• „Za Ciosem - Bądźmy Bezpieczne” - jak zwiększyć bezpieczeństwo młodych ludzi

      18.04.2024

      W czwartek, 18 kwietnia,uczniowie klas 7-8 uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielami  klas trzecich LO im. M. Reja z Warszawy, którzy realizują autorski projekt społeczny „Za Ciosem - Bądźmy Bezpieczne”  w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Celem projektu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród nastolatek i młodych kobiet. Licealiści mają już za sobą zorganizowanie, przy współpracy z Fighters Fitness, Bielańskim Ośrodkiem Kultury i fundacją Feminoteka, warsztatów samoobrony dla uczennic klas licealnych i dorosłych, a do naszej szkoły przyjechali z prezentację przeznaczoną dla uczniów klas 7 i 8, promują w szkołach podstawowych zasady zwiększające bezpieczeństwo młodych ludzi. Uczniowie mogli usłyszeć,m.in. o tym, jak ograniczyć ryzyko znalezienia się w niebezpiecznej sytuacji (pora, miejsce, otoczenie, korzystanie ze słuchawek), jak używać głosu w sytuacji trudnej, jak reagować na zaczepki, z jakich funkcji w telefonie korzystać, by mieć poczucie bezpieczeństwa i móc szybko uzyskać wsparcie, o międzynarodowym znaku pomocy. Na koniec każdego ze spotkań był czas na pytania.

     • PIERWSZE MIEJSCE GABRIELI WASZCZAK W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE PIOSENKI

      17.04.2024

      Laureaci VIII Konkursu Piosenki „Śpiewaj, nie ziewaj” reprezentowali naszą szkołę na eliminacjach powiatowych i wojewódzkich w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie. Wiktoria Stawarska z klasy 5a, Gabriela Waszczak z klasy 7a, Julia Kosiorek i Weronika Dobrowolska z klasy 6a godnie reprezentowali naszą placówkę w trzech kategoriach. 

      Jury, w składzie Krzysztof Gerus, Dominika Wasilewska i Karol Bonawentura Mieliński, doceniło wyjątkowy talent Gabrieli Waszczak, która swoim wokalem i interpretacją zachwyciła zarówno komisję, jak i publiczność. Zdobyła ona pierwsze miejsce zarówno na etapie powiatowym, jak i wojewódzkim.

      Gala laureatów była uroczystym zwieńczeniem długiego dnia zmagań wokalnych, a nagrody i dyplomy stanowiły zasłużone wyróżnienie. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Starostę Pruszkowskiego oraz figuruje w wykazie zawodów punktowanych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a szczególnie naszej laureatce, Gabrieli Waszczak, za osiągnięty sukces. Denys Ostrovnoi i Tomasz Lenkowski

     • WOKALNE ZMAGANIA W NASZEJ SZKOLE

      17.04.2024

      W naszej szkole odbyły się przesłuchania do VIII Konkursu Piosenki „Śpiewaj, nie ziewaj”. Dwadzieścia osób wzięło udział w konkursie, konkurując w trzech kategoriach: soliści z klas 4-6, soliści z klas 7-8 oraz zespoły. Komisja oceniła występy i przyznała miejsca.I Kategoria – uczniowie klas 4-6 SPI miejsce ADRIANNA BRODA kl. 6a ex aequo WIKTORIA STAWARSKA kl. 5aII miejsce JULIA PRUSZYŃSKA kl. 6aIII miejsce ZLATA SOKOLOVSKA kl. 5aII Kategoria – uczniowie klas 7-8 SPI miejsce GABRIELA WASZCZAK kl. 7aII miejsce KAMILA ROSIŃSKA kl. 7aKategoria – zespołyI miejsce JULIA KOSIOREK i WERONIKA DOBROWOLSKA kl. 6aUczestnicy zajmujący pierwsze miejsca zostali zakwalifikowani do kolejnych etapów na poziomie powiatowym i wojewódzkim. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i gratulujemy zwycięzcom. Wyrażamy także wdzięczność Radzie Rodziców za hojne wsparcie w postaci słodkich upominków. Możemy zawsze liczyć na wsparcie.Koordynatorzy etapu szkolnego: Denys Ostrovnoi i Tomasz Lenkowski

     • Bieg Erasmusa 2024

      16.04.2024
      Uczniowie naszej szkoły a dokładnie chłopcy z klasy 7B w składzie: Michał. Franciszek B., Kacper i Szymon F. wzięli udział w wirtualnym biegu Erasmusa. Podczas 15 minutowej aktywności przebiegli łącznie dystans prawie 12 km. Pozostali chłopcy z klasy wspierali kolegów podczas wydarzenia. 
      Bieg Erasmusa jest doskonałą okazją do zaangażowania się w cele demokratyczne. Głównym celem naszego biegu jest zachęcanie młodych osób do aktywnego udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w Polsce między 6 a 9 czerwca 2024 roku. To nie tylko sportowe wyzwanie, to także manifestacja naszego zaangażowania w demokrację i wspólną budowę lepszej, bardziej zjednoczonej Europy.
      Koordynatorem działania był Pan Arkadiusz Pajdosz 
     • Wiosenny pokaz mody

      16.04.2024

      15 kwietnia, w Światowym Dniu Sztuki, w świetlicy szkolnej odbył się konkurs - Wiosenny pokaz mody. Chętni uczniowie mieli za zadanie zaprojektowanie i zaprezentowanie na pokazie stroju, którego inspiracją była twórczość wybranego malarza, co było zgodne z zadaniem projektowym ,,Zabawy sztuką.Wyniki konkursu:I miejsce - Marcelina Bujalska oraz Dawid GłowackiII miejsce - Michalina Mierzyńska oraz Nikola ŚniadałaWyróżnienia: Mia Sosnowska,  Marcelina Wałdykowska, Adam Syvak,            Darya Zhurun, Anna Parfonowa.Zdobywcy miejsc oraz wyróżnień otrzymali atrakcyjne nagrody.Wszystkim serdecznie gratulujemy!Joanna Filoniuk

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      14.04.2024

      W niedzielę 14 kwietnia na Stadionie Miejskim wolontariusze pomagali w przeprowadzeniu Biegu Katyńskiego (1940 m.) upamiętniającego zamordowanych polskich jeńców wojennych  przez NKWD w Katyniu, Miednoje, Charkowie, Bykowni i innych miejscach.

                  Zadaniem naszym było wydawanie numerów startowych przed rozpoczęciem imprezy, podniesienie flagi na maszt podczas uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wręczanie medali zawodnikom po dotarciu na metę.

                  Mocno dopingowaliśmy wszystkich reprezentantów naszej szkoły podczas tej sportowej rywalizacji.

      Na podium znaleźli się: Julia Kowalska -Paszko i Kacper Mirosz.

                  Wielkimi brawami na mecie przywitaliśmy zwycięzcę w kategorii Open Pana Arkadiusza Pajdosza, który w końcówce biegu skutecznie zdystansował rywali.

      Gratulujemy!!!!

                  Następny bieg odbędzie się 28 kwietnia – Bieg Chrztu Polski.

       

                                                                 Grupa z 7A,7B: Gabrysia, Ola, Zosia, Kamila, Weronika, Jarosława, Karol, Bartek, Ania S, Nina, Ania  T, oraz Łukasz z 8A

     • Młodzi w akcji

      14.04.2024

       W ramach projektu Młodzi w Akcji klasa 4b podzieliła się na dwa zespoły: dziewczyny kontra chlopcy. Obydwie drużyny dzielnie reprezentowały naszą szkołę w festiwalu ogólnopolskim on-line, który odbył się w dniach 20-21.03.2024r. pod hasłem "Wiosenne obyczaje". Zadania były udostępniane co godzinę. Cała akcja okazała się świetną zabawą i sprawiła nam wszystkim wielką radość. Zachęcamy do obejrzenia wydarzenia pod linkiem https://padlet.com/angazuj_obywatelsko/festiwal-m-odzi-w-akcji-aweg0kq7jd21ccai Koordynator akcji Monika Żurawska - Wychowawca kl. 4b

     • Międzykulturowy konkurs badawczy w CN Kopernik

      09.04.2024

      25 marca uczennice i uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt i przyjemność uczestniczyć w spotkaniu laureatów  konkursu Razem dla lepszej przyszłości w CN Kopernik. Cały dzień wypełniały liczne atrakcje. Mogliśmy samodzielnie wybierać eksperymenty i doświadczenia zgodnie z  naszymi zainteresowaniami. Ponad 160 dzieci ( 18 klubów KMO) zaprezentowało swoje zainteresowania naukowe i badawcze. W naszym klubie dominowały tematy biologiczne.Na własnej skórze mogliśmy poczuć, że nauka i wspólne dociekanie łączy ludzi niezależnie od wieku i narodowości. Było  bardzo różnorodnie, inspirująco i międzykulturowo!

     • Zasłużone zwycięstwa gospodarzy

      08.04.2024

      4 i 5 kwietnia dziewczęta i chłopcy wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej o mistrzostwo Piastowa w kategorii klas V-VI. Nasza szkoła była gospodarzem tych zawodów, które odbywały się na nowej nawierzchni boiska do piłki nożnej. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, u chłopców o końcowym triumfie decydowały nawet karne. Zarówno nasi i chłopcy jak i dziewczęta zajeły pierwsze miejsce. Gratulujemy uczniom i nauczycielom w-f.

     • Jajeczko w klasie 0a

      08.04.2024

      Przed świętami Wielkiej Nocy, grupa przedszkolaków wraz z wychowawczyniami zgromadziła się wokół klasowego stołu,suto zastawionego,by podzielić się jajeczkiem i złożyć sobie wzajemnie życzenia. W tym dniu dzieci otrzymały również słodkie jajko z niespodzianką od wielkanocnego zajączka. Miła,serdeczna atmosfera towarzyszyła wszystkim w tym dniu.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      05.04.2024

      Dnia 3 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Od rana funkcjonowała niebieska kawiarenka oraz loteria fantowa - ze zgromadzonych funduszy udało się zakupić pomoce terapeutyczne do zajęć specjalistycznych. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pomaluj mój świat na niebiesko ”. Zwyciężczynie konkursu to Julia i Wiktoria Pruszyńskie. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować firmie St. Majewski za ufundowanie nagród . Autyzm - pomagam, wspieram , akceptuję! Zespół Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej

     • „Oswoić strachy”

      03.04.2024

      26 marca odbyły się kolejne zajęcia w świetlicy z cyklu „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”, które poprowadziła p. Katarzyna Latek – Olaszek.                                  

      Trudno jest mówić o strachach, bo zwykle strach ma duże oczy. Nazwanie go, nie tylko pozwala mu się przyjrzeć a także pokazuje nam, jaki ten strach jest. Dzieci spotkały się z pajęczyca Balbinka i potworkiem Patrykiem na warsztacie o strachach. I choć strachy takie jak: lek wysokości, węże, pająki, koszmarne sny, wojna, ciasne pomieszczenia błyskawicznie wskoczyły na stół, to nadal dzieciom trudno było o nich mówić. Mimo tego warto zawsze pamiętać o tym, że strachem można się podzielić, czyli opowiedzieć o nim zaufanemu, bliskiemu dorosłemu.

      Na warsztacie dzieci nie tylko opowiadały o swoich strachach ale także zastanawiały się, czy to czego się boja jest rzeczywiste, jak na przykład duchy. Krótka wymiana zdań, nie rozstrzygnęła tej kwestii. Symboliczne, za pomocą rysunku, podanie dłoni strachom przyniosło u dzieci skupienie, uważność i zastanawianie się nad strachem. Czy można bać się śmierci? Czy można bać się wstydu ? To tylko niektóre z pytań, jakie pojawiały się podczas rysowania. Podsumowując warsztat, dzieci podzieliły się sytuacjami, kiedy strach pomaga zmobilizować się a kiedy daje energię do ucieczki czy też schowania się. Te z dzieci, które są aktywne sportowo, występują na scenie czy też biorą udział w konkursach, przypomniały sobie jak strach im może pomóc lub sprawić że zrezygnują z działania. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

       

       

     • Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna

      27.03.2024

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt.  ,,Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”, został rozstrzygnięty! Razem otrzymaliśmy od Was 30 prac konkursowych.

      Wszystkie możecie obejrzeć w galerii poniżej. Organizatorem wydarzenia była świetlica szkolna i oddziały przedszkolne. Przedmiotem konkursu było wykonanie ozdoby wielkanocnej przez dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych. Ozdoby były bardzo ciekawe i kreatywne, dlatego też wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Otrzymały nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy. Nagrodzone prace cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem na świątecznym kiermaszu. Pozyskane fundusze ze sprzedaży ozdób wielkanocnych, wesprą bieżące potrzeby świetlicy.  

      Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i rodzicom za zaangażowanie i współpracę. Zwycięzcą gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach!

      Oto lista zwycięzców biorący udział w konkursie:

       

       

      I miejsce:                                                            

      1.Aleksandra Kopcińska 1b

      2.Marta Kacprzak 0b

      3.Wiktoria Szymanik 0a

      4.Maria Zawiła 0b

      5.Wojciech Jasiński 1b

      6.Antoni Skraba 1b

      7.Milena Paprzycka 2b

      8.Marcelina Wałdykowska 2a

      9.Barbara Jaszczycha 1b

       

       

      II miejsce:                                          

      1.Aleksandra Makowska 3a

      2.Weronika Kowalska 0b

      3.Martyna Królicka 0a

      4.Julia Grześ 1a

      5.Miłosz Stępień 0b

      6.Aleksander Sawczuk 2a

      7.Aleksandra Adamczyk 2b

      8.Zuzanna Małecka 1b

      9.Maja Madalińska 0b

      10.Wiktoria Pruszyńska 2b

      11.Alicja Sobótka 4b

      III miejsce:

      1.Michał Bachorek 1b

      2.Gabriel Skowron 0b

      3.Jagoda Sobiecka 2a

      4.Antoni Kazimierski 2a

      5.Polina Siankievich 3a

      6.Wiktoria Majstrak 1a

      7.Tomasz Szadkowski 0b

      8.Maciej Sobiecki 0b

      9.Igor Szatkowski 0a

      10.Leonid Kashuba 2a

     • 7a - wycieczka do Wilanowa

      26.03.2024

      W piątek, 22 marca, klasa 7a odwiedziła Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas pobytu uczestniczyła w grze terenowej - KLUCZ DO FASAD PAŁACU W WILANOWIE poznając historię i szczegóły zdobień umieszczonych na fasadach wilanowskiej rezydencji oraz rozwiązując zadania z tym związane. Następnie przekroczyła progi pałacu, by wziąć aktywny udział w lekcji muzealnej: MITOLOGICZNY KOD WILANOWA. Przewodnikami po wilanowskiej rezydencji byli antyczni bogowie i herosi, którzy spoglądają na zwiedzających z licznych malowideł i dekoracji. To ciekawe podsumowanie wiadomości z zakresu mitologii starożytnej Grecji i Rzymu. Był to dobrze spędzony czas.

     • Niecodzienny gość w 1B

      21.03.2024

      Jaka była radość uczniów z klasy 1B, gdy niespodziewanie odwiedził ich Gucio, niezwykły szczurek. Basia, wraz ze swoją mamą, opowiedziała dzieciom jak dbać  o takiego gryzonia aby obdarzył opiekuna zaufaniem i miłością. Gucio okazał się bardzo towarzyskim zwierzakiem, najchętniej zwiedziłyby całą salę lekcyjną. To było niezwykłe spotkanie.

     • Dzień dentysty

      21.03.2024

      Dnia 5 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dentysty. W  grupach 0A,0B., IA i IB były przeprowadzone pogadanki edukacyjne z mgr pielęgniarstwa Katarzyną Szatkowską. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z pracą dentysty, a przede wszystkim przełamać lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym oraz utrwalić wiedzę na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Dzieci poznały prawidłowy sposób mycia zębów  oraz  zostały uwrażliwione na częste kontrole stanu uzębienia u dentysty. Omówiono także jak ważne dla zdrowych ząbków są produkty mleczne, owoce i warzywa . Nie  zabrakło też zadań praktycznych dostosowanych do grup wiekowych. Zajęcia miały na celu wdrożenie dzieci do systematycznego, codziennego szczotkowania zębów i dbania o piękny uśmiech,  a także niwelowania lęku przed wizytą u  dentysty. Na koniec  zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia z dziećmi i ich pracami.

     • Paczka na kresy

      20.03.2024

      Kolejny raz Nasi Uczniowie wykazali się empatią i patriotyzmem uczestnicząc w akcji Paczka na Kresy. Wielkie Dzięki. Szczególnie dziękujemy Pani Dorocie Kowalskiej-Paszko, która niestrudzenie zachęca uczniów do aktywnego udzialu w akcji.

     • Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych

      19.03.2024

      W niedzielę 17 marca na Stadionie Miejskim wolontariusze pomagali w przeprowadzeniu Biegu Polskiego Państwa Podziemnego (1945 m.) rozpoczynającego cykl 11 biegów, które upamiętniają ważne wydarzenia historyczne.

      Zadaniem naszym było wydawanie numerów startowych przed rozpoczęciem imprezy, podniesienie flagi na maszt podczas uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz wręczanie medali zawodnikom po dotarciu na metę.

      Następny bieg odbędzie się 14 kwietnia, zatem przygotowujemy się do kolejnego dyżuru.

       

      Grupa z 8A: Róża, Julia, Sofiia, Wiktoria, Anastasiia, Łukasz