• Lekcja na piastowskim lodowisku

      09.12.2021

      W okresie zimowy uczniowie naszej szkoły korzystają z  lodowiska na terenie MOSiR w Piastowie. Podczas lekcji wf uczą się oraz doskonalą jazdę na łyżwach, dodatkowo przy tym się dobrze bawią. Wypożyczenie dla naszych uczniów łyżew jest darmowe. Będziemy tam stałymi gośćmi.  Na zdjeciach uśmiechnięci uczniowie klas 7 oraz 5B.

     • Mikołajki w 0A

      09.12.2021

      Dzieci z niecierpliwością czekały na dzień mikołajek. Każdy liczył na prezent od Mikołaja. Już w piątek 3 grudnia dzieci wspólnie ubrały choinkę w klasie, pomagały przy dekorowaniu sali, aby stworzyć ciepłą, świąteczną atmosferę na przybycie Mikołaja. W dzień mikołajek dzieci otrzymały słodkie prezenty. Dziękujemy Mikołaju, nie zapomnij o nas za rok !

     • Zabawa andrzejkowa w 0A

      09.12.2021

       We wtorek 30.11.21 r. w zeróweczce odbyła się zabawa andrzejkowa. Ujawniło się wiele talentów tanecznych ;)Były tańce solo, w parach i w zespołach. Wszystkie dzieci dały się ponieść muzyce i świetnie się bawiły. W miłej i wesołej atmosferze spędziły ten dzień.

     • Mikołaj w klasie 1B

      09.12.2021

      6 grudnia klasę 1B odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość. Miał długą, białą brodę, czerwony strój, a na plecach dźwigał ciężki worek z prezentami. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj. Obdarował każdego ucznia drobnym upominkiem, a dzieci w zamian zaśpiewały piękną piosenkę. To był dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

     • Międzynarodowy konkurs Maryjność w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego

      09.12.2021

      W tym roku obchodzimy 150 lecie narodzin dla nieba bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły włączyły się w Międzynarodowy konkurs Maryjność w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego.Na etapie szkolnym prace plastyczne wykonało 18 uczniów. Komisja wyłoniła zwycięzców:1. miejsce: Ewa Kiełbus 2 A, 2 miejsce: Kacper Szuplewski 3A i Klara Kruk 3A, 3 miejsce: Julka Sosnowska 2A. Wyróżnienie: Marlena Siwek 3A i Wiktoria Pokropek 3A.

      Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za pięknie wykonane i ciekawe prace plastyczne, które zostały wysłane do Dębicy, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

      s. Maria

     • MIKOŁAJKI W KLASIE 3A

      07.12.2021

      Klasa 3a swoje świąteczne przygotowania zaczęła już w piątek 3 grudnia. Tego dnia wspólnie ubraliśmy choinkę, aby była gotowa na Mikołajki.Dziś czyli 6 grudnia w dniu imienin Mikołaja w klasie czekały na nas wspaniałe słodkie prezenty. Każdy z nas otrzymał paczkę niespodziankę pełną słodkości oraz piękne świąteczne skarpetki.Drogi Mikołaju - dziękujemy!!!

     • Thanksgiving

      13.01.2022

      Koniec listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem dwóch wydarzeń z kręgu kultury krajów anglojęzycznych. Pierwsze z nich to Thanksgiving (25 XI), obchodzone przez Amerykanów zawsze w czwarty czwartek przedostatniego miesiąca roku. Uczniowie, którym spodobała się idea okazywania wdzięczności, własnoręcznie przygotowali karty, będące formą podziękowania za te osoby, sytuacje, rzeczy, bez których ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej … Wykazali się przy tym nie tylko talentem plastycznym i sprawnością językową, lecz przede wszystkim wrażliwością i dojrzałym podejściem do życia. Połączone ze sobą karty utworzyły ”łańcuch wdzięczności” i dopełniły dekorację na Thanksgiving, nawiązującą do plonów zebranych przez pierwszych osadników amerykańskich.

      Drugie z wydarzeń to Dzień Szkocki, zorganizowany  przy dużym zaangażowaniu grupy uczniów z klasy 7b w dniu 30 XI, kiedy to Szkoci celebrują dzień swojego patrona – St. Andrew’s Day. W nawiązaniu do tych obchodów siódmoklasiści przygotowali nie tylko stoisko szkockie, ale również konkurs dla klas IV-VIII nt. Szkocji, będący pierwszą częścią większej całości pod nazwą ‘UK in QR Codes’. Pytania konkursowe zostały ułożone w dwóch wariantach językowych, po polsku dla klas IV i V oraz po angielsku dla klas starszych, a następnie zakodowane. Do atrakcyjności zabawy przyczynił się fakt, że jej uczestnicy musieli odnaleźć na terenie szkoły wszystkie karty z kodami QR,  rozszyfrowując treść pytań za pomocą telefonów komórkowych. Do wyszukiwania odpowiedzi służyły materiały zamieszczone na przygotowanych do tego celu tablicach. Wygrywali Ci, którzy najszybciej odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania. Na zwycięzców czekały paczuszki z kruchymi ciasteczkami  
      o nazwie Shortbread, które zostały upieczone przez organizatorów wg oryginalnej receptury szkockiej. Te pyszne słodycze, jak również wytrawne przekąski dostępne były dla wszystkich pozostałych za drobną opłatą. Choć wydarzenie miało na celu głównie popularyzację kultury krajów anglojęzycznych, stało się też okazją do integracji społeczności szkolnej, a zebrane przy tej okazji środki na prośbę uczniów z kl. 7b przekazane zostały na cel charytatywny. Dziękujemy serdecznie za Waszą pracę i szlachetne serca, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!

       

     • Andrzejki w klasie 7A

      30.11.2021

      Klasa 7a w ostatni wtorek poznała swoją przyszłość za pomocą wróżb Andrzejkowych. Według przepowiedni wiele osób odniesie wielki sukces w sferze zawodowej, wiele w miłosnej ;-) 

      Wróżyliśmy sobie ze szpilek, za pomocą wosku, za pomocą karteczek, które wynurzają się z wody oraz za pomocą monety dwuzłotowej. 

      Zabawy było co niemiara. "

     • "Pomoc dla Zosi"

      19.12.2021

      W listopadzie nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej zbierania kasztanów dla chorego na SMA dziecka. Koordynatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom. Kasztany zostały sprzedane, a uzyskane pieniądze przekazane na leczenie Zosi. Mamy przyjemność poinformować, że cała akcja zakończyła się sukcesem, dziewczynka jest już po terapii lekiem. Nadwyżka zebranych pieniędzy zostanie przekazana na rehabilitację dziecka. Wszystkim bardzo dziękujemy! Monika Żurawska Magdalena Kulik Agnieszka Dudek Oksana Bruch

     • SZKOŁA DO HYMNU

      29.11.2021

      Nasza szkoła otrzymała podziękowania od MEiN za udział w akcji Szkoła do hymnu. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.

     • Dzień Pluszowego Misia

      29.11.2021

      25 listopada br. dzieci z klasy 1 B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Następnie uczniowie zapoznali się z historią święta, zaśpiewali piosenkę Pokochaj pluszowego misia oraz narysowali jego portret. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

     • Konferencja prasowa z bohaterami W 80 dni dookoła świata Juliusza Vernea

      18.11.2021

       

       

      W dniu 5.11.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Piastowie, na lekcji języka polskiego w klasie 5b odbyła się konferencja prasowa z udziałem Phileasa Fogga i innych bohaterów książki pt: „ W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne. Konferencja ta przebiegała pod okiem nauczyciela języka polskiego Pani Moniki Szuplewskiej.

      Tego dnia część uczniów klasy 5 wcieliło się w rolę bohaterów, a inni odgrywali rolę dziennikarzy. Padło wiele pytań dotyczących powieści, jak również pytań dotyczących bezpośrednio samych bohaterów. Dziennikarze byli bardzo skrupulatni. Phileas Fogg został zapytany m. in. o to w jakim mieście mieszka, co było przyczyną jego wyprawy w tak daleką podróż i kiedy ona się odbyła. Fogg oznajmił, że pochodzi z Londynu, a w dniu 2 paździenika 1872 roku rozpoczął podróż w 80 dni dookoła świata, ponieważ tego dnia założył się z kolegami z klubu „Reforma” o 4 tysiące funtów, że dokona tego w tak krótkim czasie. Inspektor Fix w odpowiedzi na pytania skierowane do siebie opowiedział o przekonaniu, że to Fogg jest sprawcą napadu na bank. Z tego też powodu aresztował go niesłusznie w Liverpoolu. Opowiedział również o tym, jak bardzo zdziwił się, kiedy Pan Phileas Fogg poirytowany jego mylnym osądem, wymierzył mu cios w twarz dwoma pięściami jednocześnie. Ta historia wzbudziła wiele zabawnych emocji, zarówno wśród bohaterów książki, jak i wśród dziennikarzy. Jan Obieżyświat, znany jako Jean Passepartout opowiadał o swojej pracy u Fogga, że nie spodziewał się, iż tyle przygód czeka go u jego boku. Chciał bowiem rozpocząć wreszcie spokojny tryb życia. Jakże mocno się zawiódł już na początku swej pracy. Powiedział również o tym, że cała ta podróż połączyła ich tak silnie, że z czasem stali się przyjaciółmi. Pani Auda opowiedziała, jak wdzięczna jest swojemu mężowi za uratowanie jej życia. Chciano przecież spalić ją na stosie. Podczas podróży u boku Phileasa cały czas martwiła się, że jej przyszły wybranek przegra zakład. Mimo wszystko, pewnie z miłości do niego, gdzieś w głębi serca wierzyła w jego sukces.

      Konferencja trwała 45 minut, a odpowiedzi na zadawane pytania były bardzo wyczerpujące. Przysłuchując się jej można było wyciągnąć wiele wniosków, m. in. takich, że wyprawa Phileasa Fogga miała sens, ponieważ zawarł on nową bardzo ważną w jego życiu przyjaźń z Janem Obieżyświatem. Przeżył wiele przygód, które na pewno dużo go nauczyły, ale najważniejsze jest to, że poznał miłość swojego życia. Zarówno ona, jak i wspomnienia pozostaną z nim do końca.

       

       

      Zuzanna Durmaj

      Klasa 5b

     • Święto Odzyskania Niepodległści

      18.11.2021

      W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Aby uczcić to wielkie wydarzenie dla naszego narodu klasa 3a przygotowała krótki montaż słowno- muzyczny.Uczniowie w strojach galowych z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze i w krótkiej formie przedstawili wydarzenia z tamtego okresu.W związku z panującym reżimem sanitarnym uczniowie nie mogli tego przestawienia zaprezentować dla szkolnej społeczności.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

      Barbara PrzybylskaKarolina Caba

     • Nauczyciel roku

      16.11.2021

      Dzień dobry,

      z przyjemnością informujemy, że Nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez "Polska Times".

      Nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymała pani Agnieszka Orozco-Kołodyńska.

      Poniżej udostępniamy link do głosowania:

      https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1010399/?groupId=96275 

      Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00 i trwa Głosowanie będzie trwało do czwartku, 2 grudnia do godz. 21.00.

       

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      15.11.2021

      W niedzielny listopadowy poranek /08.11./czwórka wolontariuszy z klas ósmych pomagała w przeprowadzeniu Biegu Niepodległości.

      Zaczęło się od zapisywania uczestników, wydawania numerów startowych wcześniej zgłoszonym biegaczom, przygotowaniu pakietów dla startujących w ostatnim w tym roku biegu w ramach Piastowskich Biegów Historycznych.

      Następnie Julia z Kają zadbały o to, by przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego flagi biało-czerwona i piastowska załopotały na szczycie masztu.

      Chłopcy (Maciek W. i Maciek K.) zaangażowali się we wręczanie medali i pakietów pojawiającym się na mecie biegaczom.

      W finale imprezy na podium stanął znany nam wszystkim uczestnik biegów Pan Arkadiusz.

      Zebrał mnóstwo braw i gratulacje, zwłaszcza, że w ogólnej klasyfikacji biegów zajął II miejsce.

      Opiekunami z ramienia wolontariatu były: U. Zaorska i D. Kowalska- Paszko