• Aktywna Tablica

02.04.2023

Po feriach, podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rozpoczęliśmy pracę nad utrwalaniem zasad ortografii. Program mTalent–Ortografia to program kształtujący świadomość ortograficzną i nawyki poprawnej pisowni. To blisko 1200 ekranów multimedialnych z ćwiczeniami na różnym poziomie trudności (ćwiczenia typu: łączenie elementów, kategoryzowanie, zaznaczanie różnic, memo, gry pamięciowe, sekwencje, łączenie punktów, interaktywne puzzle, sudoku obrazkowe, ćwiczenia do pracy z grupą dzieci (np. interaktywne gry planszowe z pionkami, gry za tablice interaktywne), a przede wszystkim ćwiczenia oparte na tekście, kształtujące wrażliwość ortograficzną i nawyk prawidłowej pisowni. Ten interaktywny produkt do nauki ortografii sprzyja zabawie i nauce. Forma multimedialna bardzo podoba się dzieciom i młodzieży, dzięki czemu chętnie uczestniczą w zajęciach.