• Zielona Szkoła - Koszelówka, 29-31 maja

      13.06.2023

      Miesiące maj i czerwiec to w szkołach często okres wyjazdów na Zielone Szkoły, podczas których  uczniowie mają okazję spędzić ze sobą znacznie więcej czasu niż w szkole, i w zupełnie innych okolicznościach, bez szkolnych ławek, podręczników, ocen. Ruch, integracja, współpraca, rywalizacja w duchu fair-play, zabawa.W dniach 29-31 maja grupa ponad 90 uczniów naszej szkoły, z klas V-VIII, spędziła aktywnie 3 dni w Ośrodku Wypoczynkowym Zacisze - Bis w Koszelówce, nad jeziorem Zdworskim. Pogoda dopisała. Słońce i temperatura sprzyjały zajęciom i wypoczynkowi w plenerze, a zwieńczeniem dnia były piękne zachody słońca obserwowane z plaży. Wyjazd zakończyła gra miejska w pobliskim Płocku. To był dobrze spędzony czas.

     • Młodzi w akcji

      11.06.2023

      W dniach 5-7 czerwca w ramach progamu "Młodzi w akcji" zostało zorganizowane wydarzenie sportowo-integracyjne. Wzieło w nim udział ponad 100 osób z klas 4-8. Zakupione materiały zostaly wykorzystane podczas aktywności na długi przerwach. Uczniowie wykonywali proste zadania sportowe: limbo, wyścig doble, doble XXL, rzuty do kosza, gra w tenisa stołowego, rzuty do celu, slalom na szczudłach i proste ćwiczenia ogólnorozwojowego. Zakupione materiały bedą wykorzystywane podczas lekcji wf a także na innych lekcjach. 
      Wolontariusze z klas 8 wykazali się dużym zaangazowaniem,  nadzorowali wszystkie zadania a także sami brali w nich udział.

     • Wycieczka grup 0 do Kawęczyna

      07.06.2023

      Z okazji Dnia Dziecka 1 czerwca dzieci z grupy 0a i 0b pojechały na wycieczkę do Kawęczyna. Miała ona charakter edukacyjno-poznawczy,,Od ziarenka do bochenka ".Na początku wszyscy uczestnicy zostali powitani przez gospodarza ubranego w strój ludowy. Później zwiedzali starą wiejską zagrodę z izbą etnograficzną. Był również słodki poczęstunek (drożdżówka i herbata). Oczywiście najważniejszym celem naszej wycieczki były zajęcia w piekarni z pokazem przygotowania chleba do wypieku. Dzieci mogły przejechać się zadaszonym wozem traperskim poznając piękne okolice wsi. Spacerowały przez las ,aby zobaczyć zagrodę Danieli, młyn wodny oraz starą szkołę. Zobaczyły jak dawniej wyglądały ławki i wyposażenie ucznia do szkoły. Ciekawym punktem programu był pokaz sztuki kowalskiej. Dzieci mogły również pobawić się na boisku i placu zabaw lub potańczyć na dyskotece w sali tanecznej. Dzieci wróciły do domu zadowolone i pełne wrażeń.

     • „BiegnieMy Razem dla zdrowia psychicznego”

      07.06.2023

      „BiegnieMy Razem dla zdrowia psychicznego” - #toważne,akcja ma na celu pomoc tym, którzy jej potrzebują tu i teraz. Dołączylismy do kampanii mającą na celu zwiększenie świadomości znaczenia zdrowia psychicznego.W końcu zdrowie psychiczne jednostki to harmonia i równowaga całego społeczeństwa! #toważne #zdrowiepsychiczne #razem #pomaganieinnym #maraton #biegaćrazem #naświetlanąprzyszłość #Dołączdonas #razemdlazdrowia #zdrowepokolenie

     • Dzień Rodziny gr. 0a

      28.05.2023

      "Mama i tata to świat nasz cały...",to cytat z wiersza, który recytowały dzieci z grupy 0a dedykowany rodzicom na uroczystość " Święta Rodziny", która odbyła się w naszej szkole dnia 27.05.23. Ten fragment wiersza doskonale ukazuje jak ważni są rodzice w życiu dziecka . Za ich miłość, poświęcenie, zaangażowanie, mali artyści podziękowali piosenką, wierszem i tańcem. Uroczystość była pełna emocji i wzruszeń zarówno po stronie rodziców jak i dzieci.

     • Dzień Rodziny gr. 0b

      28.05.2023

      W dniu 27.05.23r. w naszej szkole klasy 0-3 obchodziły Dzień Rodziny. Każda klasa przygotowała tańce, wiersze, a na koniec wspólnie zaśpiewali piosenki. Po udanym występie dzieci z gr. 0b zaprosiły wszystkich aktorów na orzeźwiającą lemoniadę.

     • Dzieci z grupy 0b na łące

      28.05.2023

      Na podsumowanie projektu ,,W świecie motyli" dzieci z gr. 0b wybrały się na łąkę. Dzieci przeszły się ścieżką dydaktyczno-turystyczną wzdłuż rzeki Raszynki w gminie Michałowice. Podczas spaceru obserwowały owady, motyle, roślinność, słuchały odgłosów ptaków i żab, przez lornetki wypatrywały bociana. Po obserwacji przyszedł czas na zasłużony piknik.

     • Zerówki w Dyniolad

      28.05.2023

      W dniu 24.05.23r. dzieci z zerówek pojechały na wycieczkę do Dyniolandu. Podczas pobytu dzieci wzięły udział w warsztatach z zielarzem, których celem było zwiększanie wiedzy z zakresu roślin zarówno dzikorosnących jak i uprawowych. W trakcie spotkania poznaliśmy także ich zastosowanie w kuchni i lecznictwie oraz omówiliśmy zasady zbioru i suszenia. Podczas warsztatów dzieci tworzyły swoje herbaty, pudełeczka, woreczki z lawendą i siały bazylię, pietruszkę. Po owocnych zajęciach przyszedł czas na zabawy m.in. w Indian, z bańkami mydlanymi, w piasku. Dzieci wróciły zadowolone i zmęczone.

     • Moja bezpieczna droga do szkoły - konkurs

      24.05.2023

      W dniu 19.05.2023r. nastąpiło podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do szkoły.

      W zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-IV. Prace plastyczne wykonane zostały różnymi technikami, w większości z nich zastosowano technikę łączoną. Przedstawiając swoją bezpieczną drogę do szkoły, dzieci uwzględniły znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, odblaskowe ubranie oraz prawidłowe przejście przez ulicę a także pojawiło się mnóstwo zagadek sprawdzających umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      Kategoria wiekowa klasy 0-2 (plakat):

      I miejsce Wojciech Jasiński klasa 0B

      II miejsce August Mission klasa 2B   

      III miejsce Aleksandra Kopcińska klasa 0A oraz Antoni Skraba klasa 0B

      Kategoria wiekowa klasy 3-4 (gra planszowa):

      I miejsce Antonina Majek klasa 3A

      II miejsce Agata Żółtowska klasa 4A

      III miejsce Paulina Wiertel klasa 3C oraz Wiktoria Pokropek klasa 4A

      Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

      Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która w całości ufundowała wszystkie nagrody.

       

       DZIĘKUJEMY!!!

      Katarzyna Bedyńska

      Magdalena Mazurczak

      Agnieszka Mazurek                                                                                                                 

      Olga Pytel

     • Praca metodą projektu w grupie 0b

      21.05.2023

      Dzieci z grupy 0b poznawały świat motyli metodą projektu. Celem projektu było budzenie zainteresowań przyrodniczych poporzez poznanie najczęściej występujących motyli, zapoznanie z wyglądem, budową i stadiami rozwoju motyli oraz znaczeniem motyli w przyrodzie. Dzieci zdobywały wiedzę poprzez oglądanie i czytanie książek, albumów, słuchanie wierszy i opowiadań, filmów przyrodniczych, rozwiązywanie zadań edukacyjnych, quiz, wykonywały pracę plastyczne, prezentowały w formie teatrzyku utwór pt. ,,Cztery motylki" W. Badalskiej.

     • Akcja #ZDROWOROSNA 2023

      21.05.2023

      W tym roku dzieci z grupy 0b wzięły udział w akcji adukacyjnej #ZDROWOROSNA. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Popularyzacja wiedzy prowadzona jest poprzez zabawę i w założenia ma pokazywać co można uprawiać w domowych warunkach. Dzieci świetnie bawiły się przy robieniu własnego komiksu o warzywach i oczywiście przy sianiu kopru.

     • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      21.05.2023

       W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpieczeństwa. W ramach przypomnienia sobie zasad postępowania, uczniowie klas młodszych malowali znaki drogowe i uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem multimediów- prezentacja. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją i przypomnienia sobie najważniejszych informacji o bezpieczeństwie na drodze, w domu, szkole, Internecie.

     • Podróże kształcą młode pokolenie

      21.05.2023

      W ramach programu  Poznaj Polskę 2023 w dniach 9-10 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa, Bochni i Ojcowa. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią i zabytkami Krakowa i okolic, kształtowanie wrażliwości uczniów na dziedzictwo kulturowe i narodowe oraz integracja.Pierwszego dnia zwiedziliśmy zabytki Krakowa na trasie: Katedra-Brama Floriańska - Wieża Ratuszowa - Kościół Mariacki- Sukiennice-Rynek Główny - Planty- Zabytkowe Kamienice. Wieczorem czekał na nas pełen wrażeń nocleg w kopalni w Bochni.Drugiego dnia udaliśmy się do malowniczego Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy  z przewodnikiem Źródełko Miłości, Ruiny Zamku, odpoczęliśmy przy Bramie Krakowskiej, a następnie ruszyliśmy do Jaskini Nietoperzowej. W drodze powrotnej zachwyciła nas kaplica na wodzie, Zamek w Pieskowej Skale i ogrom Maczugi Herkulesa.Pełni nowych wrażeń i informacji na temat zwiedzanych miejsc, zdrowo i szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.