• Szkolenia dla Rodziców

      07.06.2024

      Drogi Rodzicu,chcesz zwiększyć kompetencje wychowawcze i tym samym ułatwić sobie wypełnianie roli, jaką jest rodzicielstwo? Jeśli tak, zapraszam Cię na szkolenia, które odbędą się w przyszłym tygodniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie.Szczegóły na plakacie.

     • Edukacja z Wojskiem

      05.06.2024

       

      W piątek, 24 maja, klasa 7a uczestniczyła w trzygodzinnych praktycznych i teoretycznych zajęciach w ramach programu „Edukacja z Wojskiem”.Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.Zajęcia zawierały treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi instruktorzy przekazywali swoją wiedzę i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny, dostosowany do wieku i przyjazny.

     • Klasa 7a w Muzeum Powstania Warszawskiego

      05.06.2024

       

       

      W czwartek, 23 maja, uczniowie klasy 7a odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Celem wizyty był udział w lekcji muzealnej „Powstańczy dzień” 

      Po wprowadzeniu w tematykę i przedstawieniu tła historycznego, podczas zwiedzania ekspozycji uczniowie mieli okazję poznać życie codzienne żołnierzy oraz ludności cywilnej w walczącej Warszawie. Dowiedzieli się, jakie były warunki bytowe i potrzeby życiowe warszawiaków, jak wyglądały sytuacje rodzin i jaka była rola kobiet w Powstaniu Warszawskim. Podsumowaniem zajęć była praca w grupach - tworzenie kart z powstańczych pamiętników z pozycji dziecka, sanitariuszki, lekarza...

      Wycieczka miała również zachęcić uczniów do ponownego odwiedzenia Muzeum, już na własną rękę, zresztą dla niektórych z nich nie była to pierwsza wizyta w tym miejscu.

     • Konkurs w Powsinie

      02.06.2024

      Dnia 29.05. Klasa 5a w ramach wygrania przez dziewczynki Laurę, Wiktorię, Wiktorię, Agatę, Klarę i Marlenę w kategorii konkursu plastycznego" Rhododendrony-Rożaneczniki i Azalie" została zaproszona do Ogrodu Botanicznego "PAN Ogród" w Powsinie. Oprócz wycieczki po terenie ogrodu, na uczniów czekały niespodzianki i pamiątkowe nagrody. Cała klasa skorzystała ze wspaniałej lekcji biologii, przeprowadzoną przez organizatora konkursu. Dziękujemy serdecznie organizatorom za tak miły spędzony czas i wspomnienia. Gratulujemy, wyżej wymienionym dziewczynkom podjecia wezwania i tak doskonałej realizacji, oraz umiejętności plastycznych.

     • Skrzydlata ferajna

      02.06.2024

      21 maja naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście, a mianowicie - sowy, hodowane przez pana Jakuba. ,, Skrzydlata ferajna zachwyciła przedszkolaków. Dzieci mogły  poznać 4 gatunki sów i przyjrzeć im się z bliska. Wysłuchały ciekawostek na ich temat. Wielkim przeżyciem, budzącym u dzieci wiele emocji była możliwość pogłaskania sów. Spotkanie wywarło na dzieciach ogromne wrażenie.

     • Dzień Matki- klasa 1B

      28.05.2024

      Z okazja Dnia Matki uczniowie klasy 1B postanowili zrobić swoim ukochanym mamom niespodziankę w postaci pudełek na skarby. Dzieci bardzo chciały, aby ich mamy były zachwycone prezentem, dlatego ciężko pracowały nad techniką ich wykonania. Ozdabianie metodą decoupage okazało się strzałem w dziesiątkę. Pudełka wyszły przepiękne!

     • Straż Pożarna z wizytą w świetlicy

      27.05.2024

      23.05.2024r. w czwartkowe przedpołudnie nasze dzieci ze świetlicy uczestniczyły w zajęciach z Panem V-ce Prezesem/Naczelnikiem Albertem Kalitą oraz funkcjonariuszami Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie.
      Strażacy rozmawiali z dziećmi na temat zasad bezpiecznego zachowania  się w czasie np. wybuchu pożaru, wypadku komunikacyjnego, katastrof. Prezentowali specjalistyczny sprzęt strażacki oraz opowiadali o pracy strażaka. Wizyta ta obfitowała nie tylko w mnóstwo ciekawych informacji, ale też dała możliwość do poznania sprzętu, który wspomaga pracę strażaków, zwiedzenia wnętrza wozu strażackiego, zadania nurtujących dzieci pytań.

      To było bardzo ciekawe doświadczenie i wszystkim sprawiło mnóstwo radości.                                                      Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie za przyjęcie naszego zaproszenia i przeprowadzenie wspaniałych zajęć,  za poświęcony czas i cenną dla nas wiedzę, serdecznie dziękujemy! 

     • Wyniki konkursu

      22.05.2024

      Szanowni Państwo,

      z przyjemnością ogłaszamy wyniki II. Przeglądu Artystycznego z Malarstwa, Grafiki i Wzornictwa DOTYKAM SZTUKI pod honorowym patronatem Starosty Pruszkowskiego. Uczeń naszej szkoły – Szymon Styś zajął I miejsce w etapie powiatowym oraz wojewódzkim!

      Jury w składzie: Alina Dorada-Krawczyk, Anna Luiza Juśkiewicz, Anna Baćmaga

      wyłoniło zwycięzcę w następujących kategoriach:

      ETAP WOJEWÓDZKI

      – miejsce I, kategoria I: uczniowie szkół podstawowych klasy IV – VI: Szymon Styś (klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Piastowie)

      ETAP POWIATOWY

      Kategoria I: uczniowie szkół podstawowych klasy IV – VI

      Miejsce I – Szymon Styś (klasa IV, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Piastowie)

      Serdecznie gratulujemy!!!

       

     • DNI BRYTYJSKIE

      21.05.2024

       

      Wraz z Dniem Angielskim, upamiętniającym święto patrona Anglii – Św. Jerzego, zakończyliśmy tegoroczną edycję Dni Brytyjskich w naszej szkole. Za zorganizowanie tego ostatniego wydarzenia, jak też poprzedzającego je Dnia Irlandzkiego, w nawiązaniu do St Patrick’s Day, dziękujemy bardzo klasie VIIb. Serdeczne podziękowania kierujemy także do zespołu uczniów kl. VIIIa, którzy przygotowali na początku marca obchody Dnia Walii, a w I półroczu odpowiedzialni byli za organizację Dnia Szkocji, która 30 listopada celebrowała dzień swojego patrona – Św. Andrzeja.

      Wszystkim czterem wydarzeniom towarzyszyła gra ‘UK in QR Codes’, której uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć na terenie szkoły zakodowane pytania, odczytać je za pomocą telefonów, a następnie udzielić na kartkach odpowiedzi, wyszukując niezbędne informacje na specjalnie przygotowanych gazetkach. Zabawa odbywała się równolegle w dwóch wersjach językowych, czyli po polsku dla klas IV i V i po angielsku dla klas starszych. Wspomniane gazetki stanowiły integralną część barwnie udekorowanego stoiska, w którego wystroju widoczne były emblematy poszczególnych państw-członków Zjednoczonego Królestwa. Można tam było nabyć regionalne przysmaki i zapoznać się z ich recepturą.

      Mamy nadzieję, że Dni Brytyjskie nie tylko dostarczyły uczniom dobrej zabawy podczas przerw międzylekcyjnych, ale stanowiły atrakcyjny sposób popularyzacji kultury anglosaskiej. W pamięci z całą pewnością pozostanie szkocki kilt, czy strój irlandzkiego skrzata. Na stoisku poświęconym Walii w oczy rzucały się nie tylko symbole narodowe, reprezentowane przez niezwykle dorodny por oraz bukiet żywych żonkili, ale także łańcuch z 58 liter, stanowiących najdłuższą nazwę miejscowości w języku walijskim. Pozostało też słodkie wspomnienie po ciasteczkach maślanych i innych smakołykach, dochód ze sprzedaży których przeznaczony został decyzją uczniów na cele charytatywne (wsparcie chorej Lilianki i Fundację dla Zwierząt Judyta).

       

       

       

       

       

       

     • Kreatywność jest w nas!

      12.05.2024

      Pod takim hasłem przewodnim we wtorek 7 maja odbyły się kolejne zajęcia w świetlicy z cyklu Spotkanie z ciekawym człowiekiem z Panią Katarzyną Latek - Olaszek.Dzieci przypominały sobie słowa, wymyślały słowa i kreowały historie.Dzięki temu doświadczyły mocy:- przywoływanych słów,- bogactwa słów,- uczenia się nowych słów,- łączenia słów w wymyślane historie.Powstały historie z użyciem ikon ( obrazki) ukazujące ciekawe pomysły, historie z morałem (zestresowany pies), czy też historie łączące refleksje z zewnętrzną sytuacją.Pewnym wyzwaniem okazywało się przedstawienie narysowanej historii na forum.Ale kto choć raz nie zająknął się stojąc  w klasie, ten trąba, jak mówi stare powiedzenie. A może to nie było powiedzenie ?Odpowiedzcie sobie sami.Oczywiście kreatywnie.Albo spytajcie dzieci, one Wam podpowiedzą.Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Spotkanie autorskie

      08.05.2024

      16 kwietnia gościła w SP3 Aniela Cholewińska-Szkolik autorka książek dla dzieci, m.in. serii Misia i jej mali pacjenci, Popik i jego wielkie przygody, Słonecznikowa 5.

      Autorka w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom etapy powstawania swoich książek i proces tworzenia ich bohaterów. Po spotkaniu uczniowie mogli kupić książki pisarki i otrzymać dedykację.

      Jej wizyta była nieprzypadkowa - jest bowiem absolwentką naszej szkoły. Języka polskiego uczył ją poprzedni dyrektor Trójki Tomasz Osiński.

      Na spotkaniu obecni byli uczniowie klas 0a, 0b, 2a oraz Barbara Przybylska (wychowawczyni  Anieli w klasach 1-3), Anna Trębska (wychowawczyni w klasach 4-8 i nauczycielka biologii), Barbara Maciągowska (koleżanka z klasy Anieli), Ewa Wilowska (bibliotekarka).

       

     • Pole kwiatów

      08.05.2024

      W naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty w stylu Herve Tulleta - francuskiego artysty. W ramach kontynuacji ogólnopolskiego projektu ,,Zabawa sztuką dzieci namalowane przez siebie kolorowe kropki i kółka przekształcały w kwiaty, które utworzyły przepiękne pole kwiatów. Podczas pracy twórcom towarzyszyła żywa muzyka i ruch. Wyobraźnia i spostrzegawczość grały tu główną rolę. Na koniec można było nacieszyć oczy efektem wspólnej pracy, którą można teraz obejrzeć na gazetce ściennej przy sali świetlicowej.Joanna Filoniuk

     • 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      08.05.2024

      We wtorek, 30 kwietnia, obchodziliśmy w naszej szkole 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na sali kinowej Miejskiego Ośrodku Kultury wystąpili uczniowie i nauczyciele, którzy zaprezentowali wiersze i piosenki patriotyczne. Podczas uroczystości przypomniano historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jej znaczenie dla Polski. Podkreślono również wartości takie jak Bóg, naród, wolność, honor i ojczyzna, które są zapisane w tym ważnym dokumencie.Uroczystość była wspaniałą okazją do uczczenia pamięci bohaterów walczących o wolność Polski oraz do refleksji nad wartościami, które są ważne dla każdego Polaka.

     • W Sejmie RP

      08.05.2024

      18 kwietnia 2024r, uczniowie klas piątych odwiedzili Sejm RP. W trakcie wizyty Pani przewodnik oprowadziła uczniów po gmachu Sejmu. Mieli oni okazję zasiąść na galerii Sali Posiedzeń, obejrzeć fotel, w którym zasiada Prezydent oraz zapoznać się z rozmieszczeniem posłów z poszczególnych partii politycznych.  W holu głównym uczniowie oglądali m.in.: tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, ofiary wojny i okupacji 1939 -1945 oraz tablicę poświęconą pamięci posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 IV 2010 roku. Na zakończenie uczniowie otrzymali upominki przygotowane przez Wszechnicę Sejmową.

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      06.05.2024

      Bieg Konstytucji Trzeciego Maja, który wpisał się na stałe w kalendarz Piastowskich Biegów Historycznych, już za nami. Upamiętniał 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Imprezę otworzył Burmistrz Miasta Piastowa Pan Grzegorz Szuplewski, podkreślając to wyjątkowe i pełne symboliki wydarzenie. Trasa wytyczona ulicami miasta wynosiła 1791 m. Wśród biegaczy nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Julia, Karol i Łukasz pracowali jako wolontariusze, jednocześnie rywalizowali z innymi na trasie biegu.

      Srebrnym pucharem - w kategorii U 16 - obdarowana została Julia Kowalska -Paszko. Pan Arkadiusz Pajdosz również tym razem stanął na podium. Na mecie na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe medale. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów. 19 maja spotkamy się na Biegu Monte Casino. Zapraszamy!

       

      Grupa z 7B:  Zuzia,  7A:  Nikola P, Jarosława, Karol ; 6A: Julia ;  8A: Anastasiia i Łukasz

      Wspierał nas dodatkowo Marcel – absolwent naszej szkoły. Dziękujemy!