• "Razem na Święta"

      04.01.2022


      Szanowni Państwo ,

      w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękujemy za udział w akcji „Razem na Święta”. Miło nam poinformować, że w tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 7 800 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych z całego świata. Dziękujemy za udział w akcji i dobro okazane drugiej osobie!

      Z wyrazami szacunku

      Biuro Ministra
      Ministerstwo Edukacji i Nauki

     • Warsztaty w 3C

      03.01.2022

      16 grudnia w klasie 3c odbyły się warsztaty tworzenia ozdób świątecznych  W czasie warsztatów dzieci z wielkim zaangażowaniem tworzyły świąteczne choinki. Kreatywnej zabawie towarzyszyły miłe rozmowy i  przyjazna atmosfera, którą umiliły piosenki w klimacie świątecznym. Dzięki warsztatom uczniowie mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia i cieszyć się nią z rówieśnikami.

     • Apel Bożonarodzeniowy

      19.12.2021

      "Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Roku 2022, Uczniowie, Nauczyciele oraz Dyrekcja Szkoły życzą wszystkiego najlepszego. Wystąpili: Vice Dyrektor - Pan Tomasz Osiński, klasa 7a, klasa 3b, klasa 3c, klasa 8a, klasa 8b, klasa 4a, klasa 4b, klasa 5a, klasa 5b.

      Nagrywała i montowała (i za swoje umiejętności, jako filmowiec przeprasza)- Pani Agnieszka Orozco-Kołodyńska, wychowawca klasy 7A. "

     • Wigilia w klasie 0A

      19.12.2021

      Zgodnie z tradycją w naszej klasie 16.12.21 odbyła się klasowa wigilia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, niestety bez udziału rodziców. Jednakże jak zawsze, rodzice zadbali o świąteczny poczęstunek. Było mnóstwo smakołyków, które bardzo szybko znikały ze stołu. Dzieląc się opłatkiem, obdarowując się prezentami i śpiewając kolędy, złożyliśmy sobie serdeczne, świąteczne życzenia.Wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie w przygotowanie wigilijnego spotkania - dziękujemy.Dyrekcji, rodzicom i całej społeczności szkolnej życzymy zdrowych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

     • Świąteczne upominki

      20.12.2021

       

      W ramach dzielenia się z innymi uczniowie klasy 6a przygotowali własnoręcznie upieczone ciasta,  karki świąteczne, do których dołączyli opłatek oraz świąteczne  życzenia.

       Zorganizowali słodki upominek w postaci różnych słodkości. Trafiły one do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego: VII A i B , XV w Pruszkowie-Tworkach.

     • Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec

      29.12.2021

      Wycieczka śladami Bohaterów na Szaniec

       

               W związku z omawianą na lekcjach języka polskiego lekturą ,,Kamienie na Szaniec’’ Aleksandra Kamińskiego 1 grudnia  2021 r. wybraliśmy się na wycieczkę śladami bohaterów książki.

      Zwiedzanie rozpoczęliśmy od domu, w którym autor przepisywał swoje dzieło.

      Ta biała oficyna położona na granicy Piastowa z Pruszkowem była dla nas prawie niedostępna. Dowiedzieliśmy się też, że w naszym mieście- Piastowie- mieszkał i uczył się Jan Bytnar ps. Rudy. Mieszkał przy ul. Błękitnej, dzisiejsza nazwa tej arterii to Axentowicza, a chodził do Szkoły Podstawowej nr 1.

      Dalej ruszyliśmy do Warszawy. Byliśmy na terenie II Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie, do którego uczęszczali bohaterowie „Kamieni na szaniec”, ale też Krzysztof Kamil Baczyński, któremu poświęcony był rok 2021.

      W Parku Ujazdowskim, odnaleźliśmy popiersie Aleksandra Kamińskiego, ufundowane przez harcerzy, którzy niedaleko mają swoją siedzibę.

      Kolejnym punktem programu była Aleja Szucha. Tutaj wysłuchaliśmy informacji o niej. Zobaczyliśmy tam cele oraz sprzęt wykorzystywany do przesłuchań przez gestapo.

      Na Pawiaku poznaliśmy treść listów pisanych przez więzionych.

      W dalszą drogę ruszyliśmy w miejsce przy Arsenale, czyli tam, gdzie bohaterowie- Alek i Zośka, ale przecież też inni- odbijali przyjaciela. Wyobraziliśmy sobie jak przebiegał atak na samochód, w którym przewożono Rudego, jak udało się przejąć Janka Bytnara i dwadzieścia pięć innych osób. Wreszcie, niestety- postrzał Alka w brzuch.

      Wiemy przecież, że stan Bytnara był ciężki. Stan Alka był również poważny. Przyjaciele umarli tego samego dnia. Sytuacja spowodowała opracowanie dalszych działań. Wydano wyrok na gestapowcach. Pomszczono śmierć chłopców: w dzień imienin Rudego (zabito Schulza- oberscharfuhrera) i trzy tygodnie później (wykonano wyrok na Lange’m).

      Ostatnim punktem programu był Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Oddaliśmy na nim hołd powstańcom.

                  Wycieczka szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” uświadomiła nam- uczniom ósmej klasy rozmiar zbrodni hitlerowskich z czasu II wojny światowej.

      Nie można zapominać o naszej historii.

      Patryk Zawiślak

       

     • Eksperymenty w 0A

      19.12.2021

      We wtorek 14.12 w 0A odbyło się drugie spotkanie z eksperymentami chemicznymi. Pierwsze miało miejsce w październiku. Organizatorzy działając zgodnie z hasłem Baw się nauką, dostarczali mnóstwo zabawy i radości, pozwalając dzieciom wykonywać doświadczenia i eksperymenty. Kto wie, może te zajęcia zaszczepią w małych naukowcach chęć kontynuowania dalszej przygody z przedmiotami ścisłymi.

     • Lekcja na piastowskim lodowisku

      09.12.2021

      W okresie zimowy uczniowie naszej szkoły korzystają z  lodowiska na terenie MOSiR w Piastowie. Podczas lekcji wf uczą się oraz doskonalą jazdę na łyżwach, dodatkowo przy tym się dobrze bawią. Wypożyczenie dla naszych uczniów łyżew jest darmowe. Będziemy tam stałymi gośćmi.  Na zdjeciach uśmiechnięci uczniowie klas 7 oraz 5B.

     • Mikołajki w 0A

      09.12.2021

      Dzieci z niecierpliwością czekały na dzień mikołajek. Każdy liczył na prezent od Mikołaja. Już w piątek 3 grudnia dzieci wspólnie ubrały choinkę w klasie, pomagały przy dekorowaniu sali, aby stworzyć ciepłą, świąteczną atmosferę na przybycie Mikołaja. W dzień mikołajek dzieci otrzymały słodkie prezenty. Dziękujemy Mikołaju, nie zapomnij o nas za rok !

     • Zabawa andrzejkowa w 0A

      09.12.2021

       We wtorek 30.11.21 r. w zeróweczce odbyła się zabawa andrzejkowa. Ujawniło się wiele talentów tanecznych ;)Były tańce solo, w parach i w zespołach. Wszystkie dzieci dały się ponieść muzyce i świetnie się bawiły. W miłej i wesołej atmosferze spędziły ten dzień.

     • Mikołaj w klasie 1B

      09.12.2021

      6 grudnia klasę 1B odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość. Miał długą, białą brodę, czerwony strój, a na plecach dźwigał ciężki worek z prezentami. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj. Obdarował każdego ucznia drobnym upominkiem, a dzieci w zamian zaśpiewały piękną piosenkę. To był dzień pełen radości i niezapomnianych wrażeń.

     • Międzynarodowy konkurs Maryjność w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego

      09.12.2021

      W tym roku obchodzimy 150 lecie narodzin dla nieba bł. Edmunda Bojanowskiego. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły włączyły się w Międzynarodowy konkurs Maryjność w życiu bł. Edmunda Bojanowskiego.Na etapie szkolnym prace plastyczne wykonało 18 uczniów. Komisja wyłoniła zwycięzców:1. miejsce: Ewa Kiełbus 2 A, 2 miejsce: Kacper Szuplewski 3A i Klara Kruk 3A, 3 miejsce: Julka Sosnowska 2A. Wyróżnienie: Marlena Siwek 3A i Wiktoria Pokropek 3A.

      Dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom za pięknie wykonane i ciekawe prace plastyczne, które zostały wysłane do Dębicy, gdzie nastąpi rozstrzygnięcie konkursu.

      s. Maria

     • MIKOŁAJKI W KLASIE 3A

      07.12.2021

      Klasa 3a swoje świąteczne przygotowania zaczęła już w piątek 3 grudnia. Tego dnia wspólnie ubraliśmy choinkę, aby była gotowa na Mikołajki.Dziś czyli 6 grudnia w dniu imienin Mikołaja w klasie czekały na nas wspaniałe słodkie prezenty. Każdy z nas otrzymał paczkę niespodziankę pełną słodkości oraz piękne świąteczne skarpetki.Drogi Mikołaju - dziękujemy!!!

     • Thanksgiving

      13.01.2022

      Koniec listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem dwóch wydarzeń z kręgu kultury krajów anglojęzycznych. Pierwsze z nich to Thanksgiving (25 XI), obchodzone przez Amerykanów zawsze w czwarty czwartek przedostatniego miesiąca roku. Uczniowie, którym spodobała się idea okazywania wdzięczności, własnoręcznie przygotowali karty, będące formą podziękowania za te osoby, sytuacje, rzeczy, bez których ich życie wyglądałoby zupełnie inaczej … Wykazali się przy tym nie tylko talentem plastycznym i sprawnością językową, lecz przede wszystkim wrażliwością i dojrzałym podejściem do życia. Połączone ze sobą karty utworzyły ”łańcuch wdzięczności” i dopełniły dekorację na Thanksgiving, nawiązującą do plonów zebranych przez pierwszych osadników amerykańskich.

      Drugie z wydarzeń to Dzień Szkocki, zorganizowany  przy dużym zaangażowaniu grupy uczniów z klasy 7b w dniu 30 XI, kiedy to Szkoci celebrują dzień swojego patrona – St. Andrew’s Day. W nawiązaniu do tych obchodów siódmoklasiści przygotowali nie tylko stoisko szkockie, ale również konkurs dla klas IV-VIII nt. Szkocji, będący pierwszą częścią większej całości pod nazwą ‘UK in QR Codes’. Pytania konkursowe zostały ułożone w dwóch wariantach językowych, po polsku dla klas IV i V oraz po angielsku dla klas starszych, a następnie zakodowane. Do atrakcyjności zabawy przyczynił się fakt, że jej uczestnicy musieli odnaleźć na terenie szkoły wszystkie karty z kodami QR,  rozszyfrowując treść pytań za pomocą telefonów komórkowych. Do wyszukiwania odpowiedzi służyły materiały zamieszczone na przygotowanych do tego celu tablicach. Wygrywali Ci, którzy najszybciej odpowiedzieli poprawnie na wszystkie pytania. Na zwycięzców czekały paczuszki z kruchymi ciasteczkami  
      o nazwie Shortbread, które zostały upieczone przez organizatorów wg oryginalnej receptury szkockiej. Te pyszne słodycze, jak również wytrawne przekąski dostępne były dla wszystkich pozostałych za drobną opłatą. Choć wydarzenie miało na celu głównie popularyzację kultury krajów anglojęzycznych, stało się też okazją do integracji społeczności szkolnej, a zebrane przy tej okazji środki na prośbę uczniów z kl. 7b przekazane zostały na cel charytatywny. Dziękujemy serdecznie za Waszą pracę i szlachetne serca, a zwycięzcom gratulujemy sukcesu!