• Wyniki konkursu

      22.05.2024

      Szanowni Państwo,

      z przyjemnością ogłaszamy wyniki II. Przeglądu Artystycznego z Malarstwa, Grafiki i Wzornictwa DOTYKAM SZTUKI pod honorowym patronatem Starosty Pruszkowskiego. Uczeń naszej szkoły – Szymon Styś zajął I miejsce w etapie powiatowym oraz wojewódzkim!

      Jury w składzie: Alina Dorada-Krawczyk, Anna Luiza Juśkiewicz, Anna Baćmaga

      wyłoniło zwycięzcę w następujących kategoriach:

      ETAP WOJEWÓDZKI

      – miejsce I, kategoria I: uczniowie szkół podstawowych klasy IV – VI: Szymon Styś (klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Piastowie)

      ETAP POWIATOWY

      Kategoria I: uczniowie szkół podstawowych klasy IV – VI

      Miejsce I – Szymon Styś (klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Piastowie)

      Serdecznie gratulujemy!!!

       

     • DNI BRYTYJSKIE

      21.05.2024

       

      Wraz z Dniem Angielskim, upamiętniającym święto patrona Anglii – Św. Jerzego, zakończyliśmy tegoroczną edycję Dni Brytyjskich w naszej szkole. Za zorganizowanie tego ostatniego wydarzenia, jak też poprzedzającego je Dnia Irlandzkiego, w nawiązaniu do St Patrick’s Day, dziękujemy bardzo klasie VIIb. Serdeczne podziękowania kierujemy także do zespołu uczniów kl. VIIIa, którzy przygotowali na początku marca obchody Dnia Walii, a w I półroczu odpowiedzialni byli za organizację Dnia Szkocji, która 30 listopada celebrowała dzień swojego patrona – Św. Andrzeja.

      Wszystkim czterem wydarzeniom towarzyszyła gra ‘UK in QR Codes’, której uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć na terenie szkoły zakodowane pytania, odczytać je za pomocą telefonów, a następnie udzielić na kartkach odpowiedzi, wyszukując niezbędne informacje na specjalnie przygotowanych gazetkach. Zabawa odbywała się równolegle w dwóch wersjach językowych, czyli po polsku dla klas IV i V i po angielsku dla klas starszych. Wspomniane gazetki stanowiły integralną część barwnie udekorowanego stoiska, w którego wystroju widoczne były emblematy poszczególnych państw-członków Zjednoczonego Królestwa. Można tam było nabyć regionalne przysmaki i zapoznać się z ich recepturą.

      Mamy nadzieję, że Dni Brytyjskie nie tylko dostarczyły uczniom dobrej zabawy podczas przerw międzylekcyjnych, ale stanowiły atrakcyjny sposób popularyzacji kultury anglosaskiej. W pamięci z całą pewnością pozostanie szkocki kilt, czy strój irlandzkiego skrzata. Na stoisku poświęconym Walii w oczy rzucały się nie tylko symbole narodowe, reprezentowane przez niezwykle dorodny por oraz bukiet żywych żonkili, ale także łańcuch z 58 liter, stanowiących najdłuższą nazwę miejscowości w języku walijskim. Pozostało też słodkie wspomnienie po ciasteczkach maślanych i innych smakołykach, dochód ze sprzedaży których przeznaczony został decyzją uczniów na cele charytatywne (wsparcie chorej Lilianki i Fundację dla Zwierząt Judyta).

       

       

       

       

       

       

     • Kreatywność jest w nas!

      12.05.2024

      Pod takim hasłem przewodnim we wtorek 7 maja odbyły się kolejne zajęcia w świetlicy z cyklu Spotkanie z ciekawym człowiekiem z Panią Katarzyną Latek - Olaszek.Dzieci przypominały sobie słowa, wymyślały słowa i kreowały historie.Dzięki temu doświadczyły mocy:- przywoływanych słów,- bogactwa słów,- uczenia się nowych słów,- łączenia słów w wymyślane historie.Powstały historie z użyciem ikon ( obrazki) ukazujące ciekawe pomysły, historie z morałem (zestresowany pies), czy też historie łączące refleksje z zewnętrzną sytuacją.Pewnym wyzwaniem okazywało się przedstawienie narysowanej historii na forum.Ale kto choć raz nie zająknął się stojąc  w klasie, ten trąba, jak mówi stare powiedzenie. A może to nie było powiedzenie ?Odpowiedzcie sobie sami.Oczywiście kreatywnie.Albo spytajcie dzieci, one Wam podpowiedzą.Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Spotkanie autorskie

      08.05.2024

      16 kwietnia gościła w SP3 Aniela Cholewińska-Szkolik autorka książek dla dzieci, m.in. serii Misia i jej mali pacjenci, Popik i jego wielkie przygody, Słonecznikowa 5.

      Autorka w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom etapy powstawania swoich książek i proces tworzenia ich bohaterów. Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książki pisarki i otrzymać dedykację.

      Jej wizyta była nieprzypadkowa - jest bowiem absolwentką naszej szkoły. Języka polskiego uczył ją poprzedni dyrektor Trójki Tomasz Osiński.

      Na spotkaniu obecni byli uczniowie klas 0a, 0b, 2a oraz Barbara Przybylska (wychowawczyni  Anieli w klasach 1-3), Anna Trębska (wychowawczyni w klasach 4-8 i nauczycielka biologii), Barbara Maciągowska (koleżanka z klasy Anieli), Ewa Wilowska (bibliotekarka).

       

     • Pole kwiatów

      08.05.2024

      W naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty w stylu Herve Tulleta - francuskiego artysty. W ramach kontynuacji ogólnopolskiego projektu ,,Zabawa sztuką dzieci namalowane przez siebie kolorowe kropki i kółka przekształcały w kwiaty, które utworzyły przepiękne pole kwiatów. Podczas pracy twórcom towarzyszyła żywa muzyka i ruch. Wyobraźnia i spostrzegawczość grały tu główną rolę. Na koniec można było nacieszyć oczy efektem wspólnej pracy, którą można teraz obejrzeć na gazetce ściennej przy sali świetlicowej.Joanna Filoniuk

     • 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      08.05.2024

      We wtorek, 30 kwietnia, obchodziliśmy w naszej szkole 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na sali kinowej Miejskiego Ośrodku Kultury wystąpili uczniowie i nauczyciele, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. Podczas uroczystości przypomniano historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla Polski. Podkreślono również wartości takie jak Bóg, naród, wolność, honor i ojczyzna, które są zapisane w tym ważnym dokumencie.Uroczystość była wspaniałą okazją do uczczenia pamięci bohaterów walczących o wolność Polski oraz do refleksji nad wartościami, które są ważne dla każdego Polaka.

     • W Sejmie RP

      08.05.2024

      18 kwietnia 2024r, uczniowie klas piątych odwiedzili Sejm RP. W trakcie wizyty Pani przewodnik oprowadziła uczniów po gmachu Sejmu. Mieli oni okazję zasiąść na galerii Sali Posiedzeń, obejrzeć fotel, w którym zasiada Prezydent oraz zapoznać się z rozmieszczeniem posłów z poszczególnych partii politycznych.  W holu głównym uczniowie oglądali m.in.: tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, ofiary wojny i okupacji 1939 -1945 oraz tablicę poświęconą pamięci posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 IV 2010 roku. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Wszechnicę Sejmową.

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      06.05.2024

      Bieg Konstytucji Trzeciego Maja, który wpisał się na stałe w kalendarz Piastowskich Biegów Historycznych, już za nami. Upamiętniał 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Piastowa Pan Grzegorz Szuplewski, podkreślając to wyjątkowe i pełne symboliki wydarzenie. Trasa wytyczona ulicami miasta wynosiła 1791 m. Wśród biegaczy nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Julia, Karol i Łukasz pracowali jako wolontariusze, jednocześnie rywalizowali z innymi na trasie biegu.

      Srebrnym pucharem - w kategorii U 16 - obdarowana została Julia Kowalska -Paszko. Pan Arkadiusz Pajdosz również tym razem stanął na podium. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. 19 maja spotkamy się na Biegu Monte Casino. Zapraszamy!

       

      Grupa z 7B:  Zuzia,  7A:  Nikola P, Jarosława, Karol ; 6A: Julia ;  8A: Anastasiia i Łukasz

      Wspierał nas dodatkowo Marcel – absolwent naszej szkoły. Dziękujemy!

     • Biegi przełajowe

      06.05.2024

      23 i 25 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Piastowie obyły się biegi przełajowe w 5 kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie w komplecie stawili się na linii startu aby walczyć o jak najwyższe miejsca. Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Mkasymilian Gruszecki z klasy 5C - II miejsce klas 5 a w wśród dziewcząt: Julia Kowalska-Paszko I miejsce klas VI, Maria Bryks - I miejsce, Wiktoria Lasota - II miejsce - klasy VII.

      Gratulujemy wszystkim uczesnikom. 

     • Wycieczka

      06.05.2024

      23 kwietnia grupy 0a i 0b były na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym Natura wzywa w miejscowości Zaręby. Jest ono położone w lesie, w spokojnej okolicy. Tematem przewodnim były zajęcia edukacyjne Zostań małym rolnikiem. Dzieci samodzielnie zakładały hodowlę pomidorów w doniczce, które zabrały na koniec do domu. Pracowały w ogródku, wyrywały chwasty, przygotowywały ziemię pod uprawę warzyw. Oprócz pracy w ogródku było mnóstwo wspaniałej zabawy w lesie i na placu zabaw oraz przejażdżka saniami na kółkach.  Dzieci miały również kontakt ze zwierzętami domowymi takimi jak: króliki, krowa, owce, kucyki, kozy oraz kury. Na koniec było ognisko z kiełbaskami. Były bardzo zadowolone.

     • DZIEŃ  ZIEMI

      06.05.2024

      W ubiegłym tygodniu (15-19.04)W grupie 0a rozmawialiśmy na temat,,Jak dbać o naszą planetę  w związku ze zbliżającym się 22 kwietnia Dniem Ziemi.  Nasze rozmowy toczyły się w kierunku ochrony i dbałości o najbliższe środowisko. Aby oszczędzać energię musimy wyłączać światło i urządzenia elektroniczne, kiedy z nich nie korzystamy. Używamy wodę zgodnie z przeznaczeniem. Śmieci wrzucamy do odpowiednich pojemników. Po zakończeniu cyklu zajęć dzieci narysowały wspólny plakat odzwierciedlajacy poruszane tematy. Zapraszamy do galerii

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      30.04.2024

      W niedzielę 28 kwietnia na Stadionie Miejskim wolontariusze pomagali w przeprowadzeniu Biegu Chrztu Polski (966 m.). To już trzeci w tym roku z cyklu Piastowskich Biegów Historycznych. Wśród biegaczy znalazła się liczna grupa uczniów z naszej szkoły. Niektórzy wolontariusze połączyli pracę w przygotowaniach biegu z udziałem w rywalizacji na trasie. Ponownie na podium znalazła się Julia Kowalska -Paszko. Naszych oczekiwań nie zawiódł również Pan Arkadiusz Pajdosz – kolekcjoner sportowych trofeów.

      Gratulujemy!!!!

      Kolejny bieg, upamiętniający 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się w niedzielę 5 maja.

       

      Grupa z 7B: Maja, Zosia, Zuzia, Ania T; Karol i Michał z 7A; Julia z 6B; Ola z 5C; oraz Sofiia, Julia, Anastasiia i Łukasz z 8A

       

     • III Międzynarodowy Konkurs Historyczny

      30.04.2024

      26.04.24 r. Łukasz Szuplewski uczestniczył w Gali wręczania nagród w III Międzynarodowym Konkursie Historycznym pt. Śladami historii Polski - Skąd nasz ród organizowanym przez Komitet Pamięci rtm. Witolda Pileckiego. Łukasz zajął w tym konkursie III miejsce. Wielkie Gratulacje. Możemy być dumni z Łukasza, który wkrótce zostanie absolwentem Naszej Szkoły

     • Zaproszenie

      23.04.2024

      Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego

      zapraszają nauroczystość upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja30 kwietnia 2024r. o 12:00

      w sali Kina Baśń przy ul.Warszawskiej 24 w Piastowie.

     • I i III MIEJSCE W ARCHIDIECEZJALNYM KONKURSIE WIEDZY

      23.04.2024

       

       

      Uczennice z naszej szkoły wzięły udział w gali laureatów konkursów organizowanych przez Archidiecezję Warszawską. W ubiegły piątek w Katolickiej Szkole Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warszawie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Archidiecezjalnego Konkursu Wiedzy „Prymas Tysiąclecia Kardynał Stefan Wyszyński”.

       

      W piątej edycji konkursu w kategorii wiekowej 7-8 SP Zuzanna Majek z klasy 7b zdobyła pierwsze miejsce, natomiast Aleksandra Lasota z klasy 5c w kategorii kl. 4-6 SP trzecie miejsce.

       

      Laureatom gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w konkursach o zasięgu wojewódzkim.

       

      Tomasz Lenkowski

     • Pocztówkowo

      23.04.2024

      Uczniowie uczęszczający do naszej świetlicy szkolnej realizowali kolejne zadanie z projektu ,,Zabawa sztuką. Celem było namalowanie pocztówki inspirowanej twórczością wybranego malarza. Powstały bardzo ciekawe prace, które zaprezentowaliśmy na wystawie w formie gazetki szkolnej. Dodatkowo włączyliśmy się do akcji ,,Podróże po kulturze  prowadzonej przez nauczycielkę ze szkoły podstawowej z Warszawyi wysłaliśmy wybrane dwie prace do uczniów wspomnianej szkołyz pozdrowieniami od naszych uczniów.Joanna Filoniuk

     • RAJD SZLAKIEM NASZEJ HISTOR

      22.04.2024

      IIPatrol zuchowy pod przewodnictwem dh Zuzanny Majek oraz dh Zofii Dumały z drużyny 150 MDW Chindits działającej przy SP3 zwyciężył w swojej kategorii wiekowej w 38 edycji rajdu SZLAKIEM NASZEJ HISTORII .Skład patrolu:1. Zofia Dumała klasa 7 B2. Zuzanna Majek klasa 7B3. Tadeusz Jarkowski klasa 2 A4. Krzysztof Kazimierski klasa 0 B5. Alicja Majek klasa 2A6. Lilianna Skoczeń klasa 2 A7. Oliwier Skoczeń klasa 1B8. Gabriel Skowron 0 B9. Jagoda Sobiecka klasa 2 A10. Maciej Sobiecki klasa 0B11. Piotr Szabelak klasa 2A12. Marcelina Wałdykowska klasa 2A