• Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

      27.03.2024

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt.  ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”, został rozstrzygnięty! Razem otrzymaliśmy od Was 30 prac konkursowych.

      Wszystkie możecie obejrzeć w galerii poniżej. Organizatorem wydarzenia była świetlica szkolna i oddziały przedszkolne. Przedmiotem konkursu było wykonanie ozdoby wielkanocnej przez dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych. Ozdoby były bardzo ciekawe i kreatywne, dlatego też wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Otrzymały nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy. Nagrodzone prace cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem na świątecznym kiermaszu. Pozyskane fundusze ze sprzedaży ozdób wielkanocnych, wesprą bieżące potrzeby świetlicy.  

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

      Oto lista zwycięzców biorący udział w konkursie:

       

       

      I miejsce:                                                            

      1.Aleksandra Kopcińska 1b

      2.Marta Kacprzak 0b

      3.Wiktoria Szymanik 0a

      4.Maria Zawiła 0b

      5.Wojciech Jasiński 1b

      6.Antoni Skraba 1b

      7.Milena Paprzycka 2b

      8.Marcelina Wałdykowska 2a

      9.Barbara Jaszczycha 1b

       

       

      II miejsce:                                          

      1.Aleksandra Makowska 3a

      2.Weronika Kowalska 0b

      3.Martyna Królicka 0a

      4.Julia Grześ 1a

      5.Miłosz Stępień 0b

      6.Aleksander Sawczuk 2a

      7.Aleksandra Adamczyk 2b

      8.Zuzanna Małecka 1b

      9.Maja Madalińska 0b

      10.Wiktoria Pruszyńska 2b

      11.Alicja Sobótka 4b

      III miejsce:

      1.Michał Bachorek 1b

      2.Gabriel Skowron 0b

      3.Jagoda Sobiecka 2a

      4.Antoni Kazimierski 2a

      5.Polina Siankievich 3a

      6.Wiktoria Majstrak 1a

      7.Tomasz Szadkowski 0b

      8.Maciej Sobiecki 0b

      9.Igor Szatkowski 0a

      10.Leonid Kashuba 2a

     • 7a - wycieczka do Wilanowa

      26.03.2024

      W piątek, 22 marca, klasa 7a odwiedziła Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas pobytu uczestniczyła w grze terenowej - KLUCZ DO FASAD PAŁACU W WILANOWIE poznając historię i szczegóły zdobień umieszczonych na fasadach wilanowskiej rezydencji oraz rozwiązując zadania z tym związane. Następnie przekroczyła progi pałacu, by wziąć aktywny udział w lekcji muzealnej: MITOLOGICZNY KOD WILANOWA. Przewodnikami po wilanowskiej rezydencji byli antyczni bogowie i herosi, którzy spoglądają na zwiedzających z licznych malowideł i dekoracji. To ciekawe podsumowanie wiadomości z zakresu mitologii starożytnej Grecji i Rzymu. Był to dobrze spędzony czas.

     • Niecodzienny gość w 1B

      21.03.2024

      Jaka była radość uczniów z klasy 1B, gdy niespodziewanie odwiedził ich Gucio, niezwykły szczurek. Basia, wraz ze swoją mamą, opowiedziała dzieciom jak dbać  o takiego gryzonia aby obdarzył opiekuna zaufaniem i miłością. Gucio okazał się bardzo towarzyskim zwierzakiem, najchętniej zwiedziłyby całą salę lekcyjną. To było niezwykłe spotkanie.

     • Dzień dentysty

      21.03.2024

      Dnia 5 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dentysty. W  grupach 0A,0B., IA i IB były przeprowadzone pogadanki edukacyjne z mgr pielęgniarstwa Katarzyną Szatkowską. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dzieci poznały prawidłowy sposób mycia zębów  oraz  zostały uwrażliwione na częste kontrole stanu uzębienia u dentysty. Omówiono także jak ważne dla zdrowych ząbków są produkty mleczne, owoce i warzywa . Nie  zabrakło też zadań praktycznych dostosowanych do grup wiekowych. Zajęcia miały na celu wdrożenie dzieci do systematycznego, codziennego szczotkowania zębów i dbania o piękny uśmiech,  a także niwelowania lęku przed wizytą u  dentysty. Na koniec  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z dziećmi i ich pracami.

     • Paczka na kresy

      20.03.2024

      Kolejny raz Nasi Uczniowie wykazali się empatią i patriotyzmem uczestnicząc w akcji Paczka na Kresy. Wielkie Dzięki. Szczególnie dziękujemy Pani Dorocie Kowalskiej-Paszko, która niestrudzenie zachęca uczniów do aktywnego udzialu w akcji.

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      19.03.2024

      W niedzielę 17 marca na Stadionie Miejskim wolontariusze pomagali w przeprowadzeniu Biegu Polskiego Państwa Podziemnego (1945 m.) rozpoczynającego cykl 11 biegów, które upamiętniają ważne wydarzenia historyczne.

      Zadaniem naszym było wydawanie numerów startowych przed rozpoczęciem imprezy, podniesienie flagi na maszt podczas uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wręczanie medali zawodnikom po dotarciu na metę.

      Następny bieg odbędzie się 14 kwietnia, zatem przygotowujemy się do kolejnego dyżuru.

       

      Grupa z 8A: Róża, Julia, Sofiia, Wiktoria, Anastasiia, Łukasz

     • Emocje - potrafię pokazać i narysować.

      14.03.2024

            We wtorek 12 marca odbyły się kolejne zajęcia w świetlicy z cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”, które poprowadziła p. Katarzyna Latek – Olaszek.                                  

          Podczas zajęć dzieci w małych formach aktorskich pokazywały emocje. Ruch ciała, gesty, mimika twarzy pozwalały innym dzieciom, bezbłędnie odgadnąć, jaka to emocja. Dzieci w ciekawy sposób pokazywały zarówno przyjemne emocje jak radość oraz te nieprzyjemne jak strach. Okazało się też, że w sposób wizualny ( wizualnr myślenie) emocje mogą być wyrażane, opisywane, rysowane. Postać powstająca w 10 sekund czy twarz wyrażająca radość, miłość lub złość. Bogactwo symboli, zwrotów, na rysunkach pokazuje, że emocje towarzyszą dzieciom każdego dnia. Oswojone poprzez ich nazwanie i zrozumienie stają się dobrym przewodnikiem. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Wycieczka do teatru

      10.03.2024

      Dziś klasy 4a, 4b, 4c oraz 5a pod opieką p. Katarzyny Fraj, p. Moniki Żurawskiej, p. Urszuli Zaorskiej, p. Joanny Przybysz-Grochowskiej, P. Pauliny Rokicińskiej oraz p. Arkadiusza Pajdosza wyruszyły do tetaru Baj w Warszawie. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie pt. Dziewczynka ze skrzypcami. Spektakl połączony byl z lekcją, którą prawadzili bohaterowie sztuki. Opowiedzieli oni o tym skąd wziął się pomysł na tę sztukę, o jej autorze. Dzieci dokonywały interpretacji utworu, miały możliwość zadawania pytań, na które wyczerpująco odpowiadali aktorzy: Andrzej Bocian oraz Oskar Lasota. Następnie aktorzy oprowadzili ucziów po teatrze zapoznając ich z tajnikami tego miejsca. Można było obejrzeć lalki, które już zakończyły swoją karierę w teatrze, a teraz dumnie prezentują się w muzeum. Ogromne wrażenie wywarły na nas dekoracje. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego miejsca oraz dziękujemy organizatorowi za niespodziankę dla młodych Dam i Pań nauczycielek.

     • Zawody powiatowe w tenisie stołowym

      07.03.2024

      1 i 4 marca 2024 r. w Nadarzynie odbył się kolejny etap rozgrywek w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt. Na 4 możliwe drużyny mieliśmy swoich przedstawicieli w aż trzech kategoriach, w których zajęliśmy następujące miejsca:

      - dziewczęta młodież III miejsce w składzie - Gabriela Waszczak i Kamila Rosińska

      - dziewczęta dzieci III miejsce w składzie - Julia Kowalska-Paszko i Aleksnadra Lasota

      - Chłopcy młodzież IV miejsce w składzie - Mateusz Majchrzak i Kacper Mirosz.

      Gratulujemy naszym uczniom i nauczycielom W-F i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Piastowska Liga Szkolna w SP 3

      06.03.2024

      28 i 29 lutego odbyły się w naszej szkole gminne rozgrywki tenisa stołowego szkół podstawowych. Na zawodach stawiły się wszystkie piastowskie podstawówki. Wzorowa organizacja zawodów przez naszych nauczycieli w-f zapewniła szybkie rozegranie wszystkich meczów i wyłonienie mistrzów we wszystkich katogoriach. Mistrzem klas 7-8 został Matusz Majchrzak z klasy 7b, mistrzynią klas 7-8 Gabriela Waszczak z klasy 7a, drugie miejsce zajęła Kamila Rośińska natomiast w klasach 6 na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Kowalska-Paszko z klasy 6a. Pozostali uczniowe róznież bardzo dobrze się spisali. Wymienieni uczniowie zakwalifikowali się na zawody powiatowe do Nadarzyna.

      GRATULUJEMY!

     • Akcja charytatywna dla Lilianki

      05.03.2024

      W dniach 27.02-01.03 w naszej szkole odbył się kiermasz dobroczynny w  celu niesienia pomocy dla Lilianki. Lilianka choruje na neuroblastomę lV stopnia. Nikt z nas nie wie, co nas czeka w przyszłości, dla tego spieszmy pomagać, tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do akcji charytatywnej, a w szczególny sposób uczniom klasy 5b.Dobro wraca z podwójną siłą!!!

     • Eksperymenty

      04.03.2024

      Eksperymenty fizyczno-chemiczne 29 lutego dzieci z dwóch zerówek miały możliwość oglądania eksperymentów fizyczno-chemicznych. Dzieci oglądały je z dużym zaciekawieniem, później również opowiadały o nich w klasie.

     • Projekt Kino Przedszkole

      04.03.2024

      23 lutego dwie zerówki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z projektu Kino Przedszkole. Tym razem poruszony był temat zmian w naszym życiu i otoczeniu. Temat bardzo ciekawy, ale również pozwolił dzieciom na oswojenie się z myślą, że przecież niedługo pójdą do pierwszej klasy i ich rzeczywistość się zmieni.

     • ,,Galeria artysty"

      04.03.2024

      ,,Galeria artysty" - to kolejne wykonane zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Zabawa sztuką". Dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zapoznały się z życiem i twórczością światowej sławy malarza - Vincenta van Gogha. Następnie nasi młodzi artyści wykonali plakat z ciekawostkami o tej postaci i zainspirowani jego twórczością stworzyli swoje dzieła wzorując się na obrazach tego wybitnego artysty. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć