1. Lekcja chemii z Wirtualnym Laboratorium Empiriusz

Wirtualna rzeczywistość (VR) daje możliwość bezpiecznego przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów i symulacji w wielu dziedzinach nauki. Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz nasza pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia ciekawych, angażujących zajęć, a lekcje geometrii możemy obejrzeć w inny wymiarze.

Empiriusz to:

• Mobilne, samodzielne urządzenie

• Aplikacja z doświadczeniami w technologii VR

• Profesjonalne gogle VR wraz z kontrolerami

• Wbudowany komputer o wysokich parametrach

• Ekran dotykowy do obsługi urządzenia

• Karty pracy do każdego doświadczenia

• Przykładowe scenariusze lekcji

2. Lekcja druku 3D - informatyka

O druku 3D słyszymy we wszystkich środkach masowego przekazu. Co to jest druk 3D? To innowacyjna technologia zwana także drukiem przestrzennym. Dzięki programowi Laboratoria przyszłości mamy możliwość zapoznania się z drukiem przestrzennym z bliska, zobaczenia jak działa, sprawdzenia do czego możemy go wykorzystać. Na początku skorzystaliśmy z gotowego projektu. Wydrukowane zostały organizery do kabli, które mają pomóc w utrzymaniu porządku.

Szanowni Państwo,

Informujemy, że na dzień 10.03.2023r. nie jest możliwe podpisanie zgłoszenia do klasy pierwszej profilem zaufanym. Cały czas pracujemy nad usunięciem problemu.

Kandydaci z orzeczeniem do klasy pierwszej integracyjnej biorą udział w rekrutacji w terminie od 20 do 30.03.2023r.

• REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

09.03.2023

W dniach 01-03.03.2023r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje szkolne, które poprowadził
            ks. Wojciech Czarnota. Uczniowie chętnie wzięli udział w tych duchowych ćwiczeniach,
            podczas których wysłuchali pouczających nauk rekolekcyjnych. Ponadto, mieli okazję
            skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

• Bezpieczny internet

06.03.2023

W dniach 27-28 lutego w świetlicy odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci, prowadzone przez Oksanę Bruch. Nie ma nic złego w korzystaniu z internetu, jeśli jest się świadomym jego zagrożeń i podchodzi się do niego z ostrożnością i nieufnością. Mimo to, trzeba też pamiętać, że internet może uzależnić i stać się nałogiem!

• Piłka siatkowa klas VI

05.03.2023

W mionym tygodniu dziewczęta i chłopcy pod opieką p. Pastusiaka i p. Pajdosza wzieli udział w gminnych rozgrywkach mini piłki siatkowej. Obie ekipy były bardzo zangażowane i zmotywowane podczas wszystkich spotkań. Chłopcy po bardzo wyrównanych meczach zajeli 3 miejsce, natomiast drużyna dziewcząt zajeła pierwsze miejsce. Dziewczetą awanswoały na zawody powiatowe, które odbedą się w najbliższy wtorek (07.03.2023r.) w Szkole Podstawowej nr 1 w Nadarzynie.

Trenerom i zawodnikom gratulujemy zajęcia wysokich miesjc.

• Realnie odpowiedzialni

02.03.2023

Miło nam poinformować, że nasza Szkoła ponownie dołączyła do kampanii Realnie odpowiedzialni. Jest to program profilaktyczny uświadamiający szkodliwość nadmiernego korzystania z ekranów. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia- organizacja pozarządowa wspierająca rodziców i nauczycieli. SSW od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).