• Moja bezpieczna droga do szkoły - konkurs

      24.05.2023

      W dniu 19.05.2023r. nastąpiło podsumowanie konkursu plastyczno-technicznego „Moja bezpieczna droga do szkoły”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego, które przyczynią się do ich bezpieczeństwa m.in. podczas drogi do szkoły.

      W zabawie wzięli udział uczniowie klas 0-IV. Prace plastyczne wykonane zostały różnymi technikami, w większości z nich zastosowano technikę łączoną. Przedstawiając swoją bezpieczną drogę do szkoły, dzieci uwzględniły znaki drogowe, sygnalizatory świetlne, odblaskowe ubranie oraz prawidłowe przejście przez ulicę a także pojawiło się mnóstwo zagadek sprawdzających umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      Kategoria wiekowa klasy 0-2 (plakat):

      I miejsce Wojciech Jasiński klasa 0B

      II miejsce August Mission klasa 2B   

      III miejsce Aleksandra Kopcińska klasa 0A oraz Antoni Skraba klasa 0B

      Kategoria wiekowa klasy 3-4 (gra planszowa):

      I miejsce Antonina Majek klasa 3A

      II miejsce Agata Żółtowska klasa 4A

      III miejsce Paulina Wiertel klasa 3C oraz Wiktoria Pokropek klasa 4A

      Gratulujemy laureatom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

      Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która w całości ufundowała wszystkie nagrody.

       

       DZIĘKUJEMY!!!

      Katarzyna Bedyńska

      Magdalena Mazurczak

      Agnieszka Mazurek                                                                                                                 

      Olga Pytel

     • Praca metodą projektu w grupie 0b

      21.05.2023

      Dzieci z grupy 0b poznawały świat motyli metodą projektu. Celem projektu było budzenie zainteresowań przyrodniczych poporzez poznanie najczęściej występujących motyli, zapoznanie z wyglądem, budową i stadiami rozwoju motyli oraz znaczeniem motyli w przyrodzie. Dzieci zdobywały wiedzę poprzez oglądanie i czytanie książek, albumów, słuchanie wierszy i opowiadań, filmów przyrodniczych, rozwiązywanie zadań edukacyjnych, quiz, wykonywały pracę plastyczne, prezentowały w formie teatrzyku utwór pt. ,,Cztery motylki" W. Badalskiej.

     • Akcja #ZDROWOROSNA 2023

      21.05.2023

      W tym roku dzieci z grupy 0b wzięły udział w akcji adukacyjnej #ZDROWOROSNA. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem jest budowanie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Popularyzacja wiedzy prowadzona jest poprzez zabawę i w założenia ma pokazywać co można uprawiać w domowych warunkach. Dzieci świetnie bawiły się przy robieniu własnego komiksu o warzywach i oczywiście przy sianiu kopru.

     • Mazowiecki Tydzień Bezpieczeństwa

      21.05.2023

       W minionym tygodniu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Bezpieczeństwa. W ramach przypomnienia sobie zasad postępowania, uczniowie klas młodszych malowali znaki drogowe i uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem multimediów- prezentacja. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją i przypomnienia sobie najważniejszych informacji o bezpieczeństwie na drodze, w domu, szkole, Internecie.

     • Podróże kształcą młode pokolenie

      21.05.2023

      W ramach programu  Poznaj Polskę 2023 w dniach 9-10 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa, Bochni i Ojcowa. Celem wycieczki było zapoznanie się z historią i zabytkami Krakowa i okolic, kształtowanie wrażliwości uczniów na dziedzictwo kulturowe i narodowe oraz integracja.Pierwszego dnia zwiedziliśmy zabytki Krakowa na trasie: Katedra-Brama Floriańska - Wieża Ratuszowa - Kościół Mariacki- Sukiennice-Rynek Główny - Planty- Zabytkowe Kamienice. Wieczorem czekał na nas pełen wrażeń nocleg w kopalni w Bochni.Drugiego dnia udaliśmy się do malowniczego Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedziliśmy  z przewodnikiem Źródełko Miłości, Ruiny Zamku, odpoczęliśmy przy Bramie Krakowskiej, a następnie ruszyliśmy do Jaskini Nietoperzowej. W drodze powrotnej zachwyciła nas kaplica na wodzie, Zamek w Pieskowej Skale i ogrom Maczugi Herkulesa.Pełni nowych wrażeń i informacji na temat zwiedzanych miejsc, zdrowo i szczęśliwie wróciliśmy do swoich domów.

     • Program "Młodzi w akcji"

      18.05.2023

      Nasza szkoła bierze udział w programie "Młodzi w akcji". W ramach programu została przeszkolnona rada pedagogiczna aby jeszcze lepiej realizować edukację właczającą. Dla uczniów zostaną stowrzone jeszcze bardziej  bezpieczne warunki do bycia w grupie oraz zaciekawienie uczniów nowymi formamai zajęć, którę będą włączały wszystkie dzieci do aktywności. Dzięki projektowi udało się zakupić materiały, które będą wykorzystane w szkolnym wydarzeniu sportowym. Z części materiałów uczniowie już korzystają podczas lekcji wf. 

     • 12 maja w Światowy Dzień Pielęgniarek

      18.05.2023

      12 maja w Światowy Dzień Pielęgniarek w świetlicy odbyło się spotkanie ze szkolną pielęgniarką p. Katarzyną Szadkowską. Dzieci poznały na czym polega praca pielęgniarki m.in., jak udzielać pierwszej pomocy, jak zmierzyć poziom cukru we krwi, jak należy bandażować złamaną rękę i nogę, co zrobić jak ktoś zemdleje oraz słuchały bicia swojego serca przez stetoskop. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

     • Finał projektu badawczego Wielkie” Żarcie” w CN Kopernik

      16.05.2023

      Na początku miała miejsce dwugodzinna sesja posterowa , podczas której klubowicze z 16 szkół województwa mazowieckiego opowiadali o swoich badaniach: postawionych pytaniach badawczych, obserwacjach i wnioskach. Mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych  prac, zdjęć korozji, wziąć udział w pokazach i doświadczeniach.

      Wysłuchaliśmy też naukowego wykładu dr Magdaleny Osial- specjalistki od korozji a następnie udaliśmy się na wspólne zwiedzanie wystaw.

      Był to wspaniały dzień, duża dawka wiedzy i wiele pozytywnej energii.

      Fot. W. Kompała CN Kopernik

     • Bajki o skarpetkach

      10.05.2023

      Co dzieje się ze zgubionymi w czasie prania skarpetkami? Bajka o dziesięciu skarpetkach Justyny Bednarek odpowiada na to pytanie w sposób pełen cudownie nieskrępowanej wyobraźni. Opisuje dzieje dziesięciu pojedynczych skarpetek, każdej z nich ofiarowując inną przygodę.

       

       

       

       

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      Uczniowie klasy 3c zafascynowani lekturą postanowili sami stworzyć historię swojej jedenastej skarpetki. Oto kilka z nich:

       

       

     • Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE, HISTORIA I TRADYCJA”

      09.05.2023

       

      WYNIKI

      Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE W OBRAZACH”

      Konkurs Szkolny „ŚWIĘTA PASCHALNE, HISTORIA I TRADYCJA”

      I grupa - uczniowie klas 1-3 SP

      I miejsce – JULIA SOSNOWSKA kl. IIIA

      II miejsce – TAMARA ZHURUN kl. IIIB

      III miejsce – LEON MĄCZYŃSKI kl. IA

      Wyróżnienie – MICHALINA MIERZYŃSKA kl. IA; ROZALIA PAWLAK kl. IIA

      II grupa - uczniowie klas 4-5 SP

      I miejsce – WIKTORIA POKROPEK kl. IVA

      II miejsce – AGATA ŻÓŁTOWSKA kl. IVA

      III miejsce – KLARA KRUK kl. IVA

      III miejsce – ERYK SZATKOWSKI kl. VA

      Wyróżnienie – POLA PAWLAK kl. VA; JAN WODZYŃSKI kl. IVA

      WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: MARCEL SKORUPKA kl. VIIIB

      III grupa – uczniowie klas 6-8 SP

      I miejsce – MARCEL JASZCZYCHA kl. VIIIB

      II miejsce – ALEKSANDRA BRYSIAK kl. VIIIC

      III miejsce – KAMIL BOROWSKI kl. VIIIB

      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za wsparcie konkursu: Dyrekcji Szkoły, Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Piastowie, Radzie Rodziców.

      Za przygotowanie wystawy pokonkursowej uczniom: Łukaszowi Szuplewskiemu (kl. 7a), Erykowi Szatkowskiemu (kl. 5a) oraz Dawidowi Wieczorek (kl. 5a).

     • Poznaj grając, graj poznając, czyli Historia Piastowa w wydaniu plenerowym…

      05.05.2023


       

      Tegoroczne Dni Piastowa już za nami, a w związku z tym i Gra Miejska z cyklu „Poznaj grając, graj poznając. Historia Piastowa w wydaniu plenerowym”.

      Od kilku lat jesteśmy głównym organizatorem wspomnianej zabawy w czasie obchodów organizowanych z okazji rocznicy nadania praw miejskich naszemu Miastu. W inicjatywie wspiera nas Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza.

      Celem Gry jest zwiększanie świadomości piastowian nt. historii Piastowa, ale też wzbudzanie patriotyzmu, uwrażliwianie człowieka na to, co istotne. Ważna jest również aktywność ruchowa, której nigdy nie zabrakło w naszej zdrowej rywalizacji oraz umiejętność posługiwania się tym, co i tak posiadają prawie wszyscy: smartfonami lub tabletami z internetem.

      W tym roku należało wykazać się cierpliwością w odczytywaniu kodów QR w środowisku zewnętrznym, z przeciwnościami takimi jak słońce i wiatr. Należało też liczyć na własną wiedzę o mieście. Dodatkowo pojawiły się zadania nawiązujące do Roku Mikołaja Kopernika.

      Do udziału w zabawie zgłosiło się szesnaście drużyn: dwanaście w kategorii- Szkoła i cztery- w kategorii Rodzina. Miały do pokonania odległość między punktem najbardziej wysuniętym na północ Piastowa- Szkołą Podstawową nr 5 im. Z. Gęsickiego „Juno” a stanowiskiem po stronie południowej Piastowa zlokalizowanym przy Placu Słonecznym- kapliczką Najświętszej Marii Panny. Nie wszystkim udało się odwiedzić wszystkie punkty zadaniowe. Było ich osiem.

      Uczestnicy Gry powinni dotrzeć do stanowisk:

      - przy Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza

      - przy Placu Słonecznym

      - przy komisariacie Policji

      - przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego

      - przy Ochotniczej Straży Pożarnej

      - w parku im. Marii Stypułkowskiej- Chojeckiej ps. „Kama”

      - przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Zbigniewa Gęsickiego ps. „Juno”

      - przed Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

      Na wszystkich stanowiskach dyżurowali wolontariusze z Trójki wraz z nauczycielami.

      Wszystko przebiegało zgodnie z zasadami podanymi w Regulaminie i zasadami bezpieczeństwa.


       

      W kategorii Rodzina I miejsce zajęli:

      Państwo Chałupkowie- Piotr i córka Karolina z koleżanką Barbarą Klimczak, uzyskując 74/80 pkt.

      II miejsce zostało przyznane Państwu Piotrowskim- panu Krzysztofowi z córkami Nikolą i Wiktorią

      III miejsce otrzymali Państwo Kuźbowie- pan Arkadiusz z córką Anną.

      Ze względu na udział tylko czterech drużyn w tej kategorii nagroda została przekazana tylko za pierwszą lokatę.

      W kategorii Szkoła:

      I miejsce zostało przyznane Stanisławowi Ramie i Marcelowi Kowalskiemu- Paszko, którzy otrzymali 90,5/101 pkt. (SP3)

      II miejsce otrzymali Aleksander Makowski i Maciej Brak, uzyskując 71,5/101 pkt. (LO im. A. Mickiewicza)

      III miejsce zajęły Zuzanna Świtek i Barbara Świtek z 68,5/101 pkt. (LO im. A. Mickiewicza)

      GRATULUJEMY!

      Patronat nad Grą sprawował Burmistrz Miasta Piastowa- Grzegorz Szuplewski.

      Nagrody zostały ufundowane przez Grupę Creative oraz Miejski Ośrodek Kultury.

      Serdecznie dziękujemy za wsparcie!


       

       

     • Dzień Ziemi 2023 w SP3

      24.04.2023

      Tegoroczna, XVI edycja odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2023 r. pod hasłem „Ziemia na krawędzi”. W tym roku tematem przewodnim są różne kataklizmy, które dotykają Ziemię, a także kryzysy społeczno-gospodarcze. Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Dla każdego z nas ważną kwestią jest ochrona środowiska i świadomość pogłębiającego się kryzysu. Pierwszy w historii Dzień Ziemi obył się w 1970 roku. Do jego organizacji przyczyniły się wydarzenia, które miały miejsce na początku 1969 roku, kiedy nieopodal plaży znajdującej się w Santa Barbara w Kalifornii doszło do wycieku ropy w skutek czego zginęło 10 tysięcy zwierząt i ptaków. Jedną z osób, która obserwowała tamte wydarzenia oraz jego skutki był Gaylord Nelson, ówczesny senator stanu Wisconsin. Katastrofa ekologiczna i jej konsekwencje wywarły na nim tak wielki wpływ, że postanowił zorganizować Międzynarodowy Dzień Ziemi, zwracając uwagę na problem ekologii i konieczność ochrony środowiska. 

      W naszej szkole, uczniowie klas starszych, przeprowadzili lekcję otwartą pod nazwą „Weź nie truj, o katastrofę nie trudno”. Wykonali też okolicznościowe plakaty i gazetkę na korytarzu szkolnym. W klasie siódmej odbyła się lekcja interaktywna z wykorzystaniem monitora interaktywne na temat „Zanieczyszczenia środowiska w Polsce i jego wpływu na życie człowieka”.

      W naszej szkole kultywujemy tradycje ochrony Ziemi przed negatywnym wpływem działań człowieka. Od ubiegłego roku szkolnego uczestniczymy także w projekcie antysmogowym ESA NASK, który angażuje nauczycieli i uczniów w walkę o wspólną sprawę, jaką jest czyste powietrze. Z tego też projektu nauczyciele i uczniowie brali udział w kursie e-learningowym Edukacyjnej Sieci Antysmogowej (ESA) pod nazwą „Dzień Czystego Powietrza” za które uzyskali certyfikaty. Można więc powiedzieć, że uczniowie „Trójeczki” mają świętują Dzień Ziemi przez cały rok szkolny. Od października 2022 roku prowadzimy działania promujące ochronę powietrza. Braliśmy udział także w cyklu lekcji poświęconych problemowi SMOG-u i jego sposobów zwalczania. Na lekcjach przyrody uczniowie klas czwartych tworzyli plakat Smoka SMOGA, rozwiązywali krzyżówki oraz oglądali bajkę pod tytułem „Książę i zły SMOG”.

      Nauczycielki geografii, biologii i przyrody