• Andrzejki w klasie 7A

      30.11.2021

      Klasa 7a w ostatni wtorek poznała swoją przyszłość za pomocą wróżb Andrzejkowych. Według przepowiedni wiele osób odniesie wielki sukces w sferze zawodowej, wiele w miłosnej ;-) 

      Wróżyliśmy sobie ze szpilek, za pomocą wosku, za pomocą karteczek, które wynurzają się z wody oraz za pomocą monety dwuzłotowej. 

      Zabawy było co niemiara. "

     • "Pomoc dla Zosi"

      19.12.2021

      W listopadzie nasza szkoła przyłączyła się do akcji charytatywnej zbierania kasztanów dla chorego na SMA dziecka. Koordynatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym dzieciom, rodzicom oraz nauczycielom. Kasztany zostały sprzedane, a uzyskane pieniądze przekazane na leczenie Zosi. Mamy przyjemność poinformować, że cała akcja zakończyła się sukcesem, dziewczynka jest już po terapii lekiem. Nadwyżka zebranych pieniędzy zostanie przekazana na rehabilitację dziecka. Wszystkim bardzo dziękujemy! Monika Żurawska Magdalena Kulik Agnieszka Dudek Oksana Bruch

     • SZKOŁA DO HYMNU

      29.11.2021

      Nasza szkoła otrzymała podziękowania od MEiN za udział w akcji Szkoła do hymnu. W tegorocznej inicjatywie wzięło udział blisko 21 tys. przedszkoli, szkół i placówek oświatowych z kraju oraz ponad 260 placówek polonijnych z całego świata. Cieszymy się, że 10 listopada o godz. 11:11 mogliśmy uczestniczyć w tej akcji.

     • Dzień Pluszowego Misia

      29.11.2021

      25 listopada br. dzieci z klasy 1 B uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każdy uczeń przyszedł do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem - misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy. Dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Następnie uczniowie zapoznali się z historią święta, zaśpiewali piosenkę Pokochaj pluszowego misia oraz narysowali jego portret. Ten dzień był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy.

     • Konferencja prasowa z bohaterami W 80 dni dookoła świata Juliusza Vernea

      18.11.2021

       

       

      W dniu 5.11.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Piastowie, na lekcji języka polskiego w klasie 5b odbyła się konferencja prasowa z udziałem Phileasa Fogga i innych bohaterów książki pt: „ W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne. Konferencja ta przebiegała pod okiem nauczyciela języka polskiego Pani Moniki Szuplewskiej.

      Tego dnia część uczniów klasy 5 wcieliło się w rolę bohaterów, a inni odgrywali rolę dziennikarzy. Padło wiele pytań dotyczących powieści, jak również pytań dotyczących bezpośrednio samych bohaterów. Dziennikarze byli bardzo skrupulatni. Phileas Fogg został zapytany m. in. o to w jakim mieście mieszka, co było przyczyną jego wyprawy w tak daleką podróż i kiedy ona się odbyła. Fogg oznajmił, że pochodzi z Londynu, a w dniu 2 paździenika 1872 roku rozpoczął podróż w 80 dni dookoła świata, ponieważ tego dnia założył się z kolegami z klubu „Reforma” o 4 tysiące funtów, że dokona tego w tak krótkim czasie. Inspektor Fix w odpowiedzi na pytania skierowane do siebie opowiedział o przekonaniu, że to Fogg jest sprawcą napadu na bank. Z tego też powodu aresztował go niesłusznie w Liverpoolu. Opowiedział również o tym, jak bardzo zdziwił się, kiedy Pan Phileas Fogg poirytowany jego mylnym osądem, wymierzył mu cios w twarz dwoma pięściami jednocześnie. Ta historia wzbudziła wiele zabawnych emocji, zarówno wśród bohaterów książki, jak i wśród dziennikarzy. Jan Obieżyświat, znany jako Jean Passepartout opowiadał o swojej pracy u Fogga, że nie spodziewał się, iż tyle przygód czeka go u jego boku. Chciał bowiem rozpocząć wreszcie spokojny tryb życia. Jakże mocno się zawiódł już na początku swej pracy. Powiedział również o tym, że cała ta podróż połączyła ich tak silnie, że z czasem stali się przyjaciółmi. Pani Auda opowiedziała, jak wdzięczna jest swojemu mężowi za uratowanie jej życia. Chciano przecież spalić ją na stosie. Podczas podróży u boku Phileasa cały czas martwiła się, że jej przyszły wybranek przegra zakład. Mimo wszystko, pewnie z miłości do niego, gdzieś w głębi serca wierzyła w jego sukces.

      Konferencja trwała 45 minut, a odpowiedzi na zadawane pytania były bardzo wyczerpujące. Przysłuchując się jej można było wyciągnąć wiele wniosków, m. in. takich, że wyprawa Phileasa Fogga miała sens, ponieważ zawarł on nową bardzo ważną w jego życiu przyjaźń z Janem Obieżyświatem. Przeżył wiele przygód, które na pewno dużo go nauczyły, ale najważniejsze jest to, że poznał miłość swojego życia. Zarówno ona, jak i wspomnienia pozostaną z nim do końca.

       

       

      Zuzanna Durmaj

      Klasa 5b

     • Święto Odzyskania Niepodległści

      18.11.2021

      W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.Aby uczcić to wielkie wydarzenie dla naszego narodu klasa 3a przygotowała krótki montaż słowno- muzyczny.Uczniowie w strojach galowych z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami śpiewali pieśni patriotyczne, recytowali wiersze i w krótkiej formie przedstawili wydarzenia z tamtego okresu.W związku z panującym reżimem sanitarnym uczniowie nie mogli tego przestawienia zaprezentować dla szkolnej społeczności.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

      Barbara PrzybylskaKarolina Caba

     • Nauczyciel roku

      16.11.2021

      Dzień dobry,

      z przyjemnością informujemy, że Nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w akcji Nauczyciel i Szkoła na Medal - największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie mazowieckim jest prowadzony przez "Polska Times".

      Nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymała pani Agnieszka Orozco-Kołodyńska.

      Poniżej udostępniamy link do głosowania:

      https://polskatimes.pl/p/kandydaci/nauczyciel-na-medal%2C1010399/?groupId=96275 

      Głosowanie w plebiscycie rozpoczyna się już w poniedziałek, 25 października o godz. 12:00 i trwa Głosowanie będzie trwało do czwartku, 2 grudnia do godz. 21.00.

       

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      15.11.2021

      W niedzielny listopadowy poranek /08.11./czwórka wolontariuszy z klas ósmych pomagała w przeprowadzeniu Biegu Niepodległości.

      Zaczęło się od zapisywania uczestników, wydawania numerów startowych wcześniej zgłoszonym biegaczom, przygotowaniu pakietów dla startujących w ostatnim w tym roku biegu w ramach Piastowskich Biegów Historycznych.

      Następnie Julia z Kają zadbały o to, by przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego flagi biało-czerwona i piastowska załopotały na szczycie masztu.

      Chłopcy (Maciek W. i Maciek K.) zaangażowali się we wręczanie medali i pakietów pojawiającym się na mecie biegaczom.

      W finale imprezy na podium stanął znany nam wszystkim uczestnik biegów Pan Arkadiusz.

      Zebrał mnóstwo braw i gratulacje, zwłaszcza, że w ogólnej klasyfikacji biegów zajął II miejsce.

      Opiekunami z ramienia wolontariatu były: U. Zaorska i D. Kowalska- Paszko

     • PRACA

      09.11.2021

      Szkoła Podstawowa nr 3 w Piastowie zatrudni pracownika obsługi na stanowisko sprzątaczki.

      Więcej infmoracji w sekratariacie szkoły w godzinach 8:00-16:00.

      Prosimy o przekazanie infomrmacji dalej.

     • Biologia z Biocentrum

      09.11.2021

      22.10.2021 od godziny 9 do 11 gościło w naszej szkole Biocentrum Edukacji Naukowej, które przyjechało do nas z Warszawy. Na zajęciach przypomnieliśmy sobie informacje, które mieliśmy na lekcji np: budowę genu oraz poznaliśmy nowe. Robiliśmy także doświadczenia takie jak: wyizolowanie DNA z pomarańczy oraz oglądnie bakterii E coli pod spektrofotometrem. Według mnie nasza klasa wiele wyniosła z zajęć i zapamięta je na dłuższy czas. Uważam, że takie urozmaicenie zajęć w szkole powinno zdarzać się częściej.
                                                                                            Patryk Zawiślak kl 8b

     • Lekcja WOS-u klas 8

      08.11.2021

      Lekcja WOS w Urzędzie Miasta   W dniach 2 i 3 listopada klasa 8 b i 8 a gościły w Urzędzie Miasta.  Burmistrz miasta p. Grzegorz Szuplewski, sekretarz miastap. Artur Szlapa oraz pełnomocnik burmistrza do spraw inwestycjip. Konrad Rytel w bardzo ciekawy, przystępny sposób opowiedzieli młodzieży naszej szkoły o zasadach funkcjonowania samorządu terytorialnego, o organach naszej gminy i jej zadaniach, o budżecie Piastowa, o możliwościach wpływania obywateli na życie lokalnego środowiska i o konieczności załatwiania tu konkretnych spraw urzędowych. To spotkanie było także okazją do poznania przez uczniów bieżącej sytuacji w naszym mieście oraz do rozmów na temat dalszych planów rozwoju Piastowa, co pozwoliło im lepiej zrozumieć sukcesy, potrzeby i problemy lokalnej społeczności.   Było to bardzo miłe i merytoryczne spotkanie. Poznanie funkcjonowania Urzędu Gminy oraz osób tam pracujących z pewnościąw przyszłości zaprocentuje umocnieniem i rozwojem obywatelskich postaw naszych uczniów.                              

     • Ślubowanie klas pierwszych

      04.11.2021

      26 października w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na poczatku dzieci zaprezentowały nam swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie pani dyrektor Agnieszka Leja swoim czarodziejskim ołówkiem pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Piastowie. Bardzo się cieszymy, że w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli nam rodzice naszych najmłodszych uczniów.

     • #SZKOŁA PAMIĘTA

      02.11.2021

      # SZKOŁA PAMIĘTA

       

       

                  W związku z polską tradycją świąt zadusznych, uczniowie z SP3 upamiętnili bohaterów naszej wolności, a szczególnie tych, którzy związani są z historią Piastowa.

                  Kilka dni przed uroczystością Wszystkich Świętych wolontariat przeprowadził zbiórkę zniczy wśród społeczności szkolnej.

                  Grupa uczniów z wolontariatu szkolnego odwiedziła grób Powstańca Warszawskiego Zbigniewa Jakubiaka ps. „Mazur” na cmentarzu w Ursusie Gołąbkach.

                  Był on mieszkańcem Piastowa, zginął w pierwszych dniach powstania.

      Każdego roku o tej porze uczniowie porządkują grób, składają kwiaty, zapalają znicze....

                  Wolontariusze pojawili się w kilkunastu miejscach pamięci na terenie Piastowa (przy pomnikach, tablicach). Wspominając bohaterów ważnych wydarzeń historycznych, zapalili znicze.

      Miejsca te pozwalają wracać pamięcią do:

      1. Św. Jana Pawła II,
      2. Bł. Jerzego Popiełuszki,
      3. Jana Johne komendanta Policji w Piastowie zamordowanego przez NKWD w 1940 r.

      w Twerze,

      1. Bohaterów Powstania Warszawskiego,
      2. Żołnierzy ruchu oporu z terenu Piastowa walczących z okupantem w latach 1939-45,
      3. Zbigniewa Gęsickiego „Juno”,
      4. Generała Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”,
      5. Harcerzy i członków Szarych Szeregów poległych i pomordowanych w latach 1939-45 oraz Aleksandra Kamińskiego ps. „Kamyk” Patrona Hufca ZHP Piastów,
      6. Poległych Strażaków z OSP Piastów,
      7. Żołnierzy Wojska Polskiego rozstrzelanych przez Niemców 12 września 1939 r.

                 

                  Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcjach muzealnych w Piastowskim Archiwum Miejskim. Klasy IV realizowały temat: Moja mała Ojczyzna, klasy VI a i VII c temat: Niepodległość. Dzięki tej wizycie uczniowie pogłębili wiedzę dotyczącą znaczenia wolności

      i niepodległości.

       

                                                                                        

                                                                                         Wolontariat szkolny

     • Zajęcia kreatywno-twórcze

      02.11.2021

       11 i 12 października w klasie 3A odbywały się zajęcia kreatywno-twórcze, mające na celu rozwijanie wyobraźni,  i logiczne myślenie.

       Pomysłów nie brakowało,co widać na zdjęciach☺ Fachowa nauka Pani Basi, sprzyjała kreatywnym pracom dzieci, a wsparcie Pani Karoliny pozwoliło na odniesienie sukcesów. Dziękujemy Paniom za trud włożony w pomoc naszym skarbom. 

      Oto pracowite pszczółki☺

     • Szafowanie w Piastowie

      28.10.2021

      Spolecznosc naszej szkoły włączyła się w akcje Zobaczyć autyzm czyli Szafowanie w Piastowie, organizowaną przez Niepubliczną Szkołę Podstawową  dla dzieci ze spektrum autyzmu Przylądek w Parzniewie.Szafowanie to akcja zbiórki odzieży i tekstyliów używanych prowadzona przez Fundację Po pierwsze, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie osób i instytucji, w tym wypadku dochód z każdego kilograma bedzie przekazany na konto Fundacji Lepszy Start , która wspiera Szkołę Przylądek.Dziękujemy osobom, które zechciały wesprzeć akcję.

     • Piłka nożna klas starszych

      25.10.2021

      W dniach 19 i 20 paźdzernika na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Piastowie odbyły się rozgrywki piłkarskiej klas starszych (2007 i młodsi) w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej.

      Pierwszego dnia zawodów dzielnie walczyły nasze dziewczetą, gdzie większą część drużyny stanowiły zawodniczki z klasy 7 i 6. Zajeły 4 miejsce, jeden mecz wygrały a dwa przegrały tylko jedną bramką.

      Kolejnego dnia grali chłopcy, w któych połowę zawodników stanowilły osoby z rocznika 2009. Mimo wszystko chłopcom udał się zajać 2 miejsce, przegrywając tylko w finale z druzyną SP 5.

      Gratulujemy wszytkim zawodnikom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za dobre przygotowanie do zawodów.

       

     • „Wy nie przestaliście walczyć, My nie przestaniemy pamiętać”

      21.10.2021

      „Wy nie przestaliście walczyć,

      My nie przestaniemy pamiętać”

      Motto to przyświeca uczniom Szkoły Podstawowej nr 3, dla których powstańcy i bohaterska ludność cywilna Warszawy są wzorem patriotyzmu. Co roku 3 października społeczność „Trójki” obchodzi święto patrona – Bohaterów Powstania Warszawskiego.

       Uroczystość odbyła się przed pomnikiem symbolizującym ruiny zniszczonej po powstaniu stolicy. Wokół zgromadzili się zaproszeni goście: p. burmistrz Grzegorz Szuplewski, p. wice burmistrz Maria Makowska, p. dyrektor MOK-u Wanda Przybylak i ks. proboszcz Maciej Chwarścianek oraz nauczyciele wraz z przedstawicielami poszczególnych klas (ograniczenia    z powodu pandemii).

      Wprowadzono  Poczet Sztandarowy i odśpiewano hymn państwowy.

      Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną upamiętniającą wydarzenia z 1944r.

      Klasa III zaśpiewała „Warszawskie dzieci”. Uczeń klasy VII przedstawił krótki rys o powstaniu. Zwrócił uwagę, że 1 sierpnia 44r. nasi dziadkowie i pradziadkowie upomnieli się o wolność      i godność. Wskazał na bierność wojsk sowieckich oraz krwawy odwet okupanta. Podkreślił,  że nam pozostała pamięć i podziw dla odwagi warszawiaków. Następnie  w nastrój tamtych dni wprowadziła nas piosenka „Chłopcy z AK” w wykonaniu uczennicy klasy V. Kolejnym  ważnym wydarzeniem przygotowanym przez uczniów klasy VIII był apel pamięci. Stanęliśmy do niego, aby oddać hołd tym, dla których wolność Ojczyzny była ważniejsza niż własne życie. Podniosłą atmosferę dopełniły utwory „Dziewczyna z granatem” i „Pałacyk Michla”.

      Po części artystycznej głos zabrali p. dyrektor Agnieszka Leja oraz p. burmistrz Grzegorz Szuplewski.  Uczniowie otrzymali od nich podziękowania za pamięć o naszych patronach.