcu artykułu. 

       

      FILM

      Polskie Radio Kierowców1

      Polskie Radio Kierowców2

       

      Źródło:

      https://ulicaszkolna.pbd.org.pl/ulica-szkolna-i-akademia-bezpiecznej-jazdy-w-szkole-podstawowej-nr-3-w-piastowie/

     • Podsumowanie akcji charytatywnych - Świetlica i Zerówki

      21.12.2023

      Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, w którym każdy z nas odczuwa ogromną potrzebę dzielenia się z innymi. Właśnie dlatego również Nasi uczniowie wzięli udział w dwóch akcjach charytatywnych: "Paczka inna niż zwykle" - dla chorych z Hospicjum Sióstr Felicjanek. "Dzieci Dzieciom" - na rzecz podopiecznych Domów Dziecka. W ramach tych akcji zostały zebrane i przekazane : środki pielęgnacyjne, spożywcze, papiernicze itp. Za wrażliwość, otwarte serca dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć czynienia dobra. Za pomoc i życzliwość - DZIĘKUJEMY! Kolejny raz okazało się, że razem możemy więcej!

     • Obchody Dnia Praw Dziecka

      13.12.2023

      W dniach 21- 30.11.23r. w związku z obchodami Dnia Praw Dziecka w naszej szkole odbywały się warsztaty profilaktyczne. Pani psycholog w wybranych klasach młodszych przeprowadziła zajęcia z zakresu praw dzieci, a w klasach starszych dodatkowo gościł pracownik Biura Rzecznika Praw Dziecka, który nie tylko przybliżył Uczniom ich prawa i obowiązki, ale przede wszystkim opowiedział o zawodzie adwokata oraz odpowiedział na wszystkie pytania Uczniów z zakresu swojej dziedziny pracy. Uczniowie biorący udział w spotkaniu zostali również uwrażliwieni na problem przemocy rówieśniczej, hejtu i cyberprzemocy.

     • Spotkanie autorskie

      13.12.2023

      Dnia 5.12 uczniowie z klasy 2a i 2b uczestniczyli w spotkaniu autorskim z autorką książek panią Barbarą Szelągowska, która wprowadziła dzieci w świat książki. Opowiedziała o etapach powstawania książki. Na spotkaniu była też ilustratorka książek pani Monika Jędrychowska. Pani Monika opowiedziała i pokazała na filmie jak powstają ilustracje do książek. Dzieci miło spędziły czas, bo brały czynny udział w lekcji. Odgadywały różne zagadki i odpowiadały na pytania. W czasie spotkania zdobyły nowe wiadomości i doświadczenia, które na pewno zapamiętają na dłużej. Na koniec otrzymały książki z autografami.  

     • Lekcja języka polskiego inna niż zwykle

      13.12.2023

      Dnia 7 grudnia 2023r.  uczniowie klas pierwszych oraz grupy zerówek wzięli  udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byli! 

      " Projekt Tuwim" to sztuka pełna humoru,  która w aktywny sposób angażowała wszystkich uczniów. Dzięki wspaniałej roli aktorów,  dzieci dowiedziały się jakie kwiaty mogą podziwiać w ogrodzie botanicznym? Jak wygląda „kosmos”?

      Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki? Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”?

      Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w teatrze Capitol minął   niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z dziećmi na bardzo długo, zwłaszcza, że na koniec czekał na nich sam święty Mikołaj, który obdarował ich słodkościami :)

     • Wizyta w Muzeum Miasta Piastowa

      13.12.2023

        Klasa 2a w tym roku bardzo solidnie podeszła do przygotowań świątecznych, dlatego też jako kolejny etap dnia 12.12. odbyła lekcję i warsztaty na temat świąt w Muzeum Miasta Piastowa. Dzieci wysłuchały opowieści o zwyczajach, tradycjach i wierzeniach związanych z Bożym Narodzeniem. Następnie obejrzały prezentację o świętach. Wykonały własnoręcznie pod kierunkiem prowadzących  świąteczne świeczki.  Zadowolone z pięknymi świeczkami i dużym zasobem wiadomości o świętach wróciły do szkoły.

     • Realnie odpowiedzialni

      13.12.2023

      Drodzy Rodzice,

      Zachęcamy do wysłuchania webinaru "Co o Youtubie, Tik Toku i Instagramie powinni wiedzieć Rodzice i Nauczyciele"

      https://www.youtube.com/watch?v=yi-SPuVdNWg&t=1596s

      Materiał stanowi skondensowaną podstawową wiedzę dot. mediów społecznościowych i platform, z których korzystają dzieci i młodzież. Przytoczone są fakty, wyniki najnowszych badań oraz przybliżone wskazówki na co zwracać uwagę w zakresie korzystania dzieci z internetu.

      Przyjemnego słuchania!

     • Przygotowania do świąt

      13.12.2023

      To już kolejny etap przygotowań do świąt w klasie 2a. Uczniowie klasy 2a na zajęciach technicznych  wykonywali prace w grupach.  Tematem były Choinki. Uczniowie mieli wykonać choinki, ale takie by każda była  wykonała z innych elementów. Jak widać na załączonych zdjęciach każda grupa bardzo kreatywnie podeszła do zadania . Te oryginalne choinki zawisły jako dekoracja na korytarzu szkolnym.

     • Mikołajki w 2A

      13.12.2023

      6 grudnia w klasie 2a odbyły się Mikołajki. Tegoroczne Mikołajki były pod hasłem,, I Ty możesz być Mikołajem". W klasie dwa tygodnie wcześniej odbyło się losowanie. Każdy więc mógł obdarować prezentem osobę, którą wylosował. Po rozdaniu prezentów wszyscy bawili się otrzymanymi prezentami. Było słodko i radośnie ze wspólnej zabawy.

     • MTalent - Aktywna Tablica

      13.12.2023

      MTalent to program, z którego korzysta również nasza Pani logopeda. Seria programów efektywnie wspiera proces terapii logopedycznej. Zestawy zawierają interaktywne ćwiczenia skierowane do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz dyslalią.

     • „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego.

      13.12.2023

      W szkole realizowany jest „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”, którego celem jest podniesienie jakości nauczania w szkołach prowadzących kształcenie ogólne z terenu województwa mazowieckiego poprzez zakup niezbędnego sprzętu i oprogramowania wraz ze szkoleniami.

       Placówka zostanie wyposażona w sprzęt i oprogramowanie wartości 120 tys. zł. Będą to:

      • oprogramowanie do nauki gry w szachy
      • e-podręczniki do nauki języka angielskiego + egzemplarz dla nauczyciela,
      • oprogramowanie 3D – pakiet wszystkich przedmiotów,
      • 7 zestawów komputerowych marki Lenovo (Model monitora: ThinkVision T24d-10 + Lenovo USB Soundbar oraz model komputera stacjonarnego: ThinkCentre M70s Gen 3),
      •  10 laptopów marki Lenovo (Model: ThinkPad L15 Gen 4),
      •  dodatkowo 2 zestawy komputerowe oraz 2 laptopy
      • Drukarka monochromatyczna,
      • Urządzenie wielofunkcyjne,
      • projektor multimedialny

       

      Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa X, Działanie 10.1, Poddziałanie 10.1.1.

     • Prezent od RR

      12.12.2023

      Kiedy dopada zmęczenie, kiedy chcemy odpocząć, kiedy książka to najlepszy przyjaciel, ale też wtedy, gdy chcemy w spokoju i ciszy porozmawiać z kolegą, koleżanką, wtedy klasie 1B, 0B, 3A, 3B i świetlicy przydają się pufy zakupione przez Radę Rodziców . Dziękujemy!

     • Mikołajki w 4b

      11.12.2023

       Dziś tj. 6.12.2023r. odbyły się w klasie 4b długo wyczekiwane Mikołajki. Uczniowie po raz pierwszy bawili się w nowy  dla Nich  sposób- przynosili prezent osobie wylosowanej 3 tygodnie temu. Och, ile było emocji! Wszystkie prezenty sprawiły dużo radości. Dzieci poprzebierały się - był Mikołaj, Panie Mikołajowe, a nawet renifer:) Dodatkowo nasz "prawdziwy" Mikołaj obchodził  swoje imieniny. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego, zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Dziękuję moim uczniom  i ich rodzicom za ten cudowny dzień:) Monika Żurawska