• Paczka na Kresy

      22.03.2023

       

      Dziękujemy Wam za pomoc! Dzisiaj kończyliśmy pakować dary. Łącznie mamy około 1223  paczek, które pojadą na Łotwę i Litwę , natomiast reszta produktów, czyli około 250  paczek zbiorczych trafi do potrzebujących na Ukrainę Dziękujemy Wam z całego serca, że byliście z nami i wsparliście akcję. Takie gesty mają duże znaczenie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach We wtorek przyjedzie transport, który zawiezie dary na Kresy Zachęcamy do przyjścia i pomocy przy załadowywaniu! A już 23 marca ruszamy z wolontariuszami na Łotwę, żeby osobiście wręczyć rodakom dary.

     • Zaczarowana zagroda

      17.03.2023

      Uczniowie z klasy Ia omawiali lekturę ,, Zaczarowana zagroda”. Lektura zainspirowała uczniów do wykonania makiety przedstawiającej Antarktydę. Na początku każdy wykonał pingwina z rolek po papierze toaletowym, a inne zwierzątka i również małe pingwiny z plasteliny. Potem wspólnie przystąpili do tworzenia makiety. Uczniowie z wielkim zaangażowanie i radością wykonywali pracę, a pomysłom nie było końca. Na załączonych zdjęciach efekty wspólnej pracy uczniów. Z radością mogę powiedzieć, że ,, wspólna praca się opłaca’’

                                                                       Wychowawczyni B. Przybylska

     • SPORTOWE TROFEA CZWARTOKLASISTÓW

      17.03.2023

       

       

      15 marca uczennice klas czwartych wzieły udziął w zawodach "dwóch ogni". Sportowe zmagania odbywały się w SP 1 w ramach Piastowskiej Ligi Szkolnej. Po emocjonującej walce, zwłaszcza w ostatnim secie z zawodniczkami z SP1, reprezentantki naszej szkoły zajęły 1 miejsce. Wszystkim "złotkom" serdecznie gratulujemy. W kolejnym dniu - 16 marca drużyna chłopców w tej samej dyscyplinie zajęła również najwyższe miejsce na podium. 

      Gratulejmy i życzymy Wam dalszych sukcesów w rywalizacji sportowej. 

     • Zmiany klimatu

      17.03.2023

      Uczennice i  uczniowie klas 8 mieli wspaniałą możliwość rozwijać swoje zainteresowania  ekologiczne biorąc udział  w spotkaniu pt. „ Zmiany klimatu. Co zrobić, aby je powstrzymać?” organizowanym  przez LO im. A. Mickiewicza w Piastowie.

     • "Bezpieczny Przejazd"

      16.03.2023

      Warsztaty ‘ Dnia 14 marca uczniowie klas 0-3 brali udział w spotkaniu edukacyjnym " Bezpieczny Przejazd". Podczas zorganizowanej prelekcji Ambasadorzy Bezpieczeństwa – koordynatorzy kampanii i funkcjonariusze SOK przypomnieli jak poprawnie przechodzić przez przejścia na torach i przejeżdżać przez przejazdy. Uczniowie poznali najważniejsze znaki oraz nabyli wiedzę o tym, czego nie wolno robić w pobliżu torów. Multimedialne materiały były atrakcyjną formą przekazu. Dodatkowo dzieciom udostępnione zostały materiały edukacyjne, gry interaktywne, ciekawostki i aplikacje mobilne, dzięki którym także z rodzicami mogą pogłębiać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.

     • Paczka na Kresy

      16.03.2023

      Nasza szkoła włączyła się w akcję Paczka na Kresy. Organizatorką akcji jest p. Dorota Kowalska-Paszko. Wszystkie zebrane dary pojadą do Polaków na Litwie i Łotwie.

      Zachęcamy do wspracia akcji. 

     • Laboratoria przyszłości

      14.03.2023

      1. Lekcja chemii z Wirtualnym Laboratorium Empiriusz

      Wirtualna rzeczywistość (VR) daje możliwość bezpiecznego przeprowadzanie skomplikowanych doświadczeń, zabiegów i symulacji w wielu dziedzinach nauki. Dzięki Wirtualnemu laboratorium Empiriusz nasza pracownia chemiczna została wyposażona w kompleksowe, nowoczesne narzędzie do prowadzenia ciekawych, angażujących zajęć, a lekcje geometrii możemy obejrzeć w inny wymiarze.

      Empiriusz to: 

      • Mobilne, samodzielne urządzenie

      • Aplikacja z doświadczeniami w technologii VR 

      • Profesjonalne gogle VR wraz z kontrolerami

      • Wbudowany komputer o wysokich parametrach

      • Ekran dotykowy do obsługi urządzenia

      • Karty pracy do każdego doświadczenia

      • Przykładowe scenariusze lekcji

      2. Lekcja druku 3D - informatyka

      O druku 3D słyszymy we wszystkich środkach masowego przekazu. Co to jest druk 3D? To innowacyjna technologia zwana także drukiem przestrzennym. Dzięki programowi Laboratoria przyszłości mamy możliwość zapoznania się z drukiem przestrzennym z bliska, zobaczenia jak działa, sprawdzenia do czego możemy go wykorzystać. Na początku skorzystaliśmy z gotowego projektu. Wydrukowane zostały organizery do kabli, które mają pomóc w utrzymaniu porządku.

     • Rekrutacja

      10.03.2023

      Szanowni Państwo,

       

      Informujemy, że na dzień 10.03.2023r. nie jest możliwe podpisanie zgłoszenia do klasy pierwszej profilem zaufanym. Cały czas pracujemy nad usunięciem problemu.

       

      Kandydaci z orzeczeniem do klasy pierwszej integracyjnej biorą udział w rekrutacji w terminie od 20 do 30.03.2023r.

     • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

      09.03.2023

      W dniach 01-03.03.2023r. w naszej parafii odbyły się rekolekcje szkolne, które poprowadził
      ks. Wojciech Czarnota. Uczniowie chętnie wzięli udział w tych duchowych ćwiczeniach,
      podczas których wysłuchali pouczających nauk rekolekcyjnych. Ponadto, mieli okazję
      skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz uczestniczyć w Drodze Krzyżowej.

     • Bezpieczny internet

      06.03.2023

      W dniach 27-28 lutego w świetlicy odbyły się zajęcia na temat bezpieczeństwa w sieci, prowadzone przez Oksanę Bruch. Nie ma nic złego w korzystaniu z internetu, jeśli jest się świadomym jego zagrożeń i podchodzi się do niego z ostrożnością i nieufnością. Mimo to, trzeba też pamiętać, że internet może uzależnić i stać się nałogiem!

     • Piłka siatkowa klas VI

      05.03.2023

      W mionym tygodniu dziewczęta i chłopcy pod opieką p. Pastusiaka i p. Pajdosza wzieli udział w gminnych rozgrywkach mini piłki siatkowej. Obie ekipy były bardzo zangażowane i zmotywowane podczas wszystkich spotkań. Chłopcy po bardzo wyrównanych meczach zajeli 3 miejsce, natomiast drużyna dziewcząt zajeła pierwsze miejsce. Dziewczetą awanswoały na zawody powiatowe, które odbedą się w najbliższy wtorek (07.03.2023r.) w Szkole Podstawowej nr 1 w Nadarzynie. 

      Trenerom i zawodnikom gratulujemy zajęcia wysokich miesjc.

     • Realnie odpowiedzialni

      02.03.2023

      Miło nam poinformować, że nasza Szkoła ponownie dołączyła do kampanii Realnie odpowiedzialni. Jest to program profilaktyczny uświadamiający szkodliwość nadmiernego korzystania z ekranów. Organizatorem kampanii jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia- organizacja pozarządowa wspierająca rodziców i nauczycieli. SSW od 5 lat tworzy programy profilaktyczne, by chronić dzieci przed e-uzależnieniami (finansowane przez Ministerstwo Zdrowia).

     • Aktywna tablica

      28.02.2023

      Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zyskali dostęp do platformy  mTalent. Jest to seria programów efektywnie wspierająca proces terapii oraz rozwój uczniów. Zestawy interaktywnych ćwiczeń wspomagają  rozwój dzieci .Praca z tym programem to świetny bodziec do stymulacji  wielozadaniowej terapii dziecka.  Dzieci poprzez zabawę mogą doskonalić wiedzę i podnosić poziom swoich umiejętności.

     • Głosowanie - You Can Dance

      28.02.2023

      Szanowni Państwo ,
      uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji konkursu You Can Dance. Zachęcam do oddania głosu każdego dnia na naszą szkołę co zwiększy szanse na wygraną. W konkursie zwycięży 10 szkół, które do 5 marca zdobędą najwięcej głosów.
      Każdy z nas może głosować raz dziennie.
      Wybieramy województwo mazowieckie i wskazujemy naszą szkołę (oraz dwie inne), w kolejnym kroku wskazujemy naszą szkołę. Nie trzeba się logować ani podawać żadnych danych osobowych.
      Poniżej link do głosowania :
      https://liblink.pl/cUDwuhCkBr